UÇANKUŞ MEDYA’DA DARBE… YÖNETİM EL DEĞİŞTİRDİ!

UÇANKUŞ MEDYA’DA DARBE… YÖNETİM EL DEĞİŞTİRDİ!

Can Tanrıyar’ın sahibi olduğu Uçankuş Medya’da son günlerde ilginç gelişmeler yaşanıyor. İnternet ve TV yayınlarıyla yayın hayatını sürdüren Uçankuş Medya, bir gecede beklenmedik bir şekilde yönetim el değiştirdi. İşte, Uçankuş Medya’da yaşanan olayların perde arkasını Magazinci.com sahibi Nurettin Soydan kaleme aldı…

Her şey geçtiğimiz hafta Pazartesi günü gün yüzüne çıktı.

Hafta başında maaşlarını almayı bekleyen Uçankuş Medya çalışanları, şirkette yaşanan hareketliliğe önce bir anlam veremediler. 

Şirkete korumalarla gelen işadamı Metin Güneş’in yetkilendirdiği kişiler, yönetim kademelerindeki yerini alarak “sessiz değişimin” ilk adımlarını attılar.

Ardından Uçankuş Medya’nın İdari yöneticisi Can Tanrıyar’ın kardeşi Ali Tanrıyar şirketi terk etmek zorunda kaldı.

Uçankuş TV ’nin yayınından sorumlu olan Can Tanrıyar’ın oğlu Anılcan Tanrıyar’ın da süresiz izne çıktığı bildirildi.

CAN TANRIYAR GÜNLERDİR KAYIP!

Uçankuş Medya’da “sessiz ve derinden” bir yönetim değişikliği yaşanırken Can Tanrıyar’ın şirketete gelip gitmemesi dikkat çekti.

Ancak Uçankuş Medya Yönetim Kurulu Başkanı Can Tanrıyar’dan hiç kimsenin haber alamaması, sağlık nedenlerine bağlandı. 

Nitekim Can  Tanrıyar’ın nişanlısının İnstagram hesabında Story’sinde yaptığı paylaşımda  Covid19 nedeniyle “karantinadayız, aşı sıramızın gelmesini bekliyoruz” demesi dikkatlerden kaçmadı. 

Öte yandan yeni yapılanma döneminde faaliyetlerini 1453 Maslak’ta sürdüren Uçankuş Medya’nın “yeni patronu” işadamı Metin Güneş ve onun görevlendirdiği ekibi ise, işin başına geçerek şirkette gerekli düzenlemeleri  yapmaya başladı bile.

Kanalın yayın hayatı, TV’nin Teknik Müdürü’nün sorumluğuna bırakıldı. 

Diğer atamaların yapılması ise an meselesi.

ÇALIŞANLARA AÇIKLAMA YAPILDI: ENDİŞEYE GEREK YOK

Bir haftadan bu yana Uçankuş’ta yaşanan bu yönetim değişikliği en çok çalışanları tedirgin etti.

Şirketteki kritik yerlere oturan Metin Güneş’in ekibi, yaklaşık 130 kişinin çalıştığı medya emekçilerine bir açıklama yapmak durumunda kaldığı konuşuluyor. 

Yeni  yönetimin “Burası eskiden olduğu gibi faaliyetlerine devam edecek.

Endişe etmenize gerek yok. Çalışanlarla sorunumuz yok.

Yetki ile ilgili yasal prosedür de halledildikten sonra maaşlar ödenecek” dediği öğrenildi.

ASIL SORUN, “YAPILAN YATIRIMLA İLGİLİ KUŞKULAR MI?”

UÇANKUŞ Medya’nın  ortağı olan ancak hiç ön planda görünmeyen işadamı Metin Güneş’in, TV yayınına geçildiği dönemde şirkete yatırım için 6 milyon Dolar finans desteği sağladığı iddia ediliyor.

Şirket ortağı Metin Güneş’in bunun dışında da Uçankuş Medya’ya zaman zaman  ödemelere bulunduğu, ancak daha sonra Can Tanrıyar ile bilinmeyen nedenlerden ötürü anlaşmazlığa düştüğü öne sürülüyor.

Yaptığı finansal desteğin karşılığını bulup bulmadığı yolundaki açıklamalardan tatmin olmayan işadamı Metin Güneş’in ise, bu nedenle Uçankuş Medya Yönetimine “el koyma” operasyonu  başlattığı konuşulan diğer iddialar arasında.

UÇANKUŞ.COM YAYINI NEDEN “ASKIYA”  ALINDI?

Uçankuş Medya’da son bir haftadır yaşanan bu gelişmelerden sonra, internet medyasında yayın hayatını sürdüren www.uçankus.com sitesinin devre dışı kalması dikkatlerden kaçmadı.

Can Tarıyar’ın sitenin yayın giriş şifrelerini  değiştirip www.ucankus.com sitesini geçici süreyle askıya aldığı konuşuluyor.

Can Tanrıyar’ın bu girişimiyle şirkette yaşanan “yeni durum”un yeni yönetimin açıklamalarının da önünü kesmeyi amaçladığı konuşulan iddialar arasında…

TARAFLAR SESSİZLİĞİNİ KORUYOR!

Uçankuş Medya’da bu olağanüstü durum yaşanırken, iki tarafta sessizliğini korumaya devam ediyor.

Öte yandan, magazinci.com olarak gerek Can Tanrıyar gerekse şirkete” el  koyma” girişiminde bulunan işadamı Metin Güneş’e ulaşmaya çalıştık. 

Şu ana kadar her iki cepheden de bilgi alamadık.

Tarafların açıklama yapmaları halinde, tarafsız habercilik gereği sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.