Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi... SULTAN NUREDDİN'İN MEVLUD'A HAMLESİ NE OLACAK?

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi... SULTAN NUREDDİN'İN MEVLUD'A HAMLESİ NE OLACAK?

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi 24. bölümüyle 13 Mayıs Pazartesi saat 20.00’de TRT 1'de ekranlara gelecek.

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi’nin 24. bölümünde neler olacak:

Selahaddin, Mevdud’u ele geçirmiş ve kurduğu bir tuzak neticesinde Bernard’la karşı karşıya kalabilmeyi başarmıştır. Beklenmeyen bir hamleyle Bernard, Selahaddin’in elinden kaçmayı başarır.

Selahaddin, Bernard olmadan Dolat ve Sultan Nureddin’in huzuruna gider. Amacı Mevdud’u konuşturarak Dolat’ı durdurmaya çalışmaktır.

Mevdud suçlarını itiraf eder. Fakat Dolat, Mevdud’un şahitliğini kabul etmez. Hâlâ savaşmakta diretmektedir. Artık savaşın kaçınılmaz olduğu bir noktada Dolat’ı ikna edecek bir gelişme yaşanır.

Karategin, yanında Gerard ile gelir. Dolat, İltutmuş’un katilinin Bernard olduğunu anlar. Tüm öfkesini Bernard’a yöneltir.

Selahaddin ve Sultan Nureddin, Dolat tehlikesini bertaraf ettikten sonra yönlerini Gazze’ye çevirirler. Lakin beklenmedik bir gelişme önlerini keser.

Dolat’ın Bernard’a olan düşmanlığının kendisine de sıçrayacağının farkında olan Viktorya, elinde tuttuğu Gazze’yi Dolat’a verme kararı alır.

Dolat, Selahaddin’in yeniden karşısındadır artık! Çünkü Selahaddin, haçlılara itimat edilmeyeceğini çok iyi biliyordur.

Gazze’yi ilm-i siyasetle ele geçiren Dolat, Bernard’dan intikamını da alabilecek midir? Bir kaçak derekesine düşmüş olan Bernard Gazze’yi nasıl geri alacaktır?

Sultan Nureddin bütün oyunları aşikar olan Mevdud’a karşı nasıl bir hamle yapacaktır? Tüm bunların yanı sıra Gazze’yi fethetmek için yeniden harekete geçecek olan Bernard’ın tuzaklarını aşıp Gazze’yi fethedebilecek midir?

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.