`Kürkünü Çıkar, Vicdanını Giy`... KÜRK VAHŞETİNE HAYIR DEDİLER!

`Kürkünü Çıkar, Vicdanını Giy`... KÜRK VAHŞETİNE HAYIR DEDİLER!

`Kürkünü Çıkar, Vicdanını Giy` büyük bir farkındalık kampanyasına imza atan sloganıyla Bana Göz Kulak Ol Derneği, sanatçıların kürk hakkındaki röportajlarını sosyal medyada paylaşarak kampanyaya devam ediyor.

Kürk vahşetine tanıklık eden oyuncu Özgür Çevik anlatıyor!

Şubat başında ?Kürkünü Çıkar, Vicdanını Giy? sloganıyla kürk karşıtı bir spot film çekerek Türkiye çapında büyük bir farkındalık kampanyasına imza atan Bana Göz Kulak Ol Derneği, sanatçıların kürk hakkındaki röportajlarını sosyal medyada paylaşarak kampanyaya devam ediyor. Mart sonunda ise ünlü sanatçıların yer aldığı bir fotoğraf sergisi planlanıyor.

Özge Özder, Aslı Tandoğan ve Ayça Varlıer öncülüğünde kurulan Bana Göz Kulak Ol Derneği (BGKO), ?Kürkünü Çıkar, Vicdanını Giy? kampanyasının ikinci ayağı olarak, BGKO sanatçılarının kürk vahşetine tanık olduktan sonraki duygu ve düşüncelerini anlattıkları röportajları yayınlıyor:

BGKO, 5 Mart akşamı ilk etapta sosyal medya hesaplarından oyuncu Özgür Çevik'in röportajını paylaştı. Kürk üretimi sırasındaki şiddet görüntülerine tanıklık ettikten hemen sonra gerçekleştirilen Özgür Çevik'in röportajı oldukça samimi ve çarpıcı yorumlar içeriyor:

BGKO?nun gerçekleştirdiği kürk karşıtı kampanyanın hedefi, kürkleri uğruna korkunç şekilde katledilen milyonlarca hayvanın sesi olmak ve kürk yapımının arkasındaki korkunç gerçekleri kamuoyuna aktarabilmek.

Alican Yücesoy, Ayça Varlıer, Bennu Yıldırımlar, Kenan Ece, Levent Üzümcü, Mert Fırat, Özge Özder, Özgün, Özgür Çevik, Serkan Altunorak, Şebnem Bozoklu gibi birçok ünlü sanatçının yer aldığı kampanya, Mart ayı boyunca sanatçıların kişisel röportajlarının, derneğin YouTube, Twitter ve Facebook hesaplarından paylaşılmasıyla devam edecek. Mart sonunda ise 30 sanatçının yer aldığı büyük bir fotoğraf sergisiyle kampanyanın sona ermesi planlanıyor.

?Kürkünü Çıkar, Vicdanını Giy?? çağrısıyla yola çıkan sanatçıların başlattığı kampanya, BGKO'nun ve kampanyada yer alan tüm sanatçıların sosyal medya hesaplarından ve #KürkünüçıkarVicdanınıgiy etiketi üzerinden sosyal mecralardan takip edilebiliyor. Kampanyaya ait tüm film ve röportajlar PTOT Film tarafından çekiliyor. Mart sonunda planlanan sergi için çekilen fotoğraflar ise Ümit Karalar'a ait.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.