MFÖ'den samimi itiraf... "BİRBİRİMİZDEN SIKILMADIK AMA!..'

MFÖ'den samimi itiraf... "BİRBİRİMİZDEN SIKILMADIK AMA!..'

Geçtiğimiz günlerde Pal Fm’de ( İstanbul 99,0, Ankara 87,7 frekansı) Kaan Gökman’a konuk olan Türkiye’nin en köklü müzik grubu MFÖ, samimi açıklamaları ile programa damga vurdu.

 

MFÖ-Allah sağlık, sıhhat verip ölene kadar devam MFÖ devam ediyor. Bir ara Fuat, “MFÖ misyonunu tamamlamıştır” dedi ama doğru çıkmadı onun tahmini.

Yani, MFÖ misyonunu tamamlamadı tamamlamaz.

Birbirimizden sıkılmadık ama yaptığımız müzik artık bize monoton geliyor

Kaan Gökman’ın “Uzun yıllardır berabersiniz birbirinizden sıkıldınız mı?” sorusuna MFÖ, “Evet! Uzun zamandır beraberiz, birbirimizden sıkılmadık ama yaptığımız müzik artık bize monoton geliyor o yüzden akustiklere kayıyoruz” diyerek içtenlikle cevap verdiler.  

Grup mu yoksa solo olarak yaptığınız projeler daha başarılı?

MFÖ olarak yaptığımız şarkılar solo olarak yaptığımız şarkılardan daha güzel ve başarılı oluyor 

Biz hiç kimse  taklit edemez

“Proje albümleri çok popüler olması dolayısıyla sizde yeni nesil sanatçıların klasik olmuş şarkılarınızı yeniden yorumladığı bir proje albümü düşünüyor musunuz?  sorusuna “bizim seslerimiz oynaktır biri ikiye geçer birden üçe geçer ikiye atlar, yani o sesleri tınlatmak zor.

Çok kötü olabilir. Taklit edemezler…” şeklinde cevap vererek proje albümüne şimdilik çok sıcak bakmadıklarını belirttiler. 

TRT’den bir adam geldi öyle böyle kesti parçamızı gerçekten de korkunçtu

TRT korkunç bir zamandı. Bir kere TRT de sansür vardı, yani tuhaf bir adam gelip sizin şarkı sözlerinizi düzeltir, atar, çıkartırdı.

Mesela "Mecburen" şarkımızı zorla onaydan geçirdik. “Kadınlar korkutulmuş” diye bir satır vardı.

Gözümün önünde satırı çıkardı. Benim rengim atmış evde eski eşim “Noldu” diye sordu. “Bir adam geldi öyle böyle kesti parçamı” dedim. Yani bu söylenmez bu söylenir diye. Korkunçtu!

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.