Ödenmeyecek! Ödemiyoruz...CİHANGİR ATÖLYE SAHNESİ’NDE!

Ödenmeyecek! Ödemiyoruz...CİHANGİR ATÖLYE SAHNESİ’NDE!

Çağdaş İtalyan Tiyatrosu’nun sivri dilli, muhalif, toplumcu oyun yazarı Dario Fo’nun “Ödenmeyecek! Ödemiyoruz!” adlı oyunu Arzu Gamze Kılınç’ın yorumuyla 27 Ekim 2019 Pazar günü Saat 16.0’da Cihangir Atölye Sahnesi'nde…

Cihangir Atölye Sahnesi’nde sahnelenen Ödenmeyecek! Ödemiyoruz!, İtalya varoşlarında yaşam mücadelesi veren ve insanların karşılaştıkları güçlükleri anlatan oyun; iki işçi ailesinin birbirlerine ve sisteme karşı verdikleri mücadelenin gelişmeleri gülmecenin eleştirel anlatımıyla ele alıyor.  

Nobel Edebiyat Ödülü sahibi Dario Fo tüm yapıtlarında olduğu gibi, bu oyununda da kadınlar ve onların yaşamla bağlarına önemli bir yer veriyor.

Sinema ve tiyatro oyuncusu Füsun Demirel’in dilimize kazandırdığı “Ödenmeyecek! Ödemiyoruz!, kapitalizme karşı mücadele ve kadının toplumsal gücünü mizahi bir anlatımla sahneye taşıyor.

Osman Özcan’ın sahne tasarımını, Onur Alagöz’ün ışık tasarımını, Berkem Seçgin’in grafiti tasarımı ve uygulamasını gerçekleştirdiği oyunda Ece Güzel, İlker Yiğen, Kıvanç Kılınç, Onur Alagöz,  Serpil Göral rolleri paylaşıyor.

 


 

Arzu Gamze Kılınç’la Muhammet Uzuner’in 2017 yılında kurduğu Cihangir Atölye Sahnesi, eğitimden sahne uygulamalarına tiyatroseverlerin geniş ilgisini gören yanıyla, yalnız Beyoğlu Cihangir’de değil farklı sahnelerde de seyirci karşısına çıkacaktır.

Oyun 9 Kasım 2019 Bursa Nilüfer Belediyesi Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde, 15 -16 - 17 Kasım tarihlerinde Cihangir Atölye Sahnesi'nde (CAS) seyirci karşısında olacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.