MOBİL OPERATÖR ÇALIŞANLARI BİR YILDA 2000 KİLO VERDİ !..

MOBİL OPERATÖR ÇALIŞANLARI BİR YILDA 2000 KİLO VERDİ !..

Türkiye`nin en büyük mobil operatörü, sadece müşterilerinin değil, çalışanlarının da memnuniyetini artırmaya yönelik `Yenilikçi Uygulamaları` adı altında çalışmalarına tam gaz devam ediyor...

Turkcell yenilikçi uygulamaları ile sadece müşterilerinin değil, çalışanlarının da memnuniyetini artırmaya devam ediyor. Çalışanların enerji ve potansiyellerini etkin kullanabilmelerini sağlamak için sağlıklı yaşama rehberlik eden ve günlük hayatlarının her anında onlara kendilerini özel hissettirecek "Yenilenme Programı" ile çalışanları ihtiyaç duydukları sağlıklı yaşam aktivitelerinden yararlanabiliyor.

Program kapsamında sunulan yenilenme izni, diyetisyen desteği, spor aktiviteleri, sağlıklı yaşam programları ve seminerleri ile firma çalışanları kendilerini yenileyip zinde ve motive bir hayatın kapısını aralıyor.

En çok rağbet gören programlardan biri olan "Diyetisyen ile Sağlıklı Öğünler" sayesinde 840 firma çalışanı programın birinci yılında 2 bin kilo verdi.

Marka bir yıl önce hayata geçirdiği Yenilenme Programı'yla çalışanlar işyerinde mutlu ve yaratıcı olmanın ipuçlarını keşfediyor. Programla çalışanlarının ihtiyaç duyduğu sağlıklı yaşama hizmet eden aktiviteler ile enerji ve potansiyellerini etkin kullanabilecekleri mutlu çalışacakları ortamlar yaratmayı hedefleniyor.

Çalışanlardan büyük ilgi gören Yenilenme Programı'nda sunulan aktiviteler arasında "Yenilenme İzni" ,"Diyetisyen ile Sağlıklı Öğünler","Sigarayı Bırakma", "Sağlıklı Yaşam Seminerleri","Yoga Programı", "Ekibim için Ofis Yogası" ve "Sağlıklı Yaşam Aktiviteleri- Daha Fazla Spor" yer alıyor.

Marka kadrosunda görev yapan diyetisyenler ile şirket plazalarında çalışanların bire bir, İstanbul dışındaki çalışanların ise görüntülü bağlantı aracılığı ile görüşmeler gerçekleştirdiği "Diyetisyen ile Sağlıklı Öğünler" programına bugüne kadar 840 kişi katıldı.

Çalışanların sağlıklı beslenmesi ve kilo vermek isteyen kişilerin ideal kilolarına kavuşmasının amaçlandığı program dâhilinde firma çalışanları programın ilk yılında toplam 2 bin kilo verdi.

Program içerisinde, çalışanların kariyerlerine kısa bir mola vererek dinlenmelerini ve tazelenmelerini sağlayacak ?Yenilenme İzni? de sunuluyor. Grup bünyesinde 7 yıl ve üzeri kıdemi olan çalışanlar, yönetici onayı ile 1-3 ay arasında yenilenme izninden yararlanabiliyor. Böylece çalışanlar kısa bir mola vererek ihtiyaçlarını karşılayıp yenilenerek işlerinin başına daha motive ve verimli bir şekilde dönebiliyor.

İki ayda bir talep doğrultusunda düzenlenen ?Sigarayı Bırakıyorum? programı kapsamında Turkcell çalışanları sağlıklı bir hayata başlangıç yapıyorlar. Düzenli aralıklarla ?Çocuklarda Uyku Sorunu?, ?İşyerinde Çatışma Yönetimi?, ?Çocuklarla Sağlıklı İletişim? ve ?Duruş Bozukluğunda Kayropraktik? gibi farklı konularda uzman kişilerin katılımıyla sağlıklı yaşam ve psikoloji seminerleri veriliyor.

Ayda iki seans olmak üzere 3 plazada profesyonel yoga eğitmenleri eşliğinde yoga seansları ve talep eden ekipler için ?Ekibim için Ofis Yogası? düzenleniyor. ?Sağlıklı Yaşam Aktiviteleri- Daha fazla Spor? adı altında spor hocaları eşliğinde gruplar ve bireye özel spor programları gerçekleştiriliyor. Çalışanlar pilates, crossfit ve zumba gibi spor aktivitelerine de katılabiliyorlar.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.