• BIST 83.048
  • Altın 147,273
  • Dolar 3,7683
  • Euro 4,0468
  • İstanbul 5 °C
  • Ankara -9 °C
  • Emily Ratajkowski… JUVENTUS’UN LOGOSUNA SEKSİ TANITIM!..
  • Ayça Gülşah Çelik… ÖZEL PARTİ İSTEKLERİ İÇİN AJANS KURDU…
  • 2016 Victoria's Secret 2016… YILIN EN SEKSİ DEFİLESİ!..
  • Emily Ratajkowski… JUVENTUS’UN LOGOSUNA SEKSİ TANITIM!..
  • Ayça Gülşah Çelik… ÖZEL PARTİ İSTEKLERİ İÇİN AJANS KURDU…
  • 2016 Victoria's Secret 2016… YILIN EN SEKSİ DEFİLESİ!..

III. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali... ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU!

III. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali... ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU!
Dünyanın dört bir yanından sinemacıları İstanbul’da bir araya getiren III. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali, 27 Kasım Cuma akşamı Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda düzenlenen ödül töreni ile sona erdi.

 Sunuculuğunu Ebru Akel’in üstlendiği ödül töreninde Luxemburg’lu ünlü aktris ve festival jüri üyesi Sasha Ley seyircilere bir süpriz yaparak sahnede Jazz söyledi.

Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği tarafından, İstanbul Medya Akademisi desteğiyle gerçekleştirilen III. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’nin ödülleri sahiplerini buldu. Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleşen ödül törenine Türkiye ve dünya sinemasından Belçim Bilgin, Sascha Ley gibi önemli isimler katıldı.

 Sinema sektörünün gelişmesine katkı sunmak ve bu alandaki deneyimlerin uluslararası ölçekte paylaşımını sağlamak amacıyla düzenlenen III. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali film gösterimleri, paneller, söyleşiler ve Holywood’lu ünlü Oyuncu Koçu Susan Batson’ın masterclass oyunculuk dersleri ile bir hafta boyunca devam etti.

Bu yıl kısa filmlerin yanı sıra uzun metraj filmlerin de yarıştığı uluslararası festivalde 50.000$ değerindeki “En İyi Uluslararası Uzun Metraj Film Ödülü”nü Visar Morina’nın yönettiği BABAI filmi aldı. Kısa Metraj Film kategorisinin 50.000TL’lik Ahmet Uluçay Büyük Ödülü’nü ise Matisa Pisalic’in yönettiği CHOBAN adlı film kazandı.

 Oda Orkestrası’nın müzik dinletisi ile renklenen gecede ödüller, festivalin simgesi olan yunus balığından ilham alınarak Atasay tarafından özel olarak tasarlandı.

 Festival kapsamında ödül alan tüm filmler ise şu şekilde:

 İstanbul Medya Akademisi Genç Yetenek Ödülü: Kuş Dili / Yönetmen: Mehmet Akif Güler

 Y-İstanbul OIC Youth Capital Özel Ödülü: Beaitiful City / Yönetmen: Soheil Sadeghi

 Y-İstanbul OIC Youth Capital 3.’lük Ödülü: Why? / Yönetmen: Daniel Hernandez Torrado

 Y-İstanbul OIC Youth Capital 2.’lik Ödülü: Believe In Yourself / Yönetmen: Ildar Ayupov – Guzel Usmonova

 Y-İstanbul OIC Youth Capital En İyi Film: Mama / Yönetmen: Ahmet Bikiç

 Kısa Film Seyirci Ödülü: Wong Kar Wai Üzerine Kısa Bir Film / Yönetmen: Serdar Önal – Ömer Çapoğlu

 En İyi Ulusal Kısa Belgesel Film: Godesbana / Yönetmen: Nursena Şimşek

 En İyi Uluslararası Kısa Belgesel Film: The Pe Teacher Gold And The River/ Yönetmen: Amanbek Azhymat

 En İyi Ulusal Kısa Kurmaca Film: Sıradaki / Yönetmen: Gündüz Sevdi

 En İyi Uluslararası Kısa Kurmaca Film: The Preparation / Yönetmen: Giorgi Tsilosani

 Ahmet Uluçay Büyük Ödülü: Choban / Yönetmen: Matija Pisacic

 En İyi Görüntü Yönetmeni: Lost River / Yön: Benoit Debie

 En İyi Kadın Oyuncu: Nabat / Fatemeh Motamed Aria

 En İyi Erkek Oyuncu: Misafir / Ersin Umut Güler

 En İyi Senaryo: Babai / Yönetmen: Visar Morina

 En İyi Yönetmen: Borderless / Yönetmen: Amirhosein Asgari

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
    Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Magazin Kolik | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.