Alihan... SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU!

Alihan... SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU!

ŞARKICI Alihan, Silivri'de çalıştığı mekanın sahibi tarafından iki hafta önce darp ve tehdit edildiğini iddia ederek İstanbul Adalet Sarayı'nda suç duyurusunda bulundu...

Suç duyurusunun ardından açıklama yapan Alihan, "Bir sanatçının başına gelebilecek en kötü olayı ben yaşadım. Benim en büyük korkum da İbrahim Tatlıses gibi olmak. İbrahim Tatlıses'in başına gelen olay benim de başıma gelebilirdi. Ben kendi gücümle bunu alt ettim ama daha kötü sonuçlar da olabilirdi" dedi.
Şarkıcı Alihan, Silivri'de çalıştığı mekanın sahibi tarafından iki hafta önce darp ve tehdit edildiğini iddia ederek Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayı'na giderek suç duyurusunda bulundu. Alihan, suç duyurusu dilekçesini Silivri Adliyesi'ne gönderilmek üzere İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'na sundu. Suç duyurusunun ardından adliyenin 'C' kapısında gazetecilere açıklama yapan Alihan, olay gecesi program yaptığı mekanın sahibiyle tartıştığını söyledi. Programının ardından mekan sahibinin adamlarıyla odasına geldiğini, mekan sahibinin kendisini darp ettiğini iddia etti. Hem darp edildğini hem de tehdit edildiğini söyleyen Alihan,"Bir sanatçının başına gelebilecek en kötü olayı ben yaşadım" dedi. Eli iyileşene kadar piyano ve bağlama çalamayacağını belirten Alihan, "Enstrümanlarımın hiçbirini kullanamayacağım. Benim en büyük korkum da İbrahim Tatlıses gibi olmak. İbrahim Tatlıses'in başına gelen olay benim de başıma gelebilirdi. Ben kendi gücümle bunu alt ettim ama daha kötü sonuçlar da olabilirdi. Bu cani insanların yarın başka insanlara da zarar vereceğini bildiğim ve hissettiğim için bu insanlarla ilgili suç duyurusunda bulundum" diye konuştu."ONLAR, BENİM ÜZERİMDEN HEM RANT SAĞLADILAR HEM DE BENI BU HALE DÜŞÜRDÜLER"

Olay nedeniyle psikolojisinin de bozulduğunu ve çok üzüldüğünü anlatan Alihan, olayın neden olduğuna ilişkin soru üzerine ise şunları söyledi: "Neden o akşam kemancı gelmemiş. Kemancı müessesede orkestra şefinin ayarladığı kişi. O benim hizmetimin altında değil. Ben solistim çıkarım sahneye inerim giderim. Benim yaptığım tek şey bu. O olaylardan ben sorumlu değilim. Bu bir bahaneydi sorumlu tuttular beni. Çünkü amaçları beni tehditle benden para sızdırmaktı. Bunu da bu şekilde yaparak intikam aldılar. Bunlarla yola çıktık, 9 aydır bu müessesede çalışıyorum. Bu müesseseye çok büyük katkılarım oldu. Kendi yerim gibi kabul ettim. Onlarda bana albümü yapmam için yardımcı oldular. Olayın hepsi bu. Ancak madalyanın diğer yüzünde beni aylarca kullanmaları ve aylarca beni kendi işçileri gibi kullanıp hizmet etmemi istediler. Belki de bu aylarca değil yıllarca devam edecekti bu olay. Bu bir paylaşımdı. Onlar bana albümde yardımcı oldular, albümümü çıkarttım. Ben de sahnede kendi mekanım gibi çalıştım 9 ay boyunca. Belki onların bana harcamış olduğu para, benim hakettiğim paranın çeyreği bile değil. Onlar, benim üzerimden hem rant sağladılar hem de beni bu hale düşürdüler.""CANIMA KAST EDİLDİ"

Sağlığını kaybettiğini belirten Alihan, "Kolum işlevini kaybetti. 70 günlük raporum var. Elimin sakat kalabilme ihtimali çok yüksek. Fizik tedavi olacağım. Fizik tedavi de başarılı olmazsa benim o piyano çaldığım parmaklarım artık işlevini göremeyecek. Mağdur olacağım" diye konuştu.

Canına kast edildiğini belirten Alihan, kolundan ameliyat olduğunu da sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.