Emre Kınay... KAMERAMANA KÜFÜR EDİP, ŞİKAYETÇİ OLMUŞTU!

Emre Kınay... KAMERAMANA KÜFÜR EDİP, ŞİKAYETÇİ OLMUŞTU!

Emre Kınay bir restaurant çıkışında kendisini görüntüleyen kameramanla tartışan oyuncu, gazetecinin kendisini izinsiz çektiği ve 'saygınlığını rencide edip toplum nazarında küçük düşürmeye çalıştığını' söyleyerek şikayetçi oldu.

Oyuncu Emre Kınay, sokağa çıkma yasağının ardından moral olsun diye arkadaşlarıyla yemeğe çıktı.

Çıkışta kendisini görüntüleyen kameramanla tartışan oyuncu, gazetecinin kendisini izinsiz çektiği ve 'saygınlığını rencide edip toplum nazarında küçük düşürmeye çalıştığını' söyleyerek şikayetçi oldu.

Savcılık, olay anına ilişkin görüntü kayıtlarını inceleyip kararını verdi.

Emre Kınay, 10 Haziran 2020 tarihinde Cihangir’de arkadaşlarıyla birlikte yemeğe gitti.

Arkadaşlarıyla eğlenen oyuncu, mekan çıkışında kendisini görüntüleyen gazetecilerle tartışma yaşadı.

Kınay’ın kendisine hakaret ettiğini söyleyen kameraman Mustafa A. şikayetçi oldu.

Emre Kınay da karakola giderek, kameraman Mustafa A.’dan şikayetçi oldu.
Ünlü oyuncu, karakolda verdiği ifadede, üç aylık sokağa çıkma yasağının ardından arkadaşlarına ve kendisine moral olması için yemeğe çıktıklarını anlatarak, "Saat 23.45’te hesabı istedik.

Ödedikten sonra lavaboya gittim. Lavabo dönüşü arkadaşım Dilara Hanım'ın dezenfektan terminalinde olduğunu ve ayağının takılarak düşeceğini gördüm.

Tam düşeceği sırada kendisini tuttum, kaldırdım. Müsait bir yere oturtacakken çalılığın arasından bir kameranın ışının yandığını gördüm” dedi.

Kameramana “Ne yapıyorsunuz? Zaten kalktık, geleyim ne soracaksanız sorun” dediğini anlatan Emre Kınay, kameraman Mustafa A.’nın kendisine, “Saat 00.00’ı geçti siz hala mekanda oturuyorsunuz. Ne diyeceksiniz?” diye sorduğunu söyledi.

İfadesinde, “Toplum içerisindeki pozisyonumdan ötürü benim saygınlığımı rencide edecek ve toplum nazarında beni küçük düşürmek için sürekli tahrik edici sözler sarf ettiler” diyen Emre Kınay, izni dışında görüntülerinin çekildiğini söyleyerek şikayetçi oldu.

Kınay’ın şikayeti sonrası İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Mustafa A. hakkında, 'özel hayatın gizliliğini ihlal etmek' suçundan soruşturma başlatıldı.

Olay anına ilişkin görüntü kayıtlarını inceleyen savcılık, suçun yasal unsurlarının oluşmadığına karar vererek, kameraman Mustafa A. hakkında kovuşturmaya yer olmadığını belirterek takipsizlik kararı verdi.

Kaynak:milliyet.com.tr / Damla GÜLER

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.