Ferhat Göçer...  `IMAGINE` ŞARKISINI, `UNİCEF ÇOCUK HAKLARI SÖZLEŞMESİ`NİN 25. YILI İÇİN SÖYLEDİ !..

Ferhat Göçer... `IMAGINE` ŞARKISINI, `UNİCEF ÇOCUK HAKLARI SÖZLEŞMESİ`NİN 25. YILI İÇİN SÖYLEDİ !..

UNICEF, Çocuk Hakları Sözleşmesi`nin Birleşmiş Milletler tarafından kabulünün 25.yıldönümü için 11 Aralık 2014 akşamı düzenlenen baloda John Lennon`un Imagine şarkısını Ferhat Göçer yorumladı.

UNICEF'in Çocuk Hakları Sözleşmesi?nin 25.yılı dolayısıyla başlattığı, 'IMAGINE' projesi Türkiye'de de sürüyor.

Dünyada Shakira, Kate Perry gibi UNICEF Global İyi Niyet Elçileri tarafından yorumlanan John Lennon?un Imagine şarkısını Türkiye'de de Ferhat Göçer yorumladı.

UNICEF, Çocuk Hakları Sözleşmesi'nin Birleşmiş Milletler tarafından kabulünün 25.yıldönümü için 11 Aralık 2014 akşamı Swiss Otel The Bosphorus İstanbul'da düzenlenen baloda, balodan bir hafta önce hayata veda eden Unicef Türkiye Milli Komitesi Başkanı Talât Halman anıldı.

UNICEF İyi Niyet Elçilerinden Tuba Büyüküstün, Müjdat Gezen, Gülsin Onay, Ali Poyrazoğlu, gibi UNICEF destekçisi ünlülerin ve iş hayatının önde gelen isimlerinin davetli olduğu balo Talât Halman anısına yapılan konuşmalarla başladı.

UNICEF Balosu'nda, UNICEF'in dünyada Çocuk Hakları Sözleşmesi'nin 25.yılı dolayısıyla başlattığı 'IMAGINE Girişimi 'çerçevesinde UNICEF İyi Niyet Elçilerinden Ferhat Göçer, geceye özel verdiği konser kapsamında, Imagine parçasını Bilfen Çocuk Orkestrası ile birlikte seslendirdi.

Imagine şarkısına, Unicef İyi Niyet elçilerinden Tuba Büyüküstün, Müjdat Gezen, Gülsin Onay'ın eşlik etmesi salonda ayakta alkışlandı.

UNICEF yararına yapılan, Artium Sanatevi?nden Rüştü Sungur'un yönettiği açık artırmada, Murat Morova'nın 'isimsiz' eserini Tuba Büyüküstün 15.000 TL'den aldı, Gamze Saraçoğlu'nun bu açık artırmaya özel yaptığı ve alan kişinin bedenine göre tekrar dikilecek el yapımı Haute Couture elbiseyi Zeynep Atabay Taşkent aldı.

Açık artırmada Unicef yararına toplam 177.000 TL yardım toplandı.

UNICEF Hakkında...

UNICEF (Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu), çocuk haklarının uygulanmasını destekleme konusunda uzmanlaşmış Birleşmiş Milletler kurumudur. Küresel düzeyde, dünyanın öncü çocuk hakları savunucusudur. Yerel düzeyde ise çocukların refahını artırmak, tüm kız ve erkek çocuklarına tam potansiyellerine ulaşma olanağını sunmak için çeşitli ortaklarla birlikte çalışır.

UNICEF'in çalışmalarının büyük bir kısmı dünyanın en yoksul bölgelerinde ve özellikle de acil durumlarda çocukların temel ihtiyaçlarının karşılanmasıyla ilgilidir. UNICEF, 156 Ülke Ofisi ve 36 Milli Komitesi ile 190'dan fazla ülkede güçlü bir varlığa sahiptir. UNICEF tamamen gönüllü olarak verilen fonlarla desteklenmektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.