• BIST 103.186
 • Altın 227,250
 • Dolar 5,3171
 • Euro 6,0307
 • İstanbul 6 °C
 • Ankara 4 °C

İzzet Yıldızhan... "BANA KIRO DİYEN KADINLAR, PEŞİMDEN ÇOK KOŞTU!"

İzzet Yıldızhan... "BANA KIRO DİYEN KADINLAR, PEŞİMDEN ÇOK KOŞTU!"
"Sosyetik kesim birçok insana önyargılı yaklaşıyor" diyen İzzet Yıldızhan, tartışma yaratacak açıklamalar yaptı:

"Bana kıro diyen kadınlar sonra benimle olmak için peşimden çok koştu. Hayatı sadece İstanbul'da üç mekandan ibaret sanıyorlar. Cinsellikte de kimin eli, kimin cebindeler..."

Sosyetik kadınlar, hayatı üç mekandan ibaret sanıyor

'Sen Deli Misin' adlı yeni albümü ve 'beş çocuk babası olma' özelliğiyle gündemden düşmeyen İzzet Yıldızhan, "Beni feministler eleştiriyor ama ben zaten onlara kadın demiyorum" sözleriyle yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi. Beş çocuğunun geleceğini garantiye aldığını belirten Yıldızhan, "Anneleri bir gün evlenmeye karar verirlerse, çocuklarımı yanlarından alırım. Hafta sonları görüşürler... En başta konuştuğum, anlaştığım konu budur" dedi.

Kimin eli kimin cebinde

Sanatçı kimliğine, İzmir'de yaptırdığı 19 katlı otel ile işadamı sıfatını da ekleyen İzzet Yıldızhan'la hakkında merak edilenleri konuştuk.

* Pavyonda çalıştığınız dönemlerde, sizin gibi pavyonda şarkı söyleyen hangi ünlüler vardı?

Kimler yoktu ki? Ama isim vermek istemem. Onlar söylemekten rahatsızlık duyuyorsa ben açığa çıkarmam.

* Sosyetik isimler düğünlere pek türkücü çağırmaz. Siz cemiyet hayatını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Sosyetik kesimin, birçok insana önyargıyla baktığını düşünüyorum. Kıronun anlamını bilmeden konuşuyorlar. 'Yemek yemeyi, konuşmayı, giyinmeyi bilmez' diye insanı yargılıyorlar. Hayatı; İstanbul'da üç tane gece kulübünden ibaret sanıyorlar. Cinsellik bazında da birbirleri içinde dönüyorlar!

* Nasıl yani, anlamadım! Birbirleri içinde dönüyor derken neyi kast ediyorsunuz?

Kimin eli kimin cebinde demek istiyorum yani... O çemberin dışına çıkmayan ilişkileri var.

* Sizin tanıdıklarınız var mı?

Hayır, oradaki insanlarla pek tanışmam. Ama beni tanıyanlar vardır.

* Sosyetik sevgiliniz oldu mu?

Olmaz mı? Yoksa böyle tespitler yapabilir miyim? Bana kıro olarak bakanlar sonra benimle birlikte olmak için peşimde koşturdu. Bana önyargılı yaklaştılar ama beni tanıdıktan sonra aslında öyle olmadığını anladılar. Sosyete, beni ilgilendiren bir camia değil... Onlar hayatı, gerçekleri bilmiyor. Maneviyat diye bir şey yok...

Paramı arsaya yatırdım

* Yeni jenerasyon sanatçılarını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Maalesef onları şanssız buluyorum. Çünkü trenin son vagonuna biz yetiştik. Yenilerin işi çok ama çook zor. Hepimiz çok mücadele ettik.

* Şarkı söylemeseydiniz, kendinize meslek olarak neyi seçerdiniz?

Ben kebapçılığı çok iyi bilen birisiyim çünkü bu işin eğitimini aldım. İnsanlar, kebap yiyerek nasıl kilomu koruduğuma hep şaşırır. Düzenli spor yaparım ve sahneye çıktığımda bir gecede 2.5 kilo veririm. Düğünlerde, hem şarkı söylüyorum hem de dans ediyorum. Dört saat sahnede kalıyorum, indikten sonra tartıldığımda en az iki kilonun gittiğini görüyorum.

* İzmir Alsancak'taki 19 katlı otel inşaatınız devam ediyor mu?

Ben şanslı bir adamım. Yatırımlarımı sağlıklı ortamlara yaptım. Çalıştığımı arsaya, inşaata yatırdım. Genellikle aldığım arsaları satarak kazandım. Otel arsasını dört yıl önce almıştım, daha yeni inşaat yapıyorum. 2011'de bitirmiş olacağız. Beş yıldızlı otel olduğu için çok teferruatlı... İki haftada bir önemli bir sanatçının orada program yapmasını istiyorum...

* Otelin ismi belli mi?

Henüz bilmiyoruz ama belki Yıldızhan koyarız. Düşünüyoruz hâlâ...

* Çocuklarınız konusuna da bir açıklık getirelim artık... Niçin sayılarını net olarak vermiyorsunuz?

Ben iyi bir idareciyim. Yani hiçbir zaman 'Şu kadar çocuğum var' demedim. İnsanlar yazdı, araştırdı ama ben özellikle bunun reklamını yapmadım. Ben çocuk yapmak isteyen kadınımın, bu hakkını elinden almadım. 'Beş tane çocuğu var dediler'; ben de 'Fazlası var, eksiği yok' cevabını verdim!

Aslanlar gibi bakıyorum

* Çocuklarınızın anneleriyle karı koca ilişkiniz devam ediyor mu?

Hepsine eşit mesafedeyim. Görüşmediğim insanlar var ama çocuklarımla görüşüyorum. Hepsini biraraya getiriyorum. Ben ne yapmak istiyorsam onu yaşıyorum. Benim doğrum neyse onu yaşatıyorum. Anneleriyle ilgili sıkıntılarım olmuyor. Hiçbirisiyle karı koca ilişkim yok.

* Nikahsız çocuk sahibi olmak konusunda sizi eleştirenler var...

Türkiye'de resmi nikahlı olup da çocuklarını rezil yaşatan ya da sahip çıkmayan adamlar biliyorum. Bizim caimada da şöhret olduktan sonra babalığı ortaya çıkanlar var. Ama Emrah benim dostum... Sakın o üzerine almasın. Onun durumu farklıydı çünkü. Onun kendine göre haklı olduğu sebepler vardı. Emrah şu anda oğluyla inanılmaz iyi iletişim kurdu. Doğurup sokağa atan insanlar biliyorum. Bense çocuklarımın başındayım; onlara aslanlar gibi bakıyorum. Okul okumadığım için onların en iyi şekilde yetişmesini istiyorum. Yaşadığım sürece onlara iyi bir eğitim vereceğim. Bu ülkede birçok sıkıntı eğitimsizlikten oluyor.

* Çocuklarınızın hepsini nüfusunuza geçirdiniz mi?

Geçirmez olur muyum! Onlar benim evladım.

* Bülent Ersoy ile samimiyetiniz yeni mi?

Hayır, eskidir. Benim son klibime koçluk yaptı. Tecrübelerinden faydalanıyorum. Bir tane daha Ersoy yok.

* Çok fazla eleştiri alan bir sanatçı...

Bülent Ersoy sahnede nasıl davranacağını bilen birisi. Bir kelime söylüyor Türkiye karışıyor. Çünkü bunu bilinçli yapıyor. Hepsinin farkında; yani gaf yapmıyor.

* Bülent Ersoy'a neden yüzük hediye ettiniz?

Bülent Hanım ile Bayram'da Kıbrıs'ta sahne aldık. Bir gün önce o benim sahnemi izlemeye gelmişti. Bir gün sonra ben onu izlemeye gittim. Bülent Ersoy'un parmaklarında yüzük olmadığını fark ettim. O sırada Bülent Hanım da yardımcısına 'Yüzüklerim nerede? Ben böyle şarkı söyleyemem' diye seslendi. Sahneye yakın olduğum için yüzükleri bana verdiler, ben de taktım. Ben hediye verecek olursam, basının önünde ya da insanların içinde vermem zaten.

* Çocuklarınızın anneleriyle evlenmeme nedeniniz; birine resmi nikah yaparsanız diğerlerine haksızlık olacağı için mi? Yoksa mirasınızın eşit dağılmasını istediğiniz için mi?

Ben hiç evlenmeyi istemedim. Çocuklar olmadan önce de istemedim. Nikâhın, bir kadının güvencesi olduğu fikrine katılmıyorum. Çocuklarımın annelerine her türlü güvenceyi sağladım.

* Onları garantiye alacak hukuksal koşulları da düzenlediniz sanırım?

Evet, tabii ki... Anneleriyle görüşmek zorunda değilim ama çocuklar benim varislerim. Benim bütün mallarım eşit olarak dağıtılacak. Hepsinin evi barkı var, doğru düzgün yaşıyorlar.

DUDAKLARIM TİTRİYOR

* Kız çocuğunuz var mı?

İlk başlarda kız çocuğuna karşıydım ama şimdi 'Her erkeğin bir kız çocuğu olması gerekir' diyorum. Büyüdükçe asla kimseyle paylaşmıyorum. Nasıl evlendireceğim bilmiyorum. Onun hakkında konuşurken bile dudaklarım titriyor. O kadar özel yani!

* Peki çocuklarınızın anneleri bir gün evlenmek istese tavrınız ne olur?

Gitmek isterse engel olmam ama çocuğumun başkasının yanında büyümesine de izin vermem.

* Bunları başta konuşur musunuz?

Elbette, kimseyi kandırmıyorum. Hayatımda kimseye yalan söylemedim. Şu anda da hayatımda birisi var...

* Şu an hayatınızda olan özel sevgiliniz kim?

Bir dost yemeğinde tanıştık. Karşılıklı birbirimize ok attık. Çabuk aşık olan bir adam değilim. Beraber olacağım insanın özellikleri olmalı... Ahlaklı olmalı, düzgün bir hayatı olmalı; güvenmeliyim ona. Arkamda bıraktığım insandan 100 kilometreden bile emin olmalıyım.

* "Bu camiadan birisiyle evlenmem" demiştiniz ama birliktesiniz! Sevgiliniz evlilik istemez mi?

Benim için evlilik zor, evlilik adamı değilim. Bunu da baştan konuşuyorum. Birlikte yaşıyorsak, illaki bunu belediyeye mi söyleyeceğiz. Anlamıyorum. Kimseyi kandırmıyorum. Karşımdaki insanlar benden 10-15 yaş küçük...

* Çocuklarınızın anneleri 24 yaşında falan o zaman...

Benim yaş sınırım yok. insan nerede ne zaman aşık olacağını bilmez.

* Yani, 15 yaşındaki birisiyle de aşk yaşar mısınız?

Tabii neden olmasın; bilemezsiniz ki!

* Olur mu İzzet Bey! 44 yaşındaki birisi 17-18 yaşındaki çocukla ne sohbeti eder, neyi paylaşabilir? O daha çocuk değil mi!

Çocuk mu? Yapma Başakcığım, üniversiteli genç kızlar seni hedef alabilir. Eğitebilirsin, bu kadar bilgi birikimini paylaşabilirsin. 18 yaşında bir kız arkadaş aramıyorum ama kendime de iyi bakıyorum.

YOĞUN YAŞIYORUM

* Sizi yeni sevgilinizle bir yerlerde görecek miyiz?

Hayatımda her şeyi çok yoğun yaşıyorum. Size bildirmemeye özen gösteriyorum. Ses sanatçısı değil, manken değil; kim olduğunu söylemiyorum. Ne iş yaptığının bilinmesini istemiyorum. Benim hayatımı eleştirenler feministler ki; onlar da benim için kadın değil.

* Nedir peki onlar?

Onlar kendilerini bilir ama benim gözümde kadın değiller. Beni eleştiriyorlar önce kendi hayatlarına baksınlar. Benim sevenlerim şarkılarımla, işimle ilgileniyor.

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Magazin Kolik | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.