`Defol git bir köşede öl`... SOSYAL MEDYA HESABI BENİM DEĞİL DEDİ, CEZA ALMADI!

`Defol git bir köşede öl`... SOSYAL MEDYA HESABI BENİM DEĞİL DEDİ, CEZA ALMADI!

MS hastası Serdar Ortaç?a sosyal medya üzerinden "Defol git bir köşede öl " diye yazdığı belirtilen N. B., 2 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davada beraat etti.

İstanbul Adalet Sarayı'nda bulunan 6. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen karar duruşmasına şikayetçi Serdar Ortaç katılmazken, sanık N. B. hazır bulundu.

Serdar Ortaç'ın avukatı ?Şikâyetimiz devam ediyor" dedi. Sanık avukatı da mahkemeye ulaşan bilirkişi raporuna katıldıklarını belirterek, ?Serdar Ortaç'tan şikâyetçiyiz. Hakkında tazminat davası açacağız" dedi.

?ATILI SUÇ SABİT DEĞİL"

Davayı karara bağlayan mahkeme, sanığın ?sesli ve yazılı görüntülü bir ileti ile hakaret" suçunu işlediğine dair müştekinin soyut iddiaları dışında mahkûmiyetine yeterli, her türlü şüpheden uzak, kesin ve inandırıcı delil elde edilemediğini belirtti. Mahkeme, sanığın da atılı suçu kabul etmediği, bu nedenle sanığın üzerine atılı suçun sabit olmadığının anlaşıldığını belirterek atılı suçtan beraatine karar verdi.

"HESAP BANA AİT DEĞİL"

N. B. ilk duruşmada verdiği ifadesinde , ?Şikayetçiyi tanımıyorum. Kendisi ile hiçbir irtibatım yoktur. Twitterda bir hesabım var ancak ara sıra kullanırım. Müştekiye hakaret edildiği iddia edilen twitter hesabında her ne kadar ismim geçiyorsa da hesap bana ait değildir. Sadece isim benzerliğidir. Kaldı ki ben dosyaya baktım. Bu twitter hesabında hesap sahibinin fotoğrafı var. Bu fotoğraf bana ait değildir. Atılı suçlamayı kabul etmiyorum"ifadelerini kullanmıştı.

SANIĞIN 2 YILA KADAR HAPSİ İSTİYORDU

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nca hazırlanan iddianamede, 28 Mart 2013 tarihinde şikayetçi Serdar Ortaç'ın müştekiye internet üzerinden hakaret edildiği gerekçesiyle şikayet dilekçesi verildiği belirtildi.

Bunun üzerine twitter hesap sahibinin tespiti için İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne müzekkere yazıldığı, yazılan müzekkereye verilen cevapta, twitter kullanıcısının açık kimlik ve adresinin tespit edildiği belirtilen iddianamede, şüpheli N. B.'nin alınan ifadesinde söz konusu mesajın kendisi tarafından yazılmadığını, suçu kabul etmediği kaydedildi.

Şüpheli Başaran'ın ifadesine itibar edilmediği, şikâyetçi Serdar Ortaç'ın uzlaşmak istemediği anlatılan iddianamede, şüphelinin sesli ve yazılı görüntülü bir ileti ile hakaret suçundan 3 aydan 2 yıla kadar hapsi isteniyordu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.