• BIST 101.971
 • Altın 229,375
 • Dolar 5,3205
 • Euro 6,0379
 • İstanbul 5 °C
 • Ankara 0 °C

Ece Erken... "YILLARCA TUNCER'İN KAPISINDA SÜRÜNDÜM"!

Ece Erken... "YILLARCA TUNCER'İN KAPISINDA SÜRÜNDÜM"!
Ekranların "Mavi Şeker"i Ece Erken boşanma sürecini analttı..

O gün ekran başındaki milyonlar, bir genç kadının biten evliliğine döktüğü gözyaşlarını izledi.. Ece o gün hem ağladı hem ağlattı.. Rüya gibi bir ilişki nasıl başlamıştı, nasıl sürmüştü ve nasıl bitmişti? Merak ettiğim bu soruların cevabını bulmak için aradım. Açıkçası konuşturmak için elimden ne geliyorsa yaptım. Sonunda zor da olsa ikna oldu. İyi de oldu. Çünkü Ece ilk kez özel hayatı ile ilgili bu kadar yürekten ve bu kadar açık konuştu.

Canlı yayına birkaç dakika kala boşandığını öğrendin ve gözyaşları içinde yayına çıktın. O an hissetiğin tam olarak neydi?

Şaşkınlık. Çünkü boşanacağımızı sanmıyordum dava yine ertelenir, başka tarihe atar diyordum. "Boşandın" dediklerinde koptum. Kendimi tutamadım ağladım, hatıralarımız için ağladım. Kendimi tutmalıydım ama tutamadım. Öyle bir şey ki hissettiğim, canlı yayınlanan eğlence programımın içinde hayatımın en büyük dramını yaşadım.

"Ne olursa olsun perde asla kapanmaz" durumu yani...

Aynen öyle. Bir de konuğum İsmail YK ve tavandan uçarak stüdyoya girecek. Ben de oynaya zıplaya dans edeceğim. Yayına 1 dakika vardı. Davada şahitlik yapan arkadaşım Yeliz'i (Şar) aradım ve ondan sonra kopmuşum. Yanımda tutunacak yaslanacak bir omuz arıyorum, yok. Aynı kanalda program yapan arkadaşım Esra Erol'ı aradım ve ondan yardım istedim.

Yayın bittikten sonra ne yaptın?

Eve gittim sakinleştirici hap alıp bütün gün uyudum. Tabii uyandıktan sonrası çok daha zor. Kendimi bir gökdelenden düşmüş gibi hissettim. Ne olacağını bilmiyorum sadece boşluktayım ve düşüyorum. İnanılmaz bir gelecek korkusu. Evliyken geleceğim belliydi, çocuğum olacaktı, Tuncer'le beraber yaşlanacaktık. Ama şimdi geleceğim belirsiz, kendimi genç yaşta boşluğa bırakılmış gibi hissediyorum. Bir yandan heyecanlıyım diğer yandan korkuyorum. Düşünün özel sağlık sigortam bile yok (gülüyor). Ama Tuncer'leyken vardı. O her şeyi düşünürdü, benim düşünmeme gerek kalmazdı.

Yani her şeyi elinin tersiyle ittin. 4 katlı lüks bir villa, hizmetçiler, aşçılar, şoförler...

Şimdi yemeğimi yemek sepetinden şipariş ediyorum (gülüyor). Hâlâ yemek yapmaktan nefret ediyorum. Evet böyle bir aileye gelin gittim ama ben yokluk içinde büyümedim ki. Aslan gibi emekli albay bir babanın kızıyım. Hep el üsünde tutuldum, ne istesem alındı. Her zaman şımarık büyütüldüm.

Artık hayatına girecek olan erkek zengin olmalı diye bir düşüncen var mı?

Benim hiç öyle bir kriterim olmadı. Zaten Tuncer öyle lüks yaşayan bir insan değil ki. Hani ben onun zengin olduğunu bile bilmiyordum. O benim için sadece aşık olduğum adamdı.

Eli elime değdiğinde titriyordum, o benim için Alacakaranlık filmindeki Edward'tı

Tuncer ilk aşkın mıydı?

İlk ve en büyük aşkımdı. Eli elime değdiğinde titriyordum. Hayatımda kimse için yapmayacağım şeyleri onun için yaptım, resmen süründüm belki çok argo olacak ama köpek oldum.

Nasıl yani?

Tuncer bana hep derdi ki; "Bu ilişki senin sayende bir yere geldi." Gerçekten de öyle. İlişkimizin ilk 4 yılı resmen Tuncer'in kapısında süründüm. Çünkü Tuncer kendini uzun soluklu bir ilişki için hazır hissetmiyordu, yıllarca peşinden koştum. Evine gidip kapısını çalıyordum kapıyı açmıyordu. Arkadaşları "Yazık kıza, al eve" diyorlarmış yine de açmıyordu. Saatlerce ağlayarak, kapıyı açmasını bekledim. Tatile gittiğini öğreniyordum, peşinden gidiyordum. Yüzüme bile bakmıyordu. Gece kulübünde peşindeydim. O kadar kıskanıyordum ki hiç normal değildim. O benim için Twilight filmindeki (Alacakaranlık) Edward'tı. Yani sonsuz aşkımdı.

Evliliğe nasıl ikna ettin?

Ne zamanki bu ilişki kesin olarak bitti dedim ve ayrıldım işte o zaman "Evlenelim" dedi. Zaten düğünümüzde de "Ece'nin fendi Tuncer'i yendi" demiştim. Evlilik istemeyen bir adamı evliliğe ikna ettim, boşanmak istemeyen bir adamı da boşanmaya. Benimle ne evlenmeyi ne de boşanmayı istedi. Çünkü evliliğe sıcak bakmayan bir adamdı. Zaten erkek ve kadın ilişkilerinde şöyle de bir gerçek var; erkek kadını kaybetmeden onun değerini anlamıyor. 8 yıl birlikte oldum bana evlenme teklifi etmedi. Ne zamanki "bye bye" dedim teklif o zaman geldi. Aslında Tuncer bana çok çektirdi. Açıkçası 8 yılın ilk 4 yılı o bana, son 4 yılı da ben ona çektirdim. Kadın unutmaz derler ya ben de o 4 yıl yaşadıklarımı hiç unutmadım aslında.

Yani 4 yıl geçmişin intikamını mı aldın?

Buna intikam demeyelim çünkü ben böyle bir duyguyu içimde barındırmam. Yani ona da bedel ödettim, sonrasında en az benim kadar ilişkimiz için mücadele verdi.

Boşanırken 2 milyon TL'yi ben istemedim

İlişkinizde ilk çatlak ne zaman oldu?

Aslında hep vardı ama sevdiğimiz için görmezden geliyor, "evlendikten sonra geçer" diyorduk. Aramızda ciddi bir karekter uyuşmazlığı vardı, hayata bakışımız çok zıttı. Benim siyah dediğime o beyaz diyordu. Bunu bir türlü aşamıyorduk. Bir de ikimiz de çok sinirliydik. Bu sinir de anlaşamamaktan kaynaklanıyordu. Kimse kimseyi alttan almıyordu. Yoksa eski kocam 10 numara bir insandı. Öyle ki 1,5 yıllık boşanma sürecimizde sanki evliymişiz gibi sorumlu davrandı. Hatta parmak iziyle girdiğimiz evimizin kapısındaki manyetik cihaz sadece ikimizin parmak iziyle açılıyor. Bu da, o eve benden başka bir kadının girmediğinin en büyük göstergesi.

Peki bu evlilik niye bitti?

Dediğim gibi anlaşamıyorduk. Belki büyük konuşuyorum ama benim yerimde başka bir kadın olsa Tuncer ile evliliğini asla bitirmezdi. Tuncer hem çok yakışıklı hem de Türkiye'nin en iyi ailelerinden bir tanesinin çocuğu. Karakter olarak da kimse ona laf edemez. Bu mesleğe giren kızların yüzde 80'i zengin koca bulma amacıyla bu işlere giriyor. Benim ise hiç öyle bir amacım olmadı. Benim yerimde başka biri olsa Tuncer'den asla boşanmazdı. Çocukluğundan bu yana kendi ayakları üzerinde duran bir kızım. Bu yaşıma kadar da kimsenin parasına tenezzül etmedim. Huzurum kaçınca da boşandım.

Ama boşanırken 2 milyon lira tazminat istedin.

Bunu ben istemedim. Öyle bir haldeydimki bunu düşünecek durumda bile değildim. Şimdi olsa kitap yazarım ama boşanma sürecimde cahilce davrandım. Ne derlerse "Tamam" dedim. Ne zamanki dava dilekçem medyaya düştü o anda kendime geldim. Tuncer'e hemen ondan hiçbir şey istemediğime dair bir kağıt imzalayıp, gönderdim. Bu parayı isteyecek yapıda bir insan olsaydım evliliğimi bitirmezdim.

Basında bu haberler ilk çıktığında Tuncer Öztarhan seni arayıp "Bu ne parası" diye sordu mu?

Beni o kadar iyi tanıyorduki asla böyle bir talepte bulunmayacağımı biliyordu ve bana "Seni kim kandırdı?" dedi. Haklıydı çünkü benim böyle bir şey düşünmeyeceğimi o da biliyordu.

Keşke evlilik sözleşmesi yapsaydım

"Bu sıkıntıları yaşayacağımı bilseydim evlilik sözleşmesi yapardım" diyor musun?

Yapardım tabii. Ama Tuncer bana teklif bile etmedi. Şu andaki fikrim belki evlilik sözleşmesi olsaydı para, pul konularıyla itibarımız zarar görmezdi. Bu yaşadıklarımdan sonra evlilik sözleşmesine çok sıcak bakıyorum. Çünkü sözleşme insanların hata yapma lüksünü de aza indiriyor. Gelişmiş ülkelerde nikah öncesinde yapılan ilk şey evlilik sözleşmesi. Bence bunu yapmalarının sebebi ileride kendilerinin dışında gelişecek olaylardan en az zararla kurtulmak istemeleri. Bu da çok doğal. Çünkü onlar da büyük bir aşkla nikah masasına oturuyorlar.

Ama geleceklerini de bir şekilde garantiye alıyorlar. Dolayısıyla boşanırken her iki tarafta medeni bir şekilde yollarını ayırıyorlar. Ben de zamanında evlilik sözleşmesi yapmış olsaydım ne eşim bana karşı istediği gibi davranırdı ne de ben ona karşı. Dolayısıyla anlaşamadığımız konularda bu sözleşmenin müeyyidelerinden dolayı orta yolu bulurduk, iki seven insan olarak birbirimizden ayrı değil, şimdi bir dönem çok sevdiğim eşimle hâlâ evli olurduk. Kimse evlilik sözleşmesini maddi çıkarını koruma olarak algılamasın. Tüm dünyada insanlar bu sözleşmeyi sırf karşıdakinden para kopartmak için yapmıyor. Uzun yıllar evli kalabilmek, çocuklarını anneli, babalı büyütmek için sözleşmeye imza atıyorlar.

Kesin bitti ama Tuncer benim kadar kimseyi sevemez

Bu evlilikte "Benim de hatalarım oldu" diyor musun?

Tabii ki. Küçük yaşta çalışmaya başladığım için erkek gibi olmuştum. Evliliğimde kadın olduğumu unuttuğum zamanlar oldu. Bu yaşıma kadar kimseye hesap vermediğim için ona da hesap vermek istemiyordum. Kendi ayaklarımın üzerinde durmaya alışkınken birden ev kadını oldum. O da bana göre değildi. İşi bırakıp evde oturmaya başlayınca boşluğa düştüm.

Onunla ilgili unutamadığın kare ne?

Las Vegas'tayız ve birlikte Celine Dion konserini izliyoruz, çok romantikti.

Ona ait eşyaları, fotoğrafları saklıyor musun?

Yeni bir daireye taşındım. Evde bir tek düğün CD'imiz duruyor. Onu izlemek istiyorum ama cesaretim yok.

Tekrar biraraya gelmeniz söz konusu mu?

Yeni boşandık ve içinde bulunduğu psikolojiye göre söylüyorum, bu ilişki kesin olarak bitti ve geriye dönüş yok.

Bundan sonra hayatına girecek erkekte nelere dikkat edeceksin?

Kesinlikle Aslan burcu olmamalı (gülüyor). Boğa ve Aslan hiç anlaşamıyor. Yeni bir ilişki düşünecek durumda değilim, yasımı tutuyorum. Dibine kadar acımı yaşıyorum. 8 yılı unutmak çok zor. Ne zamanki Tuncer'in hayatına yeni bir kadın girer o zaman hatıraları toprağa gömerim. Ama biliyorum ki Tuncer benim kadar kimseyi sevemez. Ben de onun kadar kimseyi sevemem.

"Artık evlenmem" diyor musun?

Evlenmeyebilirim. Evliliği yıllarca süren insanlara hayranlıkla bakıyorum, gerçekten çok zor bir iş evlilik. Bundan sonra kendime yeni bir felsefe edindim: "Mutlu etmeyeceksen, meşgul etmeyeceksin."

İlk kavgamızı balayımızda yaşadık. Erken kalkmıyorum diye bana kızmıştı. Sabah 6'da kalkıp "Denize girelim" derdi ben ise uyamak istiyordum (gülüyor). Evlilik sözleşmemiz olsaydı ne ben o kadar uzun uyurdum, ne de o sabahın köründe kalkıp, denize gitmek isterdi (gülüyor).

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Magazin Kolik | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.