Asım Ekren...  HAYATINI KAYBETTİ!

Asım Ekren... HAYATINI KAYBETTİ!

Bir zamanlar Turgut Özal'ın damadı olan Türkiye'nin en önde gelen bateristlerinden Asım Ekren hayatını kaybetti. 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın damadı olan Ekren, 'milli damat' olarak biliniyordu. Ekren, Özal'ın kızı Zeynep Özal'dan daha sonra ayrılmıştı.

Türkiye'nin en ünlü bateristlerinden ve bir dönem 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın kızı Zeynep Özal ile evli olan Asım Ekren hayatını kaybetti.

Kıbrıs'ta yaşayan Ekren, bir süredir tedavisi için İstanbul'da bulunuyordu.

Yıllar önce Lenf kanseri tedavisi görüp iyileşen Asım Ekren, bundan 20 gün kadar önce kontrollerinde bazı değerlerinin düşük çıkınca, Kıbrıs'dan İstanbul Çapa Tıp Merkezine nakledilmişti...

Buradaki tedavisi sırasında Travma bölümünde tedavi gören Asım Ekren bundan 4 gün önce entübe edilmişti...

Asım Ekren, aile mezarlığının bulunduğu Karacaahmet Mezarlığında 27 Nisan Salı günü saat 12.00'de toprağa verileceği öğrenildi...

İstanbul Gelişim Orkestrası'nın kurucularından Selçuk Başar'ın kız kardeşi Asuman Başar ile yaptığı ilk evliliğinden Binnaz ve Mert adında 2 evladı olan Asım Ekren'in 3. eşi olan Zeynep Özal'dan da Yağız ve Halil Uğur adında 2 çocuğu bulunuyordu...Ekren, ünlü film oyuncusu Selma Güneri ile de 2 kez dünya evine girip ayrılmıştı... Asım Ekren son olarak Semra Ekren ile evlenmişti...

asimekren-nikah.jpg

1997 yılında Semra Ekren ile evlendi. Nikah şahitliğini de Muazzez Abacı yaptı.

DAVULU DELEN JAGUAR

1987 seçimleri öncesinde Jaguar otomobillerin Türkiye temsilcisinin, Asım Ekren’e lüks bir araç hediye etmesiyle başlayan olaydır. 

Büyük Anadolu Partisi, 31 Temmuz 1986'da, YSK'nın kararı üzerine partinin amblemini bu olaya gönderme yaparak "Davulu delen Jaguar" olarak değiştirdi.

Amblemindeki davul, ANAP lideri Turgut Özal'ın kızı Zeynep Özal'ın eşi Asım Erken'in baterist olmasından kaynaklanıyordu.

Asım Ekren bu olaya karşı "Evli kaldığımız süre içinde de, ayrıldıktan sonra da beni en çok yıpratan olay Jaguar meselesiydi.

Ama inanın hiçbir suçum yoktu. Zeki Bey, Jaguar hediye etmek istedi.

Bense Toyota otomobilimizi peşinata sayması durumunda kabul edeceğimi söyledim.

Adam 'Galeride yer yok' diye arabayı getirdi. Yanındaki bey de fotoğrafımızı çekti.

İki ay manşette kaldık. Turgut Bey'in 'Ne oluyor?' diye açtığı ve hiçbir şey açıklamama fırsat vermeden telefonu yüzüme kapattığını asla unutamam." demişti.

ASIM EKREN KİMDİR?

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.