• BIST 117.216
 • Altın 165,687
 • Dolar 3,9176
 • Euro 4,8144
 • İstanbul 16 °C
 • Ankara 14 °C
 • Alisa Manyonok... GÜZELLİĞİYLE GÖZ KAMAŞTIRIYOR..!
 • MİLYONLARIN DİNLEDİĞİ ŞARKILARA YASAK!
 • TÜRKİYE'NİN KARİZMALARI PODYUMDA FIRTINA GİBİ ESTİ!..
 • Alisa Manyonok... GÜZELLİĞİYLE GÖZ KAMAŞTIRIYOR..!
 • MİLYONLARIN DİNLEDİĞİ ŞARKILARA YASAK!
 • TÜRKİYE'NİN KARİZMALARI PODYUMDA FIRTINA GİBİ ESTİ!..

Deniz Seki.... ANAYASA MAHKEMESİ'NDEN NE KARAR ÇIKTI?

Deniz Seki.... ANAYASA MAHKEMESİ'NDEN NE KARAR ÇIKTI?
Deniz Seki'nin Anayasa Mahkemesine yapmış olduğu yeniden yargılanma talebine cevap geldi.
 
Anayasa Mahkemesi, uyuşturucu ticareti yapmak suçundan 6 yıl 3 ay hapse mahkum edilen ünlü şarkıcı Deniz Seki'nin yaptığı bireysel başvuruyu reddetti. 
 
Kararara göre Deniz Seki'nin durumunda bir değişiklik olmayacak. Deniz Seki, hükmün infazını cezaevinde çekmeye devam edecek.

 

Deniz Seki'nin avukatı şu açıklamayı yaptı:

Değerli Basın Mensupları,Değerli Basın Mensupları,

Anayasa Mahkemesi Deniz Seki adına yapmış olduğumuz başvuruyu kabul edilebilir bulmuş ve kararını bugüne ait 19 Eylül 2015 tarihi Resmi Gazetede yayımlamıştır. Yüksek Mahkeme, Deniz Seki hakkında kapatlan Özel Görevli İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından yapılan yargılamasının;

1-      Kanuni hakim güvencesi ve tanık sorgulatma hakkına ilişkin iddialar yönünden “açıkça dayanaktan yoksun olması” nedeniyle kabul edilemez olduğuna oybirliğiyle;

2-      Delillerin elde edilmesi ve değerlendirilmesinin adil olmadığı iddiaları yönünden “açıkça dayanaktan yoksun olması” nedeniyle kabul edilemez olduğuna (Üye Serdar Özgüldür’ün muhalefeti ile) oyçokluğuyla;

3-      Kararı Veren Terörle Mücadele Kanununun 10. Maddesiyle görevli mahkemeleri kaldıran 6526 sayılı Kanunun 1. Maddesinin dördüncü fıkrasının Anayasaya aykırı olduğu yönündeki iddiaların “konu bakımından yetkisizlik” nedeniyle kabul edilemez olduğuna oybirliğiyle;

Karar vermiş, Anayasal hakların ihlal edilmediği sonucuna varmıştır. Bu kararla iç hukuk yolları tüketilmiştir; hukuksuz bu süreç, yasal süresi içerisinde Strazburg’daki İnsan Hakları Avrupa Mahkemesine taşınacaktır. 

Anılan karar için hukuki başvuru yollarımız da müvekkilimizin suçsuzluğuna inancımız da sonuna kadar devam etmektedir. Deniz Seki, işlemediği bir suçtan özgürlüğü kısıtlanmış bir kişi olarak bu yanlışlığa bir son verileceği ümidiyle hayata tutunmaya çalışmakta; adaletin gecikmesi adaletsizlik olsa da aklanacağına dair tam bir inançla yaşamaktadır.

Özel Görevli Mahkemeler, insan hakları ihlalleriyle sistem içerisinde öyle ağır kirlenmeye neden olmuşlardır ki bir kısmı düzeltilmeye çalışılmış ise de daha ağır ihlallerin arıtılması mümkün olamamıştır. Bu mahkemelerin faaliyeti sona erdirilse bile bu yanlış yargılamaların geçmişte mağduru olan onbinlerce insanın bunun bedelini özgürlüğüyle ödemeye devam ettiğine tanık olmak son derece üzücüdür.


Bir gün müvekkilin yargılamasının özel koşullarda yapıldığı, dürüst yargılanma hakkının ihlali tespit edilirse bunun kazananı Deniz Seki değil, adil yargılama hakkına yapılmış tecavüz telafi edilmeye çalışılan adalet sistemi olacaktır. Unutulmamalıdır ki asılan, hırsız değil yakalanandır.

Kamuoyunun bilgilerine, saygılarımla


Avukat Naim Karakaya

Deniz Seki Müdafii

DENİZ SEKİ’NİN KARARLA İLGİLİ GÖRÜŞLERİ:

Kararın olumsuz şekilde sonuçlandığı bilgisi tarafımıza bu hafta içerisinde haricen ulaşmış ve şahsım bu durumu 17 Eylül 2015 tarihli görüşmede Cezaevinde Deniz Seki ile paylaşmıştım; Deniz Seki’nin karar konusundaki ilk görüşleri şu şekildedir:

- Masum insanlardan en ağır suçların mahkumu sonucuna ulaşan hukuk düzeninin benim suçsuzluğumu tesis edememesine maalesef şaşırmadım. İnsanlar bilmeli ki sanıklar dışarıda mağdurlar içeride. Ben ne yapmadığımı en iyi bilenim, er ya da geç bunun ortaya çıkacağına da inanıyorum.

- Ben hayatımda insanlar için sadece beste yaptım ve şarkı söyledim; bugün hapsedilen şarkılarımdır; masum insanların hukuk düzenine duyduğu güvendir. Benim yargı sürecimdeki savcı hakimlerin bugün nerede olduklarına bakılırsa hangi düşüncelerle bu süreci yönettikleri de anlaşılacaktır.

-Ben suçsuzluğumu bilerek sevenlerime şunu haykırıyorum, Dünya dönüyor !


DENİZ SEKİ

 • Yorumlar 1
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Magazin Kolik | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.