`O.H.A: Oflu Hoca`yı Aramak`... ANKARA VE İSTANBUL`DA GALA!

`O.H.A: Oflu Hoca`yı Aramak`... ANKARA VE İSTANBUL`DA GALA!

`O.H.A: Oflu Hoca`yı Aramak` basın gösterimi Ortaköy Feriye Sineması`nda gerçekleştirildi. Yoğun izleyici katılımıyla gerçekleşen özel gösterimde kahkahalar eksik olmadı.

Yönetmen Levent Soyarslan'ın konuşmasıyla başlayan geceye, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Nebil Özgentürk, gazeteci Musa Ağacık, Fono Film'in Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Okan, ünlü yönetmen Yavuz Özkan ve Leman Dergisi Yazıişleri Müdürü Zafer Aknar gibi ünlü isimler katıldı. İzleyicilerin filmin sonunda hararetle tartıştığı gözlerden kaçmazken filmle ilgili yorumlar da ilk andan sosyal medyaya düşmeye başladı.

Levent Soyaraslan'ın yönetmenliğini yaptığı, Altın Portakal ödüllü O.H.A, keskin ve aykırı mizahıyla önemli bir film. 90'lı yılların efsane karakteri Küfürbaz Oflu Hoca hakkında belgesel yapmak isteyen bir grup gencin ve onlara sponsor olan Karadenizli işadamı Ali Baltaoğlu'nun başlarına gelenlerin anlatıldığı filmde ekip küfürbaz Oflu Hoca'yı ararken anarşist Oflu Hoca'ya tosluyor, basit bir macera, büyük bir savaşa, madde ile mananın savaşına dönüşüyor.

Mokümanter (Kurmaca belgesel) türündeki film, basın ve tanıtım hamleleriyle de çok konuşuluyor. Ali Baltaoğlu'nun at üzerinde verdiği poz ve arkasında yükselen dev projesinin işlendiği afiş çalışması Ortaköy'ün kalbinde yer alırken, afişleri tüm İstanbul'u sarmış durumda.

Yeni nesil politik mizahı temsil eden, genç ve sert bir sinema filmi peşinde olanlar için 'O.H.A: Oflu Hoca'yı Aramak', 20 Mart'ta vizyonda.

Ankara da O.H.A dedi

20 Mart'ta vizyona girecek olan anarşist komedi O.H.A (Oflu Hoca'yı Aramak) Büyülü Fener'de gerçekleştirilen özel gösterimiyle Ankaralı izleyicilerle buluştu.

Mizahın kişisiliksizleştirildiği son dönem Türkiye sinemasında, zeka dolu mizahıyla tavrını koyan anarşist komedi O.H.A Ankaralı izleyicilerden tam not aldı.

Mega inşaat projesinin propagandasi icin bir grup belegeselciye sponsor olan Karadenizli isadami Ali Baltaoğlu'nun Küfürbaz Oflu Hoca'yı arama yolunda Anarşist Oflu Hoca'ya toslamasını konu alan O.H.A, kahkahalar eşliğinde izlendi. Film sonunda Levent Soyarslan'ın soruları yanıtladığı gösterimde medyanın gizli sansürü temel konuydu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.