İlyas Salman…  FARAH ZEYNEP ABDULLAH'IN YILMAZ GÜNEY AÇIKLAMASINA DESTEK!

İlyas Salman… FARAH ZEYNEP ABDULLAH'IN YILMAZ GÜNEY AÇIKLAMASINA DESTEK!

Oyuncu Farah Zeynep Abdullah, "Sinemamızın kadın döven erkeği" sözlerine dava açacaklarını açıklayan Yılmaz Güney'in ailesine "Ok, hakimi vurmak yok ama" sözleriyle yanıt verdi. Tartışmaya oyuncu İlyas Salman da katıldı.

Güney ailesi ile Abdullah arasındaki tartışmaya oyuncu İlyas Salman da katıldı. Twitter hesabından paylaşım yapan Salman, "Dürüst olalım, Yılmaz Güney'in şiddet eylemlerinin savunulacak tarafı yok.

Politik görüşümüz idrakımızı örtülememeli. Haluk Kırcı güzelleyen sağcıdan farkımız olsun." diye yazdı.

GÜNEY AİLESİNDEN İLYAS SALMAN'A AĞIR SÖZLER

Yılmaz Güney polimigine dahil olan İlyas Salman'a aileden cevap geldi. Güney'in kız kardeşi Güzide Pütün , gerekli cevapların verildiğini hukuk sürecinin başlatıldığını söyledi . Pütün Farah Zeynep Abdullah ve İlyas Salman'ın " Gündem peşinde iktidara yalakalık dönemi modasına katılanlar" olarak yorumladı.

İLYAS SALMAN DA TARTIŞMAYA KATILDI

Güney ailesi ile Abdullah arasındaki tartışmaya oyuncu İlyas Salman da katıldı. Twitter hesabından paylaşım yapan Salman, “Dürüst olalım, Yılmaz Güney’in şiddet eylemlerinin savunulacak tarafı yok.

Politik görüşümüz idrakımızı örtülememeli. Haluk Kırcı güzelleyen sağcıdan farkımız olsun.” diye yazdı.

image-414.png

YILMAZ GÜNEY TARTIŞMASINA SON NOKTA AHMET HAKAN'DAN GELDİ

Ahmet Hakan, oyuncu ve yönetmen Yılmaz Güney'in ölüm yıldönümünün ardından başlayan kadına şiddet tartışmalarına köşesinde yer verdi. Hakan, yazısının "Yılmaz Güney'e iyilik yapmak istiyorsanız" başlıklı bölümünde şunları kaydetti:

"Eskiden Yılmaz Güney’in bir dokunulmazlığı vardı. Onun kadına şiddet uygulaması, cinayet işlemesi, silah külah işlerine bulaşması, magandalığı, lümpenliği falan “tabu” konuydu. Medyaya egemen olan sol çevreler, bu konuları pek açmazlar, açıldığında da üstünü hemen kapatırlardı.

Ama yeni dönem böyle bir dönem değil. Medyanın süper çeşitlendiği, sol çevrelerin medya egemenliğinin azaldığı, sosyal medya olgusunun yükselişte olduğu bir dönemde Yılmaz Güney’in dokunulmazlığının devam etmesi söz konusu olamaz.

Yılmaz Güney’e hayran olan ve ona iyilik yapmak isteyenlere bir tavsiyem var: Gelin, Yılmaz Güney’i dokunulmaz kılmak için nafile bir çaba içine girmek yerine 'O iyi filmlere imza atan ama lümpen tarafları da olan bir isimdi' falan diyerek konuyu kapatın."

NE OLMUŞTU?

Yılmaz Güney’in ölüm yıl dönümü vesilesiyle yazar Murathan Mungan sosyal medya hesabından "Yılmaz Güney’in ölümünün 37. yılı. İyi bir yönetmen, iyi bir oyuncu, iyi bir senarist olmasının yanı sıra sinemamızın en iyi yürüyen erkeğiydi. Bir daha kimse onun gibi boynunu hafifçe yana kırarak hüzünle bakarken içimizin en ücra yerine dokunamadı" paylaşımı yaptı.

Mungan’a yanıt veren Farah Zeynep Abdullah, "Sinemamızın en iyi yürüyen erkeği shjs ve kadın döven ve şiddet türleri açısından zengin ve etkili silah kullanan diyelim" ifadelerini kullandı.

Bu ifadelere tepki gösteren Yılmaz Güney'in ailesi ise "Her türlü kanuni hakkımızı kullanacağız" dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum