Işın Karaca... 'TUĞRUL BENİM HUZURUM'

Işın Karaca... 'TUĞRUL BENİM HUZURUM'

Cine5 ekranlarının beğeniyle takip edilen programı İpek Tuzcuoğlu İle Yüzleşme’ye sevilen şarkıcı Işın Karaca konuk oldu.

“Türkiye’ye dönünce yeri öptüm”

İpek Tuzcuoğlu İle Yüzleşme’de hayatıyla ilgili yüzleşmelerini samimiyetle paylaşan Işın Karaca doğduğu ve eğitim gördüğü İngiltere’yi hiç özlemiyormuş. “Hiç Londra’ya özenmiyorum özlemiyorum. Dünyada her yere gidiyoruz, konserler veriyoruz, çok özen gösteriliyor. En son teyzemin cenazesi için gitmiştim. Arkadaşım Murat Londra’ya gidelim dedi, ikinci gün dönelim mi dedim. Medeniyet, saygı, kültür seviyesi var. İnsanlar arasında teşekkür etme var. Biz trafikte yol verince bile teşekkür etmiyorlar. Rahmetli babamda Türkiye’nin tadını alınca ayrılamayacaksın derdi.Ben Amerika’ya gitmeyi çok istemiştim. 99’da Sezen Aksu konseriyle gittik. New York’tan dönerken 9. gün yeri öptüm.” diyerek anlattı.

“Kıbrıs insanı başkadır”

İpek Tuzcuoğlu İle Yüzleşme’de Bir Kıbrıs Türk’ü olarak ülkesini de anlatan Işın Karaca ilk kez annesinin işlettiği restoranda sahneye adım atmış. “KKTC o kadar başka bir yerdir ki annemle Tuğrul sohbet ediyorlardı, “Işın neden değişik biliyor musun dedi annem”.

Kıbrıslı Türk insanlarda çok az yalan söyleyen kazık atana rastlarsın. Has Kıbrıslılar başkadır. Kıbrıs’ta ilk kez annemin restoranında şarkı söyledim.Kıbrıs çok kıymetlidir. İnsanlığı dostlukları başkadır. Anneciğim hala orada yaşıyor.”dedi. 

“İlk Yıldız Tilbe’ye vokal yaptım”

İpek Tuzcuoğlu İle Yüzleşme’de müziğe başlama öyküsünü de paylaşan Işın Karaca bu yolda ilk Yıldız Tilbe ve Hülya Avşar’la çalışmış. “İlk Yıldız Tilbe’ye vokalistlik yaptım. Hülya Avşar’la da çok tatlıydı.  Hülya Avşar’ın programında da anlattım. O gün Hülya’da söylemişti “Bir şeyin önünde istediğin kadar dur olacaksa olacak”. Hayatımdan öyle büyük isimler geçti ki duyulmamı varolmamı sağlayan, ekstra üzerime birşeyler katmak için uğraşan çok şanslıyım.” dedi.

“Sezen Aksu çok kıymetlidir”

İpek Tuzcuoğlu İle Yüzleşme’de Sezen Aksu ile dostluklarındanda bahseden Işın Karaca “Sezen Aksu çok kıymetlidir. Bir gün Sezen’in evinde ilk albümü dinliyoruz. Haziran’da bitmişti. Maddi krizin ortasında albümü çıkartmadık. Evde kendi kendimize dinliyoruz. Komşu gelmişti. Komşunun eşi “bu şarkıları niye bunlara söyletiyorsun” dedi. Çömeziz ya. Sezen “yarın bunların hepsi bize rakip olacak” dedi.

“Ben kendi elimle rakip yaratıyorum kendime” demişti. Haşa Sezen Aksu ile yarışmak mümkün mü ve onun bize öğrettiği bir yol var. Edebiyat nezakat zerafet sadakat var ki . Sözcüklerin dizilişindeki duygu matematiğini anlıyorsun. Ben çok şanslıyım birçok şarkısını okudum. Kapısını çalıp “yeni bir şarkı var mı dediğimde artık bi dur git” diyor.

Çok enteresan bir hayatı var sevgili Sezen’in, çok koloni halinde yaşadığımız yıllar oldu. O zaman Sezen’in hayatını tamamen gördüm. Sanata kendini adamış bir insanın küsmesi mümkün değildir. Sezen’in bir huyu vardır. Kuşu alır uçurur baktı ki kanatları kırıldı alır. Sezen Aksu kimseye küsemez.” diyerek anlattı.

“Selami Şahin en kıymet verdiğim adamlardan biri”

İpek Tuzcuoğlu İle Yüzleşme’de Selami Şahin ile aynı sahneyi paylaşmanın kendisi için çok özel olduğunu anlatan Işın Karaca  “Hep söylüyorum ben herhalde Türkiye’nin en şanslı şarkıcılarından biriyim. Sezen Aksu, Yıldız Tilbe çok kıymetli isimlerle çalıştım sonra Selami abi geldi. Hala beraber konserler veriyoruz, arabesk albümümüm vokal koçluğunu yaptı.

Babamdan sonra en kıymet verdiğim adamlardan biridir. Çok özeldir. Ben sahnede hep ona bakıyorum, “ne bakıyorsun sen” diyor “sana bakıyorum diyorum hazmetmeye çalışıyorum o anı, belleğime kazımaya çalışıyorum anılarıma geçsin istiyorum.” diyerek anlattı.

“Herkesi affettim”

İpek Tuzcuoğlu İle Yüzleşme’de affetmenin insan için çok önemli bir duygu olduğunu söyleyen Işın Karaca bunu hayatında da uygulamış. “Aslında bu lafı söyledikten sonra çok düşündüm. Affettim, önce babamı kendimi dedemi teyzemi affettim. Herkesin bir gidişi var hayatta, hepimizin bir yolu var. Tek garantin öleceğine dairdir. Geri kalan zaman içinde yaptığın, ettiğin, üzdüğün kırdığın yapılandırdığın seninledir.

Arka arkaya o kadar darbe yedim ki babamın ölümü, en iyi arkadaşlarımın kazıkları, yanımda güvendiğim insanların gidişi, sonra dedim ki hem affettim hem unuttum. Geçmişle yaşamak hepimiz için külfet kendini zehirliyorsun. Kızgınlık için bir duygu gerekiyor.

Negatif enerjiyle herkese bakmaya başlıyorsun. Ben hala insanların içinde iyi niyet olduğunu varsayarak yaşamak istiyorum. Öldüğümde de onu desinler bu kadın insanların içinde iyiliğin var olduğuna inanarak öldü.” diyerek paylaştı.

“Tuğrul’la huzurun ve gerçekten sevmenin ne kadar kıymetli olduğunu keşfettim”

İpek Tuzcuoğlu İle Yüzleşme’de sevgilisi Tuğrul Odabaş ile ilgili de duygularını paylaşan Işın Karaca “Tuğrul huzurum benim. Arabadaydık “oğlum sen bana aşık mısın” dedim. Bakakaldı. “Aşkı bana tanımlasana” dedim. Asistanım Sevda da yanımızdaydı. Tüm yol boyunca o kadar güzel anlattı ki yolun sonuna gelince “eee hadi  sende anlat” dedi. Şimdi düşünemiyorum sonra anlatırım dedim.

Ertesi sabah sordu. Şöyle dedim. Çünkü hayatımda huzur, sadakat, güven var. Gözümü kapattığımda arkamdam iş çeviren bir adam yok canım yandığında koşup ağlayıp, ağladığım için beni kınayan birisi yok. Çünkü benim çok iyi dostumdu. Kötü gün dostumdu. Biz onu da yitirmedik. Kırkımdan sonra huzurun ve gerçekten sevmenin ne kadar kıymetli olduğunu keşfettim.” diyerek anlattı.  

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.