İbrahim Tatlıses... "YÜZÜMDE BOTOKS YOK, AMA EPİLASYON YAPTIRDIM"!

"Karizmatik olmaya özen gösteririm. Her erkek gibi belli ölçülerde bakım yaptırırım. İddia edildiği gibi yüzümde botoks yok.

magazin medya unlu manken haber magazinkolik
Arama:

28 Ocak 2015 Güncelleme: 27.01.2015 23:33
Nurcan SABUR magazin haber Nurcan SABUR
DİKKAT; YAVUZ BİNGÖL, AHMET KAYA`NIN YOLUNDA... İLK ÇATAL FAZIL SAY`DAN; SIRADAKİ KİM?
Ana sayfa
Müzik
Magazin
Medya
Sağlık
Medya
Spor Magazin
Röportaj
Magazin Güzeli
Haber Basliklari
Mekan
Moda
Sinema
TV
Radyo
Astroloji
Magazin Disi
Yorumlar
Iletisim
Üyelik
Künye
Füsun OLGAÇ
2014`E BİR BAKIŞ VE OCAK 2015 SON YARI YARI FİLMLERİ!
Seyhan ERDAĞ
MAGAZİN DÜNYASI VE "YALAN"CILIK!
Hulûsi TUNCA
YENİ YILIN İLK GÜNAHKARI YILDIZ TİLBE`YE SEVGİYLE: DELİKANLIM BENİM!
Özlem MEKİK
BAHARATIN İYİSİ AKTARDAN SORULUR!
Murat ÖKTEM
"GLADYATÖR"ÜN SON UMUDU !...
Zeliha SUNAL
ÖMÜR GEDİK; NAİF GÖRÜNÜŞLÜ KAPLAN PARÇASI!

http://www.bingogalaxy.co.uk

12 Ağustos 2008 Salı 10:19 Magazin

İbrahim Tatlıses... "YÜZÜMDE BOTOKS YOK, AMA EPİLASYON YAPTIRDIM"!

İbrahim Tatlıses... "YÜZÜMDE BOTOKS YOK, AMA EPİLASYON YAPTIRDIM"!

"Karizmatik olmaya özen gösteririm. Her erkek gibi belli ölçülerde bakım yaptırırım. İddia edildiği gibi yüzümde botoks yok.

"Karizmatik olmaya özen gösteririm. Her erkek gibi belli ölçülerde bakım yaptırırım. İddia edildiği gibi yüzümde botoks yok. Kırmızı Urfa biberi yiyerek sağlıklı ve zinde kalıyorum. Hormonlarım çok çalıştığı için üç günde bir kulaklarımdaki tüyler uzuyordu. Çareyi lazer epilasyon yaptırmakta buldum."
Adalet Hanım hâlâ eşimdir
Ben resmi nikahı sadece Adalet Hanım'la yaptım. Altı yıl evli kaldım, sonra da boşandım. Ama halen Adalet Hanım, Allah katında dini nikâhlı olarak benim eşimdir. Ahmet'in anasıdır. O benimle evlendi. Çocuğunun başında oturdu, aslanlar gibi onlara baktı. Her ay aylığı, altına da arabası gider. O bir yana, dünya bir yanadır. Onun yeri benim dünyamda farklıdır. Boşanmamız da çok basit bir şey yüzünden oldu. Yoksa evliliğimiz devam ederdi.
Osman'ın ölümü beleş bir ölüm
Osman Yağmurdereli'nin ölümü bana göre beleş bir ölüm. Bağırsağındaki bu hastalık tespit edilir edilmez, hemen orayı kesip alacaklardı. Bunun ameliyattan başka çözümü yok. Teşhis koyulduğu ilk gün ameliyat edilmesi gerekiyormuş.
Amerika'yla görüşülüyor, Başbakan uçağını veriyor ama gidilmiyor. Osman'ın bu durumunda diller sustu, gözler küllendi. Her şey terse çalışmaya başladı. Bağırsak kanseri olan bir adam iki yıl yaşar mı? Yaşarsa da iki yıl sonra ölmek ahmaklıktır.
Londra Filarmoni konseri teklifi
Londra Flarmoni Orkestrası'yla birlikte konser vermem teklif geldi, kabul etmedim. Ben hâlâ İbrahim Tatlı gibi yaşıyorum. İbrahim Tatlıses gibi değil. Hadi dünyaya açıldım, ne olacak. Biraz daha şöhretim artacak, biraz da param olacak, o kadar. Ben ülkemde her şeye razıyım. Zaten beni dünyada herkes tanıyor. Biri çıkıp, "Ben falanım, bana kendini bir ay teslim edecek misin?" deseydi ve ben de projeye güvenseydim, o işe girerdim. Böyle bir şey olmadı.
Karizmatik olmaya özen gösterdiğini, her erkek gibi belli ölçülerde bakım yaptırdığını söyleyen İbrahim Tatlıses, yüzüne botoks yaptığı iddialarının doğru olmadığını söyledi. Kırmızı Urfa biberi yiyerek sağlıklı ve zinde kaldığını belirten 55 yaşındaki ünlü türkücü, "Hormonlarım çok çalıştığı için üç günde bir kulaklarımdaki tüyler uzuyordu. Çareyi lazer epilasyon yaptırmakta buldum" dedi. İşte Tatlıses'ten bugüne kadar duymadığınız samimi itiraflar.
Çok güzel kilo vermişsiniz. Spor mu, diyet mi yaptınız?
- Dört kilo verdim, dört kilo daha vereceğim. Yememe dikkat ediyorum. Bitkisel şeyler yiyip, vücudumun her yerine kan gitmesini sağlıyorum. Cildin pırıltısını da ot yememe borçluyum. Bunu Ender Saraç öğretti. Bütün sebzeleri kendi suyuyla, buharda pişirttiriyorum. Sonra pişen bu sebzelerin üzerine azıcık yağ gezdiriyorum. Üzerine isot, kekik atıyorum. Az tuzla yiyorum. Kızarmış yağla yapılan yemeği asla yemiyorum. Böyle kilo verdim.
Zaten isot demek İbrahim Tatlıses demek...
- Urfa isotu her derde deva. Her şeye iyi geliyor. Yaramadığı bir şey yok.
Bu arada gerçekten de sağlam mideniz varmış...
- Midem sağlam değildi. 15 yıl önce ülserim vardı. Şevket Küçük isminde Urfalı bir arkadaşım vardır. Onun annesi Urfa'da bilmem ne ağacının sakızından bir ilaç yapıyordu. O ilacı içtim, hemen iyileştim. Biraz da perhiz yaptım. Zaten hayatımda ilk kez o zaman perhiz yapmıştım. Tam 10 kilo vermiştim. Hiç unutmam kadınlar matinesindeyim, hanımın biri, "Ne bu halin, pantolonun düşüyor, küçülmüş" dedi. Zayıf halimi beğenmediler. Bir tanesi de "Niye ceketini çıkartmıyorsun?" diye sormuştu.
Neden?
- Neden olacak anla işte...
Anladım, kalçanızı görebilmek için...
- Bu 25 yıl önce oluyor. Ben kadınların böyle bir merakı olduğunu ilk o kadından duymuştum. O yüzden zayıflamış halimi beğenmediler.
Peki, dönelim sağlıklı yaşam reçetenize...
Buradan bir tavsiyem olacak. Masanızdan kırmızı biberi asla ve asla eksik etmeyin. Bu kırmızı biber, kansere iyi geliyor, bağırsak, karaciğer, böbrek ne varsa vücudun her organına enerji ve güç saçıyor. Benim dinçliğimin sırrı hakiki kırmızı Urfa biberidir. Bir de kafama hiçbir şeyi takmıyorum. Kendime göre deşarj yöntemlerim vardır.
Mesela?
- İçime hiçbir şeyi atmam. Sinirlenirsem, bağırırım... Tarzan niye bağırıyor? Tarzan yöntemini kullanıyorum...
BENDE BOTOKS YOK
Peki bakım yaptırır mısınız? Yüz ve kırışıklık kremleri, nemlendirici falan kullanır mısınız?
- Bakım yaparım. Pedikür, manikür hangisidir bilmem ama ikisini de yaptırırım. Ama onun dışında cilt bakımı yaptırmam, öyle krem falan da sürmem. Sadece kulaklarımdaki tüyleri aldırdım, o kadar. Lazerle yok ettiler.
Yani kulak tüylerinize epilasyon yaptırdınız?
- Adı epilasyon mudur nedir bilmem, lazerle bir şey yaptılar ve tüyler bitti, gitti. Artık çıkmıyor. Hormonlarım çok sağlıklı çalıştığı için kulaklarımdaki tüyler üç-dört günde bir çıkıyordu. Lazerle o dertten kurtuldum.
Biliyorsunuz Emrah da vücudundaki tüyleri aldırtıyor.
- Nasıl yani, gerçekten mi? Ben zaman zaman kollarımdaki tüyleri kısaltırım ama öyle komple alınır mı hiç ya!
Saçlarınızı boyatmaktan sıkılmadınız mı?
- Her tarafı beyaz olsa, boyamayacağım. Sadece şakaklarımın oralarda beyaz var, o yüzden boyuyorum. Yoksa ben de istemiyorum boyamak. Artık işi bıraktığımızda boyamayı da bırakacağım.
Peki ben bir şey duydum; yüzünüze botoks yaptırıyormuşsunuz...
- Noter kanalıyla bunu ispat etsinler, mesleğimi bırakacağım ve ne kadar servetim varsa size vereceğim. Eğer günün birinde böyle bir şeye ihtiyaç hissetsem bile asla botoks yaptırmam. Erkeğin evreleri ve devreleri vardır. Çocukluk, ergenlik, gençlik, orta yaş ve ihtiyarlık. Ben şu anda dördüncü evredeyim. Yani orta yaşlardayım. Kadın, her türlü bakımı yaptırabilir. Çünkü kadın güzeldir, erkek ise yakışıklıdır. Erkeğin yüzündeki çizgiler olacak ki, karizmatik olsun. Ben de şimdilik derin çizgiler yok. Tabii her şeyin başı, mutluluk. Yat, kat, uçak mutluluk getirmiyor.
Yat, uçak olabilir ama önemli olan bunların keyfini çıkarabilmektir. Yani siz hiç uçağınıza atlayıp bir öğlen Paris'te yemek yemeğe gittiniz mi?
- Daha o kadar sosyetik durumum yok. Aslında bu söylediğinizi yapmam lazım. Bana ne otelden, bana ne kebaptan, bana ne gömlekten. Sahnede benden iyi kazanan yok, benden çok çalışan yok, benim kadar ilgi gören yok ama ben hep başkaları için çalışıyorum, kendim için değil. Bu çok yanlış bir şey. Uçağım var, keyfini çıkaramıyorum. "Kaptan bugün Honolulu'ya gitmek istiyorum" desem, bitti... Adam bana bir rota çizecek ve gideceğiz. Eminim bu çok keyifli bir şeydir. Bunu yapacağım zaman da gelecek.
63 YAŞINDA MESLEĞİ BIRAKACAĞIM

Evinizin salonunda duran ilaç kutuları dikkatimi çekti. O kutuların içinde onlarca ilaç var. Neden bu kadar çok ilaç kullanıyorsunuz?
- Her gün Omega 3 alıyorum, gerek olursa kas gevşetici de alıyorum. Baş ağrısı ilacım var. Yine günde iki tane bebe aspirini içiyorum. Amerika'dan getirttiğim vitaminler var, enerji ilaçlarım var, Ginseng içiyorum... Bir de unutkanlık ilacım var. Ben gece çalışıyorum. Bunları kullanmaya ihtiyacım var. Herkes gece eşine, sevgilisine, çoluğuna çocuğuna sarılıp uyurken, ben işime sarılıyorum.
Biraz önce dediğiniz gibi "Hep iş, hep iş." Bu nereye kadar gidecek?
- 63 yaşına geldiğim zaman mesleği bırakacağım. 63 Urfa plakası. Urfa plakasına gelince elimi eteğimi çekeceğim. Yani mesleğimin 48. yılında veda edeceğim sahnelere.
Kendinizi yalnız mı hissediyorsunuz?
- Etrafım çok kalabalık ama bu kalabalığın içerisinde gerçekten çok yalnızım. Bu yalnızlık nereye kadar sürecek, bilmiyorum.
Ama bir sevgiliniz var?
- O anlamda yalnız değilim canım. Herkesin bir sevdiği, saydığı, birlikte olduğu birisi vardır.
Ömürlük mü peki?
- Kesinlikle. Benim ilişkilerim öyle kısa vadeli olmaz.
Ayşegül Hanım'la birliktesiniz değil mi?
- Siz ne biliyorsanız, onların dışında birileri olamaz. İsim yok ama bildiğiniz doğrudur.
Neden yanınızda olan kadınların elini tutup, sokağa çıkmıyorsunuz?
- Benim duruşum o değil... Sarmaş dolaş dolaşmam. Ben Avrupai olamam. Ben hálá Urfa'dayım. Ya adamlar parayla kadın tutup, bir ay gazetelerde yazılıp çiziliyorlar. Niye, gündemde kalsınlar diye. Ben böyle gündemi ne edeyim ya! Ben sanatçıysam, sesimle gündemde olurum. Bu ne? Ben toplumun önünde kısa süreli ilişki bile yaşamam. Laçka olmam, cıvımam. Tabii ki günlük ilişkilerim oldu ama uzamasını severim, tercih ederim.
Adalet Hanım hálá eşimdir
İbrahim Bey siz ilk eşiniz Adalet Hanım'la hálá evli misiniz?
- Ben mesleğimle evliyim. Ama özel hayatımda da evliyim.
Resmi nikáhlı mısınız?
- Resmi nikáh yok. Ben resmi nikáhı sadece Adalet Hanım'la yaptım. Altı yıl evli kaldım, sonra da boşandım. Ama halen Adalet Hanım, Allah katında dini nikáhlı olarak benim eşimdir. Ahmet'in anasıdır. O benimle evlendi. Çocuğunun başında oturdu, aslanlar gibi onlara baktı. Her ay aylığı, altına da arabası gider. O bir yana, dünya bir yanadır. Onun yeri benim dünyamda farklıdır. Boşanmamız da çok basit bir şey yüzünden oldu. Yoksa evliliğimiz devam ederdi.
Osman'ın ölümü beleş bir ölüm
Geçtiğimiz hafta çok sevdiğiniz dostunuzu, Osman Yağmurdereli'yi kaybettiniz. Zamansız ölümler size ne hissettiriyor İbrahim Bey?
- Osman'ın ölümü bana göre beleş bir ölüm. Bağırsağındaki bu hastalık tespit edilir edilmez, hemen orayı kesip alacaklardı. Bunun ameliyattan başka çözümü yok. Teşhis koyulduğu ilk gün ameliyat edilmesi gerekiyormuş. Amerika'yla görüşülüyor, Başbakan uçağını veriyor ama gidilmiyor. Osman'ın bu durumunda diller sustu, gözler küllendi. Her şey terse çalışmaya başladı. Bağırsak kanseri olan bir adam iki yıl yaşar mı? Yaşarsa da iki yıl sonra ölmek ahmaklıktır. Bu ahmaklık doktorların mıdır, ailenin midir, rahmetlinin midir bilinmez. Sonuçta Osman'ıma yazık oldu.
Siz chek-up yaptırıyor musunuz?
- Osman'ın vefatıyla dikkat etmem gerektiğini öğrendim. "Ölümden korkmuyorum" dersem yalan söylemiş olurum. Herkes gibi ben de korkuyorum. Ancak benim gibi bir adamın yapacağı çok iş var diye düşünüyorum. İşleri yeni yeni oturtuyoruz. 500 kişi benden ekmek yiyor. Birden bire bunları bırakıp gidiyorsun. Buna beleş ölüm denir.
-Yaşlılığınız için planlarınız var mı, merak ettim?
- Ben yaşlılığımda çok huysuz olurum. Osman'la (Yağmurdereli) şöyle bir planımız vardı; 70 yaşına geldiğimizde bir villa yaptırıp, çok sevdiğimiz arkadaşlarımızı da yanımıza alıp, orada yaşayacaktık. Kumar oynayacaktık, vs. O evde dişi sinek bile olmayacaktı. Kadın huzuru bozar. Birkaç yardımcımız olacaktı, o kadar. Onları da yemeğimizi yapsın, çamaşırımızı yıkasın diye tutacaktık. Havuzumuza girecektik, oyun oynayacaktık. Elimizde bastonlarımızla dolaşacaktık. Hayalimiz bunlardı. Osman bana bu anlamda söz vermişti ama beni yalnız bıraktı.
Röportaj: Sema DENKER Fotoğraflar: Cenker TEZEL

İlgili Başlıkları Takip Et:
İbrahim Tatlıses (570 haber)Diğer Magazin Haberleri
İlk teklisi ile müzik listelerine güzel bir giriş yapmaya hazırlanan Bahar Tuğba, yorumculuğunun yanı sıra besteleriyle de müzik d...
İstanbul Kültür Sanat Vakfı`nın düzenleyeceği 34. İstanbul Film Festivali`nin Altın Lale Ulusal Yarışması jüri başkanı yönetmen Ze...
Yargıtay, Nejat İşler`in TRT`de yayınlanan diziden 8 bölüm ücretini alamadığı gerekçesiyle açtığı davaya son noktayı koydu. Oyuncu...
Turne için İzmir`e giden 80 yaşındaki Kayhan Yıldızoğlu`nun kaldığı otele giden polis, asker kaçağı olduğu iddiasıyla ünlü sanatçı...
Kısa bir süre önce eşi Çağla Şikel`den tek celsede boşanan Emre Altuğ, son dönemde yaşadıklarıyla ilgili ilk kez konuştu.
Cüneyt Şentürk, `Ölümsüz Aşk`adlı single`ını, muhteşem sahne performansı ve göz kamaştıran orkestrası ile 25.01.2015 pazar akşamı ...
Uyguladığı başarılı makyaj teknikleriyle ünlüleri yaşlandıran Arzu Yurter, bu kez Yeşil Elma programının sevilen Sunucusu Oktay Us...
Hollywood starı Sarah Butler, `İpek Yolu Fashion Week` kapsamında, dünya çocukları yararına `Spring Summer` kolleksiyonunda podyum...
Uzun bir aradan sonra yepyeni bir albümle sevenlerine "merhaba"diyen Mustafa Topaloğlu, `Sultan Emine` isimli albümünü piyasaya sü...
Ressam ve gazeteci- yazar Fikret Otyam geçirdiği mide kanaması yüzünden yoğun bakıma alındı. Fikret Otyam`ın son durumu nasıl?

Filistinli manken vucuduna baştan başa sinema temalı dövmeler yaptırdı!.

Yargıtay, Nejat İşler'in TRT'de yayınlanan diziden 8 bölüm ücretini alamadığı gerekçesiyle açtığı davaya son noktayı koydu. Oyuncuya 64 bin lirayı yas

Turne için İzmir'e giden 80 yaşındaki Kayhan Yıldızoğlu'nun kaldığı otele giden polis, asker kaçağı olduğu iddiasıyla ünlü sanatçıyı karakola çağırdı.

Kısa bir süre önce eşi Çağla Şikel'den tek celsede boşanan Emre Altuğ, son dönemde yaşadıklarıyla ilgili ilk kez konuştu.

Uyguladığı başarılı makyaj teknikleriyle ünlüleri yaşlandıran Arzu Yurter, bu kez Yeşil Elma programının sevilen Sunucusu Oktay Usta'yı yaşlandırdı.

Dünya'nın en popüler erkek dergisi her yıl olduğu gibi bu yıl da yılın playmate'lerini yayınladı!...