Barış Manço Vapuru...BU YIL 19. SEFERİNE ÇIKTI!

Barış Manço Vapuru...BU YIL 19. SEFERİNE ÇIKTI!

Manço Ailesi: "Bu yıl 2023'ün provası oldu. Barış Manço'nun 1975 yılında bestelediği "2023"ü senfoni ile aynı sahnede çalma hayalinin ilk adımlarını attık."

Geleneksel Barış Manço anma etkinliği için Barış Manço Vapuru bu yıl pandemi nedeniyle Barışseverler olmadan kalktı.

 Ancak Manço Ailesi(Lale Manço Ahıskalı, Doğukan ve Batıkan Manço) yaklaşık 20 yıldır geleneksel hale gelen bu etkinliği bozmamak için Barış Manço vapuru ile Kanlıca’ya Barış Manço’nun kabristanına gitti. 

Sadece aile üyeleri ve izin verilen, sınırlı sayıda müzisyenler ile 7 Şubat 2020 pazar günü Barış Manço vapuru Kadıköy’den Kanlıca’ya hareket etti. 

Kanlıca’da Barış Manço’yu selamlayan vapurdan sadece Manço Ailesi inerek yine pandemi kurallarında kabristan ziyaretini gerçekleştirdi. 

"Barış Manço Vapuru'nda 2023'ün ilk provasını yapmak çok heyecan vericiydi."

Günün müzikal kısmında ise İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ve Ladies&Gentlemen İstanbul Korosu, Doğukan Manço ve Eser Taşkıran’ın yeniden düzenlediği “Dönence” performansını ilk kez bu yıl 19. Barış Manço vapur etkinliğinde gerçekleştirdi.

barismancovapur-seferi.jpg

Lale Manço Ahıskalı, Doğukan ve Batıkan Manço'da; 

"Barış Manço'nun 80. yaşını kutlayacağımız, 2023'e yazdığı eserini senfoni ile sahnede çalma hayalinin ilk provasını da yapmış olduk." dedi.

 

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.