Iraz Yıldız... 'TAŞ TEPELER' TANITIMINDA MİNİ KONSER!

Iraz Yıldız... 'TAŞ TEPELER' TANITIMINDA MİNİ KONSER!

Oyuncu Tamer Karadağlı ile yaşadığı aşkla gündemde olan piyanist Iraz Yıldız'ın kısa performans ile 'Taş Tepeler'in tanıtım etkinliğinde sahne aldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Turizm Geliştirme ve Tanıtım Ajansı (TGA), dünya üzerindeki ilk yerleşik yaşam ve sosyal topluluk örneklerine ev sahipliği yapan “Taş Tepeler”i tanıttı.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un katılımıyla Şanlıurfa Müzesi'nde gerçekleştirilen etkinlik, Karahantepe ve Neolitik İnsan Sergisi Açılış Töreni'yle başladı.

Halen Göbeklitepe, Karahantepe, Gürcütepe, Sayburç, Çakmaktepe, Sefertepe ve Yeni Mahalle Höyüğü olmak üzere yedi ayrı alanda arkeolojik kazı çalışmaları içerin sergi ve tanıtım etkinliği ilgi gördü.

Oyuncu Tamer Karadağlı ile yaşadığı aşkla gündemde olan piyanist Iraz Yıldız'ın kısa performans sergilediği program, Ersoy'un Neolitik İnsan Sergisi'ni ziyaretiyle sonlandı.

Başarılı çalışmalarıyla dikkat çeken genç piyanist Iraz Yıldız, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen bu önemli etkinlikte sahne aldığı için çok mutlu olduğunu dile getirdi.

Genç piyanist “Bir sanatçı olarak ülkemdeki arkeolojik gelişmelerden dolayı büyük bir mutluluk duyuyorum.

Göbekli Tepe ve ardından da yine Şanlıurfa’da ortaya çıkarılan Karahantepe ve diğer kazı alanları adeta dünyanın insanlığın tarihsel merkezi oldu” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.