Hande Aras… SAHNE TOZU YUTAN PODYUM GÜZELLERİ ARASINA KATILDI!

Hande Aras… SAHNE TOZU YUTAN PODYUM GÜZELLERİ ARASINA KATILDI!

Fareler ve İnsanlar oyunu, tiyatro sahnesinde. Başroldeki Ünlü manken Hande Aras, oyunculuğuyla herkesi şaşırttı. Gala sonunda performansıyla seyircileri etkileyen Hande Aras ayakta alkışlandı.

Fareler ve İnsanlar dünya klasiğinin Tek Kadın Oyuncusu Hande Aras Oyun sonrasında bir dünya klasiğinde usta oyuncularla sahnede olmak her oyuncuya nasip olmaz dedi.

 

Geçtiğimiz ay Dubai de Skydive yapan Ünlü oyuncu Hande Aras tiyatro sahnesinde olmak uçaktan atlamaktan daha heyecanlı ve adrenalin doluydu dedi. 

 

‘Sahne çok kıymetli’ açıklamasını yapan Hande Aras,

Podyum sahnesiyle tiyatro sahnesi kesinlikle kıyas kabul etmez. İkisinin verdiği duygular çok farklı,ama ben hep şunu söyleyebilirim tiyatro sahnesine çıktıktan sonra gerçek sahnenin tiyatro sahnesi olduğunu anladım.

 

Podyumda ise kıyafetlerini taşıdığımız firmanın askısıyız sadece.

 

Nobel edebiyat ödüllü John Steinbeck’in Büyük Bunalım yıllarını anlattığı Fareler ve İnsanlar, 1937 yılında yayımlandı.

 

Eserde, Amerikanın yaşadığı sarsıntılar ve değişimler verilirken aynı zamanda insan ruhuna da bir ayna tutuluyor.

 

Fareler ve İnsanlar düşlerinin peşinde çaresizce çırpınan işçilerin, temas kurma ve sevme arzusuyla kıvranan insanların dramı anlatılıyor.    

 

Yapıtta geçen Hande Aras’ın canlandırdığı karakter  Curley’in genç ve aşırı çekici karısı ilkin başa bela, tehlike bulaştıran biri olarak ortaya çıksa da hikâye ilerledikçe onun da diğer işçilerden kalır yanı olmadığını yavaş yavaş anlamaya başlarız, her biri vahşi hayatın ya da doğanın birer parçasıdır sadece.

 

Kentin sosyal çevresinin içinden alınıp yerleşik yerlerden uzakta bir çiftlikte kocası tarafından adeta tutsak edilmeye çalışılıyor.

 

Tek suçu ise güzel ve çekici olmaktır, daha doğrusu arzuları fokur fokur fokurdayan onlarca erkeğin arasında yaşamak zorunda kalan bir kadın olmaktır.

 

George, daha akıllı ve kurnaz; Lennie ise zekâ geriliği bulunan, bir çocuk masumiyetiyle sevme edimini gerçekleştiren, daha doğrusu gerçekleştirmek niyetinde olsa da bunu her zaman beceremeyen bir karakterdir.

 

Tiyatro severlerin büyük beğenisini kazanan oyunda, özellikle Işık Tolgay’ın  canlandırdığı otizmli karakter Lennie büyük alkış alarak seyirciyi derinden etkiledi... 

 

Curly’nin karısına hayat veren güzel oyuncu Hande Aras  ve George karakterine hayat veren Erdem Topuz performanslarıyla büyük beğeni topladı.Oyun sonrası izleyiciler gözyaşlarına hâkim olamadı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.