Burhan Şeşen... İYİ PARTİ GURUBUNDA KONUŞTU; 'MÜZİĞİNE SAHİP ÇIK!'

İYİ Parti grup toplantısında konuşan sanatçı Burhan Şeşen, pandemi sürecinde çalışamayan müzisyenler için destek istedi.

Burhan Şeşen, "Bir ayrılık sonrasında ya da bir aşk acısı çektiğinizde hiç mi bir şarkımız size teselli olmadı, bir ağıtla bir bozlakla hiç mi hüzünlenmediniz, bir düğünde hiç mi halay başı olmadınız?" ifadelerini kullandı.

Sanatçı Burhan Şeşen, pandemi koşullarının sanatçıları ve müzisyenleri nasıl etkilediğini ve yeni kademeli normalleşme kararlarına yönelik tepkilerini İYİ Parti grup toplantısında anlattı.

İYİ Parti lideri Meral Akşener'den sonra kürsüye çıkan Şeşen, "Bir ayrılık sonrasında ya da bir aşk acısı çektiğinizde hiç mi bir şarkımız size teselli olmadı, bir ağıtla bir bozlakla hiç mi hüzünlenmediniz, bir düğünde hiç mi halay başı olmadınız, dağ başını duman almış marşını da mı okumadınız; müzisyenler gerçekten özel insanlar" dedi.

"GÖZÜNÜ YUMMA MÜZİĞE SAHİP ÇIK"

"İsteğimiz kademeli normalleşmenin bizim sektörümüze de uygulanmasıydı yoksa bize para verin diye sızlanmak hiçbir müzisyenin tercihi değildir" diyen Şeşen, açıklamalarına şöyle devam etti:

"Ben hala bu yaşında bir şarkıyla dünyayı güzelleştirebileceğime inanıyorum. Çok ütopik ama bizler de sizler gibi her şeyi barış oyluyla uzlaşmayla demokrasi sınırları içerisinde çözmeye çalışıyoruz.

Gençler yeni bir akım başlattılar, bu sözlerle konuşmamız noktalayacağım, gözünü yumma müziğe sahip çık, gözünü yumma sahneye sahip çık."

Şeşen, bu konuşmasının ardından Twitter'da TT oldu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.