Murat Evgin... RADYO VE TV KANALLARINDA MÜZİKAL ADALETSİZLİK!

Murat Evgin... RADYO VE TV KANALLARINDA MÜZİKAL ADALETSİZLİK!

Müzisyen Murat Evgin, Alem FM'de Füsun Tuncer'e konuk oldu, çarpıcı açıklamalar yaptı. Evgin yayınlanan klip ve şarkıların seçimi konusunda öfkeliydi...

Murat Evgin: "Neden Demet Akalın her yerde her radyoda çalınıyor da daha müzisyen tabanlı insanlar daha az çalınıyor! Bunun cevabı bende değil; sizde!

Ben bağımsız sanatçıyım, arkamda bir güç, bir plak şirketi yok! Neden bu kesimler daha az çalınıyor da neden listelerde hep majör plak şirketlerinden çıkan şarkılar var?” Bu sorunun yanıtı radyocularda! Bir soru daha..

“Neden artık DJ'ler bir şarkıyı keşfedip ya da bir sanatçıyı keşfedip ünlü etmiyor da sadece o 20 şarkıyla bütün günü geçiriyorlar! Mesela ünlü bir müzik televizyonunda 8 yıldır hiçbir klibim yayınlanmıyor.

Sebebini sorduğunuzda bir cevap yok! Orada müthiş bir kurul var, "hani dünyanın en iyi müziği bilen insanları" zannediyosun, orada toplantılar yapıyor Türkiye’de çıkan klipleri değerlendiriyor..

İşte kuruldan geçti geçmedi... İşin mutfak kısımları dediğimiz gibi bir arada olmamız lazım. Mesela şöyle şeyler oluyor...

Yıllarını vermiş insanlar işte iyi klipler çekiyorlar müzik kanallarına yolluyorlar müzik kanalları onlara diyor ki biz hit olduktan sonra çalıyoruz.

Artı mesela demin çaldığımız ‘Bambaşka bir şehir var” bütün Türkiye’nin bildiği şarkı, klibini çektik yine bize böyle dediler "hit olduktan sonra çalıyoruz" “Pardon” dedim, “bu şarkı için mi diyorsunuz bütün Türkiye ezbere biliyor".

Böyle saçma sapan engeller olursa müzisyenler müziklerini duyuramaz, müzisyenler müziklerini duyuramazsa siz mankenleri dinleyerek müzik dinlediğinizi zannedersiniz" dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.