2. Kısa Film Festivali... TİYATROCULARDAN GENÇ SİNEMACILARA DESTEK!

2. Kısa Film Festivali... TİYATROCULARDAN GENÇ SİNEMACILARA DESTEK!

Kocaeli, Körfez Belediyesi tarafından bu yıl ikinci kez düzenlenen “2. Kısa Film Festivali” büyük bir heyecan içinde yapıldı.

Belediye Başkanı Şener Söğüt önderliğinde gerçekleşen festivalde ilçede yaşayan sinemaya meraklı gençlerin ünlü yönetmen ve festival sanat koordinatörü Avni Kütükoğlu’nun verdiği eğitimlerle senaryolarını yazdıkları, yönettikleri ve rol aldıkları kısa filmler festival jürisi ve sinema severler ile buluştu.

Festivalin ödül törenine katılan ünlü tiyatro sanatçıları genç sinemacılara sahnede ödüllerini de vererek destek oldular. Festivale katılan tiyatro sanatçılarına “Yaşam Boyu Meslek Onur Ödülü” plaketleri verildi.

Körfez Belediyesi Altın Kiraz Festivali’ne de denk gelen “2. Kısa Film Festivali” yerli sinema sektörünü desteklemek ve genç sinemacılara yol açmak ilkesiyle Kocaeli Körfez Belediyesi tarafından Belediye Başkanı Şener Söğüt’ün ev sahipliğinde Hereke Kalesi’nde düzenlendi ve büyük ilgi gördü.

Yeşilçam yönetmenlerinden ve festival sanat koordinatörü Avni Kütükoğlu’nun ilçede yaşayan sinemaya meraklı genç yeteneklere beş ay boyunca “Genç Sinema” adı altında verdiği eğitimlerden sonra genç sinemacılar senaryolarını yazarak, yönetmenlik yaptıkları aynı zamanda rollerini canlandırdıkları kısa filmlerini çektiler.

Çekilen kısa filmler önceki gece Tayyar Işıksaçan'nın sunduğu özel gecede sinema severlerin yanı sıra festival jürisi ile buluştu. Gösterimi yapılan beş kısa film de büyük beğeni topladı.

Genç sinemacılar ödüllerini aldılar…

Beş aylık bir eğitim süresi içinde ünlü yönetmen Avni Kütükoğlu’ndan sinema üzerine eğitim alan genç sinemacılar jüri üyelerinin seçimleri ile ödüllerine kavuştular. Gecede “Yüreğimin Acısı” adlı kısa film “En İyi Film” ödülünü alırken, “Gece Gündüz” kısa film ile Ahmet Ekrem Şahin “En İyi Yönetmen”, Sefa Atıcı “En İyi Genç Erkek Oyuncu”, Zeynep Özdil “En İyi Genç Kadın Oyuncu”, Kırıkkalemler “En İyi Senaryo” ve “En İyi Film Müziği” ödülünü de “Otobüs” kısa filmi aldı.

Ünlü oyunculara ödül...

Filmlere emeği geçen ve ödül alan genç sinemacılara plaketleri verilirken gençlere festivalde jüri üyesi olarak destek olan ve aynı zamanda da Yaşam Boyu Meslek Onur ödüllerine layık görülen tiyatro sanatçıları da festivale renk kattılar.

korfezfilmfestivali-1.jpgkorfezfilmfestivali-2.jpg

Volkan Severcan, Çiğdemi Tunç, Ferdi Akarnur, Murat Serezli, Engin Benli, Emre Başer, Cenk Torun, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Aydın Sigali, cast direktörü Tümay Özokur, Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Nigar Pösteki ve Körfez Belediyesi Başkan Yardımcısı İbrahim Çırpan “Yaşam Boyu Meslek Onur Ödülü” plaketlerini aldılar.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.