• BIST 101.849
 • Altın 259,118
 • Dolar 5,6360
 • Euro 6,3235
 • İstanbul 28 °C
 • Ankara 29 °C

Helin Avşar,ilk röportajını Reha Muhtar ile yaptı... "İÇ ÇAMAŞIRINIZ NE MARKA?"...

Helin Avşar,ilk röportajını Reha Muhtar ile yaptı... "İÇ ÇAMAŞIRINIZ NE MARKA?"...
Çiçeği burnunda köşe yazarı Helin Avşar ilk ropörtajını Ünlü Televizyoncu Reha Muhtar ile yaptı! Helin Avşar, Reha Muhtar ropörtajında ünlü gazeteciye daha neler sordu neler!

Onu herkes tanıyor. Hem haberciliğiyle, sonuna kadar gazeteci kimliğiyle, aşkları ve renkli yaşamıyla sürekli gündemde kalmayı başarıyor. Türkiye'nin en ünlü habercilerinden biriyle, onu haber yapmak üzerine konuşmak, herhangi biriyle röportaj yapmaktan çok daha zor oldu elbette. Ama o, yılların verdiği deneyimle işimi kolaylaştırdı ve ortaya benim yapmaktan çok hoşlandığım bir röportaj çıktı.

Neler mi konuştuk?

Kadınları, tercihleri, giyimi, hayata bakışı ve yaşam felsefesi... İşte detaylar...

Helin: Sevgilinizle ayrıldıktan sonra dost kalır mısınız?

Reha: Bir kere düşman olmam. Ortada kötü bir şey varsa ona karşı tutumum farklı olur. Ama ağır bir şey olmadıysa illaki her ilişkiden bir dram çıkarmam. Ilişkinin bitiminde dram çıkarıp, böyle büyük senaryolar üretip büyük düşmanlıklar biriktirmem. Tersine yaşanmışı yaşanmış olarak görmekte yarar görürürüm. Sonuçta o bir dönemdi. O dönemi iyi yaşamışsan ne mutlu sana ki iyi yaşamışsın. Olmamışsa ya sen kaybetmişsin ya da o kaybetmiştir. Ya da ikiniz birden kaybetmişsinizdir. Hangisi daha çok kaybetmişse o üzülsün derim.

H: Üzüldüğünüz biri var mı şu anda?

R: Insan hayatında her ilişkiyi bitirirken üzülür. Üzülmeden bitiriyorum diyen biri varsa onun ilişki yaşamadığına inanırım. Tabi ki üzülürüm. Ama burada önemli olan üzüntümü kendi içimde yaşamam. Bunu insanlarla, dünyayla, kitlelerle hatta çevremdeki insanlarla paşlaşmam. Çünkü bunun asaleti bozacağına inanırım.

H: Peki utandığınız bir ilişkiniz oldu mu?

R: Estağfurullah hiç öyle bir şey olur mu? Kim oluyorum ki bir kadınla ilişkiye giriyorumda sonradan utanıyorum. Böyle bir terbiyesizliği yapacak kadar alçalmadım

H: Cebinizde kaç para taşıyorsunuz?

R: Bir miktar para taşırım yanımda. Öyle bir miktar yok. Kredi kartlarına çok güvenmem. Sanki kart geçmeyecekmiş ve ben de rezil olacakmışım diye düşünürüm. Adamın kartı da yok, parası da yok gibi. Mutlaka yanımda paranın olmasını isterim. Bu yüzden hep bir miktar para vardır yanımda

H: Genellikle nerelerde yemek yersiniz?

R: Genellikle Italyan mutağını severim. Italyan yemekleri, Japon yemekleri, uluslararası mutfağı severim.

H: Mehmet Barlas ile "şarap-rakı" polemiğine girdiniz. Şarap insanı daha mı kaliteli gösteriyor?

R: Kadınlar şarap içen erkekleri daha rafine bulurlar. Ama ben Mehmet Barlas'ın bahsettiği ispirto şaraplardan bahsetmiyorum. Gerçek anlamdaki şaraplar çok pahalıdır. Şarap mönüsü Avrupa'da ansiklopedi gibi gelir. Türkiye'de de böyle olmaya başladı. Tabi ki şaraptan anlamak, şarap içmek çok rafine bir zevktir. Onun için kadınlar şarap içen erkekleri tercih ederler. Çünkü rakı muhabbeti çok erkek erkek bir muhabettir. Rakı kadını kapsamaz. Rakı sohbetinde çok kadınsı konular geçmez. Rakıyla son modadan konuşulmaz, Armani'nin son modasından bahsedilmez. Şaraplı bir muhabbette ise trend olan bir ürün konuşulabilir. Kadınların daha ilgineceği, daha romantik konulardan karşılıklı bir aşktan bahsedilebilir. Rakının muhabbeti daha farklıdır. Rakı biraz geyik muhabbettidir. O geyik muhabbeti kadını her zaman çekmeyebilir. O muhabbet memleket nasıl kurtarılır muhabbetidir. Kadın için en kötüsü gece yarısı memleketin nasıl kurtarılacağının erkekler tarafından konuşulduğu ortamdır. Kadını hiç ilgilendirmez. Onun için kadın öyle rakı muhabbeti yapan erkekleri sevmez. Rakı sohbetlerinde erkekler askerlik anılarını anlatırlar. Kadın şimdi ne yapsın askerlik anılarını..

H: Sizin Reha's diye bir içeceğiniz varmış. Doğru mu?

R: Su içinde nane limon dilimi bunlar bekletilecek. Bir de aroması sinecek. Çok tatlı bir içecek. Yazın daha çok içilebilir.

H: Yararı var mı zayıflatıyor mu?

R: Yok detoks'tur, sudur. O benim içkimdir esasında

H: Detoks yaptırıyor musunuz?

R: Ben hayatı şu an zaten detoks yaşıyorum

H: Çetin Altan'ın 5500 görüşüne ne diyorsunuz? Bana biraz az geldi...

R: Çetin Altan gibi bir usta bunu latife olsun diye söyledi. Ben erkeğin hayatta cinselliği kadından öğrenip zaman içersinde daha iyi bir sevgili, daha iyi bir aşık olacağına inanıyorum. Orada beraber oldukları kadınların kalitesi daha doğrusu iyi sevgili olma özellikleri çok önemlidir. Iyi sevgililer, iyi kadınlarla beraber olmuş erkekler kendilerini iyi yetiştirmişlerdir

Bu işin sayısını bilmem. Ben sayılarla uğraşmam. Matematikçi değilim. Ama bu işin kalitesi kadınlardan öğrenilen bir şeydir.

Iyi sevgili, iyi aşık olabilen kadınlarla bu sadece cinsellik, yatak performansı olarak algılanmamalı. Bu genel olarak yani iyi kadınlarla beraber olan erkekler hayatta iyi aşık, iyi sevgili olabilirler. Mühim olan da budur zaten. Basketbol oynamıyoruz ki

H: Şu anda sevgiliniz yok mu?

R: Ben resimli roman vermiyorum

H: Sizi en son Italya'da alışverişte görmüşler...

R: Bunu gören, benimle beraber olan insanlar neden sana bunu söylediler acaba, sizin o insanla nasıl bir ilişkiniz var bu da benim merak konum. Ben şu anda ismini vermeyeyim. Bu erkek arkadaşınız, sana gelip Gucci'den alışveriş yaptığımı söylemiş. Bu olay Malta maçı sonrası Milano üzerinden Istanbul'a gelirken oldu. Zaten hepimiz gazeteciydik, bir sürü insan vardı. Ben 5 dakikalığına Gucci'ye girdim. O 5 dakika içinde nasıl alışveriş ettiğim, herkesin merakına mucip olmuş. Özellikle sana bildiren arkadaş.

H: Çok merak edilen bir insansınız.

R: Çok teşekkür ederim. O 5 dakika da ne aldı diye merak eden arkadaş benden sonra o dükkana girdi. Ayrıca size bu bilgileri neden verdi, aranızdaki ilişkiyi merak ediyorum.

H: Hiçbir ilişki yok. Sadece arkadaşız.

R: Evet, hep zaten böyle arkadaşlık ilişkisi içinde olur.

H: Niye ben sizinle de arkadaşım.

R: Evet, röportaj yapıyorsunuz Allah'tan.

H: İlerde onunla da yaparım belki.

R: Bu arkadaşın burada neden söylediğini bilemiyorum, ben hep söylüyorum merak da ediyorum ayrıca.

H: Sadece bir tane şey söyledi ayrıca .

R: Öyle mi, sadece bir tanemi söyledi zaten gizli bir alışveriş değildi o. Zaten gazeteci grubuydu o kadar gazetecinin arasında.

H: Yok; kişi kendinden bilir işi.

R: Öyle olsa gerek ama bu ismi vermeyeyim. Ama benim Malta'dan Istanbul'a kimlerle dönmüş olabileceğim tahmin edilebilecek bir olay.

H: Reha Bey bir ömür geçirebilecek bir kadında ne tür özellikler arıyorsunuz? Seksi iyi olsun, evdeki kadınlığı, çalışan bir kadın mı olsun hangisi daha önde olsun, hepsi bir arada mı olsun, hepsini bir arada bulmak zor. Siz daha çok nelerin önde olmasını istersiniz ?Akıllı mı olsun, güzel mi olsun. Sarışın mı olsun, esmer mi olsun ?

R: Şimdi bunların hepsi aslında senin sorduğun her şey bir detay. Bunlar sarışın da olabilir siyahta, uzun da olabilir kısa da, balık eti de şişman da, zayıf da, bunların hepsi detaydır. Bunların üzerine gidersen bütün bir sonuca varamazsın. Çünkü sonuçta ev almıyorsun, portakal almıyorsun manavdan veya evinde dekaratif olarak sergileyecek biblo almıyorsun. Kendine hayat arkadaşı alıyorsun, bunların hepsinin ardında bir tane anahtar kelime var, çok güven duyduğun bir insan olması gerekiyor, gerisi sen nasıl istersen öyle olur zaten. Senin davranışlarınla o zaten daha güzel olur, daha bakımlı olur hayat değişir, her şey değişir çok güzel giyinir, senin gözüne daha güzel gelir. Bunda en önemli unsur, çok güvendiğin bir insan olması gerisi önemli değildir. Bir erkek veya kadın için gerisi önemli değildir. Esas olan güvendir.

H: Güveninizi sarsan birisiyle karşılaştınız mı?

R: Hayır. Güven konusunda çok dramatik şeylerim olmadı.

H: Benim bildiğim kadarıyla Bulgari, Mercedes ve şarkıcı Yalın takıntınız var. Neden ?

R: Hiç öyle bir takıntım yok. Bulgari markalardan bir tanesi. 4 saatimden sadece bir tanesi Bulgari, diğerleri başka.

Mercedes çocukluk arabam. Babamın Mercedes'i vardı ve araba kullanmayı Mercedes'te öğrendim. Bunun yanında güvenli olduğu için Mercedes'i seviyorum.

Yalın ise çok romantik şarkılar söylüyor ve onu da seviyorum ama sevdiğim çok fazla şarkıcı var. Müzisyenler konusunda tek başına Yalın tek takıntım değil. Biliyorsun yelpaze geniş maalesef.

H: Nilüfer dinliyor musunuz?

R: Evet, dinlememem mi gerekiyor; herkesi dinliyorum. Nilüfer'i de dinliyorum. Ilişkim bittikten sonra dinlememem gerekiyorsa o zaman şarkı dinlememem lazım.

H: Benim kasetimi alır mısınız?

R: Tabii ki alacağım. Mutlaka alacağım.

H: İç çamaşırı markanız ne?

R: Sen şimdi benim dış çamaşırı değil iç çamaşırı markamı soruyorsun inanılmaz. Boss'dan başlayarak Armani'ye, Vakko'ya, Beymen'e Prada'ya, D&G bunlar uzanan yelpazeyle değişiyor.

H: Kız arkadaşınızın giyimine karışır mısınız?

R: Hayır, karışmam.

H: Onun sizin giyimine karışmasını istermisiniz.

R: Ben esasen kadınların bir erkeği giydirdiğine inanırım.

H: Peki nasıl giydiriyor?

R: Bir erkeğin iyi giyiminde, hayatında geçmişinde, iyi kadınlar vardır. Iyi giyinmeyen erkekler, iyi kadınlarla beraber değillerdir. Ya da hayatlarında kadın yoktur. Yoksa bir erkek tek başına iyi komplike edecek kadar, uygarlaşmış bir yaratık değildir. Onu iyi giydirecek şey bir kadının varlığıdır. Ya geçmişte, ya hali hazırda.

H: Siz yani başarılı bir erkeğin arkasında muhakkak bir kadın vardır diyorsunuz ?

R: Arkasında mı? Önünde, sağında solunda, her tarafında ...

 • Yorumlar 1
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Magazin Kolik | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.