Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi... SUİKAST HER ŞEYİ ALT ÜST EDER!

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi... SUİKAST HER ŞEYİ ALT ÜST EDER!

TRT 1’in, Kudüs’ü özgürlüğüne kavuşturan büyük komutanın hikayesini ekranlara taşıyan “Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi” dizisi 7. bölümüyle 1 Ocak Pazartesi saat 20.00’de izleyiciyle buluşacak.

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi’nin 1 Ocak Pazartesi günü saat 20.00’de TRT 1 ekranlarında yayınlanacak yeni bölümünde neler olacak:

Selahaddin ve yoldaşları, Gregor ve en güçlü adamlarıyla kanlı bir savaşa tutuşmuştur. Selahaddin, Gregor’u mağlup edip Askalan’ı almak üzeredir ancak sarayda gerçekleşen Türkmen beyleri suikastı her şeyi alt üst eder.

Haçlılara karşı birlik sağlanması maksadıyla çağırılan obalar şimdi kılıçlarını intikam için çekmiş ve Sultan Nureddin’in karşısına dikilmişlerdir.

Selahaddin bu büyük tehlike karşısında sarayda gerçekleşen suikastın sorumlularını aramaya başlar. Uzun zamandır uyuyan çok gizli ve tehlikeli bir örgüt Dağın Efendisi’nin önderliğinde yeniden uyanmış, gölgelere gizlenerek gerçekleştirdikleri suikastlarla Müslümanlar arasındaki barışı ebediyen bitirmek niyetindedir! Selahaddin, her adımı tuzaklarla kurulu yolda sarayın ve obaların en derinine kadar sızmış hainleri bulup Dağın Efendisine ulaşmak için kolları sıvar.

Sultan Nureddin sarayının en derinlerine kadar uzanan bu ihanet ağını çözüp kardeş kanı akmasını engelleyebilecek midir?

Dağın Efendisi, Zengiler’i Türkmen obalarıyla savaştırma planında başarılı olabilecek midir?

Selahaddin, çok gizli ve tehlikeli bir yapılanma olan Haşhaşiler’in sırlarını aşikâr edip Dağın Efendisi’ne ulaşabilecek midir?

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.