24.Altın Güvercin Beste Yarışması... FİNALİSTLERİ BELİRLENDİ!

24.Altın Güvercin Beste Yarışması... FİNALİSTLERİ BELİRLENDİ!

Bu yıl 24’üncü kez düzenlenecek olan Türkiye’nin ilk ve tek beste yarışması Altın Güvercin’in finalistleri belirlendi.

Jüri Başkanlığını prodüktör ve Altın Güvercin Beste Yarışması Koordinatörü Ali Rıza Türker’in üstlendiği Ön Jüri tarafından yapılan dört günlük değerlendirme ile belirlenen 10 beste büyük final gecesinde dereceye girmek için yarışacak.

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Kuşadası Belediyesi ve Kuşadası Altın Güvercin Kültür Sanat ve Tanıtım Vakfı (KUSAV) iş birliğinde bu yıl 24’üncü kez düzenlenecek olan Altın Güvercin Beste Yarışması için geri sayım başladı.

397 bestenin başvuru yaptığı yarışmanın birbirinden değerli müzik otoritelerinden oluşan Ön Jürisi tarafından İstanbul Point Otel’de yapılan dört günlük teknik ve müzikal değerlendirmeler sonucunda 10 finalist parça belirlendi.

Jüri Başkanlığını Ali Rıza Türker’in Yaptığı Ön Jüride gitarist, besteci ve Kurtalan Ekspres üyesi Ahmet Güvenç, gitarist, besteci ve yorumcu Doğan Canku, piyanist, aranjör ve orkestra şefi Eser Taşkıran, piyanist, besteci ve konservatuvar öğretim üyesi Mine Mucur, yorumcu Serenad Bağcan ile gitarist, besteci ve yorumcu Vedat Sakman yer aldı.

12 Eylül’de Kuşadası’nda düzenlenecek ve ulusal bir TV kanalından naklen yayınlanacak olan Altın Güvercin Beste Yarışması’nın Büyük Finali’nde yer alacak şarkılar ve bestekarları şu isimlerden oluşuyor:

“Yıllardan Sonra (Selver Şebgün Tansel)

 Ölsek De Bitmez (Gökçe Özgül)

 Bir Yolu Olsa (Merve Öner Demirci)

 Disonans (Serkan Çinioğlu/Sırma Munyar)

 Hüma (Mesut Kuntan)

Sevgilim (Suat Suna)

Yaşgünüm Benim Bugün (Erdinç Tunç)

 Depresyon (Engin Özer)

 Yaşamak Dediğin (B. Metehan Öztürk)

 Gecenin Ayakları (Nilüfer Sezer).

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.