• BIST 93.043
 • Altın 193,340
 • Dolar 4,7189
 • Euro 5,4759
 • İstanbul 23 °C
 • Ankara 18 °C
 • ÜNLÜLER FENERBAHÇE’YE SAHİP ÇIKTI!..
 • Şaşırmayın!.. BİR ZAMANLAR BERABERDİLER!...
 • MAGAZİNKOLİK’E ULUSLARARASI ÖDÜL!..
 • ÜNLÜLER FENERBAHÇE’YE SAHİP ÇIKTI!..
 • Şaşırmayın!.. BİR ZAMANLAR BERABERDİLER!...
 • MAGAZİNKOLİK’E ULUSLARARASI ÖDÜL!..

Didem Erol... BEKARETİNİ HANGİ ŞARKIYLA KAYBETTİ?

Didem Erol... BEKARETİNİ HANGİ ŞARKIYLA KAYBETTİ?
"Süper Ajan K9" filminin başrol oyuncularından Didem Erol yine şaşırtan açıklamalar yaptı.

"Süper Ajan K9" filmi önceki akşam düzenlenen galayla gösterime girdi.

Filmin başrol oyuncularından Didem Erol, galaya annesi Nevin Nayır ile birlikte katıldı. Erol, Melih Eker'in öpüşme sahnesi yüzünden açtığı davayla ilgili sorulara "Melih Bey, bana şakacıktan dava açtı, böyle bir şey yok" yanıtını verdi.

DİDEM EROL BEKARETİNİ

HANGİ ŞARKIYLA KAYBETTİ

Didem Erol, Hollywood yıldızlarıyla nasıl bağlantı kuruyor, büyük sırrı ne? Quentin Tarantino, "Süper Ajan K9"un galasına gelecek mi? Didem, Kevin Costner'la sabahlarken ünlü aktörün eşi neredeydi? Didem'in itaatkâr kölesi olmak isteyen kim? Tüm bu soruların cevapları 'azzz sonraaa' bu röportajda...

Sizi hep Hollywood filmlerinde rol alıyor sanıyorduk. "Süper Ajan K9"da oynama şerefini neye borçlusunuz?

- Yooo estağfurullah ben çok Türk filmi ve dizisinde de yer aldım. Sokaktaki insanlar beni daha çok "Avrupa Yakası"nın Victoria'si olarak tanıyor. "Süper Ajan K9" filminde oynama şerefimi, Ayşe Kosovalı rolünü oynayabileceğimi ispatladığım yapımcıma borçluyum. Filmde başka bir rol için görüşmeye çağrılmışken, aksiyon sahnelerine olan yatkınlığım, kickbox yapıyor olmam ve ayrıca komedi oyuncusu olmam nedeniyle başrolü teklifi aldım.

Biraz filmden ve canlandırdığınız Ayşe Kosovalı karakterinden bahseder misiniz?

- Ayşe Kosovalı için filmdeki tek ciddi ve gerçekten işini bilen ajan diyebilirim. Babası Amerikan generali (Salih Kalyon) olduğu için CIA'de eğitim almış. Türkiye'deki bir sorunu Ajan K9 ile çözmesi için ülkesine çağırılıyor. Ayşe Kosoval karakteriyle ajan filmlerindeki 'seksi kadın ajan' tiplemesine göndermeler yaptık.

Cengiz Küçükayvaz, "Süper Ajan K9"un çekimlerinde Quentin Tarantino'dan mesaj aldığınızı söyledi. Tarantino sizi böyle sık sık motive eder mi?

- O gün Quentin'e "Bugün sette Uma Thurman'ın 'Kill Bill'de giydiği sarı eşofmanlı (Bruce Lee ile meşhur olan) kıyafeti giyiyorum" diye mesaj atmıştım. O da "Süper, eminim sana da çok yakışmıştır, bana resim gönder" tadında bir mesajla karşılık verdi. Motive ettiğini hiç düşünmedim ama sık sık mesajlaşıyoruz. Quentin, yeni çekeceği "Inglorious Bastards" filminin senaryosunu yazarken bir dönem kendinin dış dünyadan soyutlamıştı, ben de bu duruma bayağı içerlemiştim ama işi konusunda çok ciddi ve azimli. "Tarantino'yu da böyle sevmek lazım" diyerek aştım bu konuyu. Ben birlikte olacağım insandan biraz daha ilgi ve şefkat beklediğimden ilişkimizi arkadaş olarak sürdürmeye karar verdik.

Madem bu kadar yakın arkadaşsınız "Süper Ajan K9"un galasında sizi yalnız bırakmaz artık...

- Filme bir gala da Berlin'de yapmayı düşünüyoruz, Quentin de şu anda Berlin'de "Inglorious Bastards"in hazırlıklarını sürdürüyor. Kimseyi bir yere 'getirmek' gibi ne bir iddiam var ne de böyle bir hareket benim tarzım değil. Ancak Quentin'i galaya davet ettim. Tabii gelip gelemeyeceğini bilmiyorum. Ben onu sette ziyaret edeceğim, o ayrı!

FAZIL SAY'I ŞİMDİ

DAHA İYİ ANLIYORUM

Tarantino, Morgan Freeman'la olan dostluğunuz dışında bir de Kevin Costner'la sabahlama olayınız da vardı. Costner'ın eşi neredeydi o arada? Balık mı tutuyordu boğazda.

- Yok balık tutmuyordu, birlikte sabahladık (gülüyor). Kevin'ın prodüktörü arkadaşım. O, önce beni backstage'e davet etti sonra da hep beraber hanımı ve müzisyen arkadaşlarıyla beraber odasında gitar çalıp, şarkı söyledik. Çevremde sevilen bir insanım ne diyeyim? Dürüst, doğal, eğlenceli, eğitimli ve fena da görünmeyen bir kadınım sanırım? Onlar da aptal oldukları için bu kadar başarılı olmadılar, demek ki sizin bende göremediğiniz bir şeyleri onlar görebiliyor!

Galiba öyle... Bu isimlerle nasıl tanışıyorsunuz? Mutlaka bir bağlantınız olmalı?

- Çoğu film festivallerinde tanıdığım ve dostluklarımı sürdürdüğüm insanlar. Avi Lerner (Nu Image, Millenium Films'in sahibi) çalıştığım bir yapımcı, çok da büyük bir yapımcı olduğu için onun çevresinde tanıdım birçok kişiyi. Avi ile de Warner Home Video Başkanı Jim Cardwell sayesinde tanışmıştım.

Israrla bu isimlerle birlikte olduğunuzu açıklamak, fazlasıyla reklama girmiyor mu? Yani Didem Erol, Tarantino ile yan yana fotoğrafı çekilince kendini kanıtlamış oluyor?

- Hay Allah, yine taktınız fotoğraflara, ne kadar kompleksli insan varmış da ben farkında değilmişim?

Kompleksle alakası yok. Bu kadar ünlü ile bir araya gelen bir insanın bağlantıları mutlaka merak edilir.

- Ben hiçbir zaman biriyle yaşadığım özelimi anlatmadım. Yaşadıklarımın yüzde birini filan biliyorsunuz. Reklam olmak istesem çok daha fazlasını anlatırdım öyle değil mi?

Tarantino ile baş başa vermiş, çakırkeyfi pozunuzu gördükten sonra ne söylerseniz inanırım.

- (Gülüyor) Farkındaysanız da sadece tanışma hikâyemizi anlattım hep, özelimizi değil. Ben bir şeyi ısrarla anlatmıyorum, gerçekleri anlatıyorum. Ama basın beni ısrarla yalancı çıkarmaya çalışıyor anlamış değilim. Cannes'dayken birçok Türk gazetecisine "Gelin size özel röportaj ayarlayım" dedim, niye gelmediler o zaman? Ben kendimi yaptığım işlerle yeterince kanıtlıyorum. Basında, Luke Goss ile başrol oynadım, audition yaparak ve oyunculuğumu ispatlayarak aldığım rol yazılmıyor ama ısrarla Quentin yazılıyor. Bunun sorumlusu ben miyim Türk basını mı? Sizler sahiplenmiyorsanız, sahiplenen çok çıkıyor merak etmeyin. Fazıl Say'a bu anlamda hak vermiyor değilim.

- Yoksa siz de Fazıl Say gibi bizi yalnız mı bırakacaksınız.

Hayır, öyle politik bir derdim yok. Ben sadece Fazıl Sayın yaşadıklarını örnek göstererek Türkiye'de sanat yapmanın gerçekten zor olduğunu anlatmaya çalışıyorum.

FACEBOOK'TA 5 BİN BARAJINA TAKILDIM

Facebook'ta 5 bin arkadaş sınırına takılan ilk Türk olduğunuz iddia ediliyor, doğru mu?

- Evet, 5 bin arkadaşım var ancak daha fazla ekleyemiyorsunuz. Sınır 5 bin. Şu anda yaklaşık 12 bin 200 ekleme talebim daha var. Türkiye'de gerçek olan bir şey gördüysem o da halkın sevgisi. Facebook bana terapi gibi geliyor. Basının iğnelemelerinden kaçıp huzur bulduğum, kendimi iyi hissettiğim bir yer orası. Beni anlayan ve sevenlerin varlığını hissettiğim ve onlarla diyalog kurabildiğim bir yer.

Bugüne kadar karşılaştığınız en sıra dışı hayranınız kimdi?

- İtaatkâr kölem olmak istediğini vaad eden biri var sürekli!

Bu itaatkâr arkadaş Türkiye'den mi?

- Evet, Türk kendileri. Facebook'tan bir arkadaş.

Eva Mendes geçenlerde ABD'nin 50 eyaletinde ilişkiye girdiğini yazdı. Sizin de buna benzer rekorlarınız var mı?

- Skor tutmak erkeklerin işi. Ben kadının daha gizemli olma halini tercih ediyorum. Erkek sürekli merak etmeli. Acaba benim mi, değil mi? Seviyor mu, sevmiyor mu? Kaybetme korkusu yaşamayı bıraktığı an, özenmeyi de bırakıyorlar çünkü.

Bakalım kızacak mısınız? Ya da bu soruya cevap verecek kadar çılgın mısınız? Geçtiğimiz cumartesi RollingSotone dergisine konuşan Katy Perry'nin bekaretini hangi şarkıyı dinlerken kaybettiğini açıkladığını yazmış ve bizim sanatçılarımız niye böyle samimi, nahif itiraflarda bulunmaz demiştim. "Sizinki hangi şarkıydı ya da daha doğrusu ortamda müzik var mıydı?" desem.

- Bütün sorduğunuz sorular içinde beni en az kızdıran sorunuz bu! Bu soruya cevap vermeyi çılgın da bulmuyorum ayrıca, demek ki sizin bana verdiğiniz krediden çok daha farklıyım. Türkiye'deki gazetecilerin hâlâ 'Türkan Şoray kanunlarınız var mı' aptalca sorularından bunaldığım ve en azından orijinal bulduğum için cevap vereceğim. Evet, Steve Miller Band'den "Fly like an Eagle" şarkısıydı.

Ne diyeyim. Yerinde bir şarkı seçimi. Peki, ilk aşkın şu anda ne yapıyordur acaba?

- Bilmiyorum kendisi Avustralya'da. Aradan çok uzun yıllar geçti, herkes kendini yoluna gitti.

Bu samimi, içten tarzınız için teşekkürler.

- Ben teşekkür ederim.

İSTER TÜRK İSTER JAPON

ERKEK ERKEKTİR

- Bu kadar çok Hollywood yıldızıyla arkadaş olmuş bir insan olarak Türk erkekleriyle yabancıların arasındaki farkları sanırım bizimle paylaşırsınız.

- İster Türk olsun ister Japon, erkek erkektir, kadın da kadındır. İnsan olmayı bilmek ise çok ayrı bir meziyettir. İnsani meziyetler taşıyan herkes ister sarı, ister siyah, ister beyaz olsun benim dostumdur. İnsanları yargılamak benden çok daha büyük bir gücün görevidir, bana da O'ndan ötürü, sevmek düşer. Ancak şu kadarını söyleyebilirim: Türk erkeklerinin en çok hoşuma giden yönü yabancı erkeklere nazaran kadınlarını daha fazla sahiplenmeleri.

Hayatınızda yaptığınız en büyük çılgınlık nedir?

- Sarhoşken bungee jumping yaptım. 50 metre yükseklikten ayağımda bir iple bas aşağı atladım.

Hayattaki vazgeçilmezleriniz neler?

Annem, sinema, köpeğim Daisy, müzik/dans, edebiyat, Avustralya, kariyer ve aşk.

RECEP İVEDİK ÜÇ

BİZİMKİ 90 MEKANDA GEÇİYOR

Peki, filmde Didem Erol hayranlarına bir sürprizi var mı?

- İnsanların çok güleceği ve eğleneceği bir film yaptığımıza inanıyorum. Amacımız ne ders, ne de mesaj vermek. Tek bir derdimiz var o da; filmi izlemeye gelecek insanları eğlendirmek. Bunu da başaracağımıza inanıyorum. Biz Türkiye'de çok masraflı ve çekilmesi zor bir film çektik. Türk seyircisi daha güzel yapımları hak ediyor bence. "Süper Ajan K9" gibi filmlerin çekilebilmesi için harcanan para ve verdiğimiz emeğin karşılığını bulmasını çok istiyorum.

Malumunuz "Recep İvedik" ülkemizde gişe rekorları kırdı. "Süper Ajan K9"un komedi anlayışı "Recep İvedik"e benziyor mu? Ya da farkları neler?

- Hiç ama hiç benzemiyor. "Süper Ajan K9", çok daha akıllı ve enteresan bir komedi filmi. İçinde çok fazla aksiyon olan, insanların seyrederken sıkılmayacağı bir ajan ve 'hero' komedisi çektik. "Recep İvedik", üç mekânla çekilmiş, düşük bütçeli bir yapım. Bizde 90 mekân ve 25 plato kuruldu. "Süper Ajan K9", hem görsel açıdan hem de oyuncu kadrosuyla çok daha zengin bir film. Atilla Arcan, Salih Kalyon, Haldun Boysan, Erdal Tosun gibi usta oyuncular da rol aldı. Ayrıca filmin diğer başrol oyuncuları Melih Ekener ve Cengiz Küçükayvaz'ın doğaçlama yetenekleri, beni dehşete düşürdü, süperler.

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Magazin Kolik | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.