• BIST 90.186
  • Altın 233,094
  • Dolar 6,1028
  • Euro 6,9689
  • İstanbul 25 °C
  • Ankara 27 °C
  • ÜNLÜLERİN ŞAŞIRTAN SEKS İTİRAFLARI...
  • Jelena Karleusa… BEŞİKTAŞLILARA MESAJ VAR; “YENGE SİZİ ÖZLÜYOR”
  • Defne Samyeli... BİKİNİLİ VE SEKSİ POZLARI İDDİASINI ORTAYA KOYDU!..
  • ÜNLÜLERİN ŞAŞIRTAN SEKS İTİRAFLARI...
  • Jelena Karleusa… BEŞİKTAŞLILARA MESAJ VAR; “YENGE SİZİ ÖZLÜYOR”
  • Defne Samyeli... BİKİNİLİ VE SEKSİ POZLARI İDDİASINI ORTAYA KOYDU!..

Altın Portakal... BÜYÜK ÖDÜLÜ İKİ FİLM PAYLAŞTI!

Altın Portakal... BÜYÜK ÖDÜLÜ İKİ FİLM PAYLAŞTI!
Sabancı Kongre ve Fuar Merkezi'nde yapılan kapanış ve ödül töreninde Ulusal Uzun Metrajlı Film Yarışması sonuçları açıklandı.

En İyi Film Ödülü, "Bornova Bornova" ile "Kosmos" filmleri arasında paylaştırıldı.

Festivalde verilen bazı ödüller ve kazananlar şöyle:

- En İyi Film: "Bornova Bornova" - "Kosmos"

- En İyi İlk Film: "İki Dil Bir Bavul"

- En İyi Yönetmen: Reha Erdem - "Kosmos"

- En İyi Senaryo: Onur Ünlü - "Beş Şehir"

- En İyi Erkek Oyuncu: Öner Erkan - "Bornova Bornova"

- En İyi Kadın Oyuncu: Nergis Öztürk - "Kıskanmak"

- En İyi Kurgu: Erkan Tekemen - "Bornova Bornova"

- En İyi Sanat Yönetmeni: Zeynep Koloğlu - "Usta"

- En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Volga Sorgu - "Kara Köpekler Havlarken"

- En İyi Yardımcı En İyi Müzik: Mehmet Erdem ile Özgür Akgül - "Deli Deli Olma"

- En İyi Görüntü Yönetmeni: Florent Herry - "Kosmos"

- Kadın Oyuncu: Damla Sönmez - "Bornova Bornova"

- Dr. Avni Tolunay Jüri Özel Ödülü (Ses-Efekt-Kostüm-Makyaj-Saç Tasarımı): "Kosmos"

- Behlül Dal Jüri Özel Ödülü (Genç Yetenek): "Usta" filminin yönetmeni Bahadır Karataş, "40" filminin yönetmeni Emre Şahin, "Ben Gördüm-Min Dit" filminin öykü yazarı Evrim Alataş ile "Beş Şehir" filminin oyuncusu Tansu Biçer.

Diğer ödüller

Gençlik Jürisi Ödülü, Uluslararası Film Yarışması'na katılan Kamen Kalev'in yönettiği Bulgaristan-İsveç yapımı "Şark Oyunları" filmine verildi. Ödülü, film ekibi adına ünlü oyuncu Hatice Arslan aldı.

Festivalde bu yıl ilk kez belirlenen Kent Konseyi Jüri Ödülü'ne yönetmen İlksen Başarır'ın ilk filmi "Başka Dilde Aşk" layık görüldü. NETPAC Jürisi Ödülü "Kan Arzusu", SİYAD Ulusal Jüri Ödülü İnan Temelkuran'ın yönettiği "Bornova Bornova", SİYAD Uluslararası Jüri Ödülü ise "Öteki Yaka-The Other Bank" filmine verildi.

Törende, Kısa Film Yarışması'ndaki Dijital Film Akademi Özel Ödülü'ne Efe Conkel'in "Geri Dönüşüm Günlüğü", Cahit Çeçen'in yönettiği "Tamirci Çırağı" ile Mustafa Dok'un yönettiği "Köy" filmleri değer bulundu.

En İyi Kısa Film Ödülü'ne Aksel Zeydan Göz'ün yönettiği "Kısır Döngü" layık görüldü. En İyi İlk Belgesel Ödülü Metin Kaya'nın yönettiği "100 Bin Kişiydiler" ile Melisa Önel'in yönettiği "Ben ve Nuri Bala" filmleri arasında paylaştırıldı.

En İyi Belgesel Film Ödülü de Melis Birder'in yönettiği "Ziyaretçiler" ile Çayan Demirer'in "5 Nolu Cezaevi" filmlerine verildi.

Uluslararası film yarışması ödülleri

Uluslararası Film Yarışması'nda En İyi Erkek Oyuncu Ödülü "Öteki Yaka"daki performansıyla 9 yaşındaki Tedo Bekhauri'ye, En İyi Kadın Oyuncu Ödülü ise "Katalin Varga" filmindeki performansıyla Hilda Peter'e verildi.

En İyi Yönetmen Ödülü "Öteki Yaka" filmi ile Georgi Ovashvilli'e sunuldu.

En İyi Film Ödülü ise Alexey German'in yönettiği "Kağıttan Asker" filmi ile Harutyun Khachatryan'ın yönettiği "Sınır" filmleri arasında paylaştırıldı.

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
    Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Magazin Kolik | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.