Çelik...''MÜZİK RUHUMUZ ZEHİRLENDİ!

Çelik...''MÜZİK RUHUMUZ ZEHİRLENDİ!

“İyi Günde Kötü Günde” adlı albümü ve albümde yer alan “Yerlerdeyim” adlı şarkısı ile bir kez daha dikkatleri çeken Çelik, CRİ TURK FM’de Michael Kuyucu’nun konuğu oldu.

 

Müzik dünyasında kirlilik yaşandığını söyleyen Çelik, “insanlar albüm almıyorsa bunun nedeni internet yada başka bir şey değil. Nedeni kötü yapılan müzik ve projeler” dedi. Çelik “bakın Harun Kolçak proje albümü 100 bin sattı, hani albümler satmıyordu. Milleti müzikten anlamaz diye hor görenler kendilerini aldatıyorlar. Bu millet kötü müzik almıyor, ama iyi müzik buldu mu alıyor” dedi.

Çelik Michael Kuyucu’ya yaptığı açıklamalarda sayısız hite imza attığını ama hala yeni bestelerden oluşan albümler yapacağını best of veya proje albüm yapmayı şimdilik düşünmediğini söyledi. Çelik , İzel & Çelik & Ercan üçlüsünün tekrar bir araya gelmesini istediğini söyledi. “Bunu Ercan ile yakın zamanda konuştuk, bir araya gelmeyi istiyoruz ama doğru zamanda doğru proje için koşulların oluşması lazım” dedi.

Çelik, CRI TÜRK FM’de Michael Kuyucu’ya günümüzde üretilen elektronik tabanlı müziklerin aynı ritim, aynı söz ve beste formatı üzerine kurulu olduğunu ve bu müziğin toplumun ruhunu zehirlediğini söyledi. Çelik: “Toplumda 90'ları özleme durumu var. Bunun Türkçesi, toplumun geleneklerini, ruhunu özlemesidir. Modernitenin nimetlerinden telefon kamera vs. olarak faydalanıyoruz. 

Modernizm, toplumu kendi yeniliklerine doğru çekiyor; topluma Pop, fastfood, bir gecelik ilişkiler ve onun yansıma ortamları olan kulüplere kaldı. Müzik ruhun gıdasıdır deniyor. Normalde müzik insanların ruhlarını beslemeliydi. Müzik ruhun gıdasıdır. Ama insanlar artık müzik dinlemiyor, albüm almıyor, demek ki ruh güzel gıda almıyor. Buna  gıda zehirlenmesi diyebiliriz teknik olarak. Müzik ruhu beslemeliydi; fakat bizim müzik ruhumuz zehirlendi. Günümüz pop müziği müzik dinleyicisinin ruhunu zehirledi ondan insanlar doksanlara ve geçmişte merak sardı.”

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.