Deniz Akkaya... HALUK LEVENT'TE YÖNELİK İDDİALARI HAKKINDA İFADE VERDİ!

Deniz Akkaya... HALUK LEVENT'TE YÖNELİK İDDİALARI HAKKINDA İFADE VERDİ!

Ahbap Derneği'nin kurucusu sanatçı Haluk Levent'e yönelik iddiaları nedeniyle hakkında 5 ayrı suçtan soruşturma başlatılan manken Deniz Akkaya, İstanbul Adliyesi'nde savcılığa ifade verdi.

Manken Deniz Akkaya, Ahbap Derneği’nin kurucusu ve sanatçı Haluk Levent hakkında sosyal medya hesabından tepki çeken bir video paylaşarak “İki ay önce dolandırdığın insanlar yayına çıkmak için bekliyor.

Duruşsuzluk böyle bir şey” ifadelerini kullandı. Bu gelişmeler üzerine Haluk Levent, Deniz Akkaya hakkında şikayette bulundu.

5 AYRI SUÇTAN SORUŞTURMA BAŞLATILDI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı şikayet üzerine, Akkaya hakkında “kamu kurum ve kuruluşlarını tahkir ve aşağılama”, “yanıltıcı bilgiyi alenen yayma”, “tehdit”, “hakaret” ve “iftira” suçlarından toplam 13 yıla kadar hapis cezası istemiyle soruşturma başlattı.

Savcılık, bu soruşturma kapsamında Deniz Akkaya’nın ifadesinin alınması için kolluk kuvvetlerine müzekkere yazdı.

Deniz Akkaya bugün İstanbul Adalet Sarayı’na gelerek savcıya ifade verdi.

Suçlamaları kabul etmeyen Akkaya ifadesinde, “6 Şubat’ta meydana gelen deprem felaketinden sonra milyonlarca vatandaşımız depremzedelere destek olmak için çeşitli kurum ve kuruluşlara milyarca liralık yardım yapmıştır.

Yardım yapılan kuruluşların başında da müştekinin kurucusu ve yönetim kurulu başkanı olduğu AHBAP Derneği bulunmaktadır. Sadece bu derneğe milyarlarca lira bağış yapılmıştır.

Yardımların toplanmasından sonra, bu derneğin toplanan yardımları ne şekilde kullandığı, kendisine yapılan bağışlara sahip çıkıp çıkmadığı, bunların amacına uygun şekilde kullanıp kullanmadığına ilişkin sosyal medyada ve çeşitli haber kaynaklarında ortaya çok ciddi iddialar atılmıştır” dedi.

“HAKKINDA BİRÇOK DAVALAR AÇILMIŞTIR''

İfadesine devam eden Akkaya, “Ayrıca dernek başkanı olan Haluk Levent hakkında geçmişte dolandırıcılık ve sahtecilik iddialarından ötürü birçok davalar açılmıştır.

Müşteki, depremzedelere yardım için toplanan parayla Kızılay'dan çadır satın almış ve toplum vicdanını da yaralamıştır. Benim buradaki amacım, AHBAP Derneği’nin ve Haluk Levent'in toplanan milyarlarca lira seviyesindeki yardımı gereği gibi değerlendirmediği ve halkın parasına sahip çıkmadığı yönündeki iddialar konusunda halkı bilgilendirmekti” diyerek suçlamaları reddetti.

“VATANDAŞ OLARAK GEREĞİNİ YAPTIM”

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’na ifade verdikten sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Akkaya şunları söyledi:

“Bu konuyu siyasileştiren herkese gönül koyduğumu, bu konunun herhangi bir siyasi konuyla yakın uzak ilgisi olmadığını belirtmek istiyorum. Benim siyasi görüşümün karşısında olan da yanında olan da bu konuyla ilgili çok enteresan haberler yaptı.

Sanat dünyasından herkes bu konuyu konuşuyor, iş adamlarından herkes bu konuyu konuşuyor. Kıbrıs kumarhanelerinde bu dilden dile yayılmış. Adam sendecilik, bana dokunmayan bin yıl yaşasın konsepti içerisinde bunu benden başka kimse söylemezdi.

Dolandırıcılık tektir ve suçtur, üstümüze Atatürk tişörtü giyiyoruz diye suçumuzun bence bir telafisi olmamalı, ben de böyle bakıyorum.”

Dava açılırsa mağdurların konuşacağını dile getiren Akkaya, 125 bin dolarını kaptıran bir oyuncunun da bulunduğunu, mağdur etmek istemediği, popüler bir iş yaptığı için adını vermediğini belirterek “Onun da tahsilatını ben yazdıktan sonra yaptı ama ben vicdanlı insanların yeri geldiğinde konuşacağını düşünüyorum. Çok fazla mağdur insan var, artık konuşmanın zamanı geldi.

‘Bana dokunmayan bin yıl yaşasın’ işinden vazgeçmemiz lazım. Tekrar ediyorum bu siyasi bir olay değil, dolandırıcılık veya gasp, buna benzer suçların bir kimliği olamaz. Siz bir siyasi kimlik olarak güvenebilirsiniz ama suçu gördüğünüzde vazgeçmeniz lazım. Ben vatandaş olarak gereğini yaptım, bu adama para teslim etmeyin” dedi.

“SUÇUN YASAL UNSURLARI OLUŞMUYOR”

Akkaya’nın avukatı Merve Uçanok, “Yapılan suç duyurusunda, ‘hakaret’, ‘iftira’, ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik’, ‘halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma’ suçlarına yönelik alenen ithamlar var. Biz bu dosyada suçun yasal unsurlarının neden oluşmadığıyla alakalı izahatları verdik.

Aynı zamanda müvekkilime bugüne kadar gelen bütün mağduriyetlerden bahsettik ve devamında da bu konularla ilgili sunacağımız belgeler ve bilgiler olacak. Bu şekilde sürecin takipçisi olacağız” açıklamasını yaptı.

Kaynak:sözcü.com.tr / Ali Selim YAMANLI

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.