İBB Şehir Tiyatroları... SALONDAN YAYIN’DA MAYIS AYI ETKİNLİKLERİ BAŞLIYOR!

İBB Şehir Tiyatroları... SALONDAN YAYIN’DA MAYIS AYI ETKİNLİKLERİ BAŞLIYOR!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, kültür-sanat etkinliklerini sanatseverlere Mayıs ayında da online olarak ulaştırmaya devam ediyor.

Sanatseverleri, oyunculuk üzerine atölye programları, İstanbul’un kültür sanat hayatına yön veren usta isimlerle söyleşiler, yönetmenlerimizin ve oyuncularımızın yorum ve performansıyla hayat bulan tiyatro seyircisinin unutamadığı tiratlar vb. pek çok etkinlik bekliyor.

Mayıs ayında Şehir Tiyatroları Youtube hesabından sanatseverlerle buluşturacağımız söyleşi ve atölye programları:

2 Mayıs Pazar günü 18:00’de, “10 Klasik Eserden 10 Tirat” programında Sevil Akı, Eraslan Sağlam’ın yönetiminde, William Shakespeare'in Macbeth adlı oyunundaki tiradı için kamera karşısına geçecek.

8 Mayıs Cumartesi günü 15:00’te, Bahtiyar Engin ile “Role Hazırlık Atölyesi” gerçekleştirilecek.

Oyunculuk mesleğinde, bir oyuncunun role hazırlanma teknikleri, nelere dikkat etmesi gerektiği, karakter okuma ve değerlendirme gibi belirli çalışmalar bu atölye çerçevesinde katılımcılarla paylaşılacak.

9 Mayıs Pazar günü 18:00’de, “10 Klasik Eserden 10 Tirat” programında Ahmet Saraçoğlu, Ergun Üğlü’nün yönetiminde, William Shakespeare'in Hamlet adlı oyunundaki tiradı için kamera karşısına geçecek.

14 Mayıs Cuma günü 20:30’da Emre Koyuncuoğlu’nun hazırladığı “Tiyatro ve Kadın+” programımızın konuğu Oyun Yazarı ve Eğitmen Ebru Nihan Celkan olacak.

16 Mayıs Pazar günü 18:00’de, “10 Klasik Eserden 10 Tirat” programında Sevinç Erbulak, Yiğit Sertdemir’in yönetiminde, Aristofanes’in Lysistrata adlı oyunundaki tiradı için kamera karşısına geçecek.

19 Mayıs Çarşamba günü 15:00’te, Gençlik ve Spor Bayramı’na özel “Şehrin Genç Yazarları” söyleşisi, İBB Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Ergen ve Yönetmen Lerzan Pamir moderatörlüğünde İBB Şehir Tiyatroları Spotify hesabında yayınlanacak.

21 Mayıs Cuma günü 20:30’da Emre Koyuncuoğlu’nun hazırladığı “Tiyatro ve Kadın+” programımızın konuğu Oyun Yazarı ve Dramaturg Matin Soofipour olacak.

22 Mayıs Cumartesi günü 15:00’te, Aslıhan Kandemir ile “Role Hazırlık Atölyesi” gerçekleştirilecek.

Oyunculuk mesleğinde, bir oyuncunun role hazırlanma teknikleri, nelere dikkat etmesi gerektiği, karakter okuma ve değerlendirme gibi belirli çalışmalar bu atölye çerçevesinde katılımcılarla paylaşılacak.

23 Mayıs Pazar günü 18:00’de, “10 Klasik Eserden 10 Tirat” programında Elçin Atamgüç, Lerzan Pamir’in yönetiminde, William Shakespeare'in Kral Lear adlı oyunundaki tiradı için kamera karşısına geçecek.

28 Mayıs Cuma günü 20:30’da Emre Koyuncuoğlu’nun hazırladığı “Tiyatro ve Kadın+” programımızın konuğu Oyuncu Viola Hasselberg olacak.

30 Mayıs Pazar günü 18:00’de, “10 Klasik Eserden 10 Tirat” programında Selçuk Soğukçay, Orhan Alkaya’nın yönetiminde, Bertolt Brecht'in Galileo adlı oyunundaki tiradı için kamera karşısına geçecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.