• BIST 103.186
 • Altın 227,073
 • Dolar 5,3171
 • Euro 6,0307
 • İstanbul 3 °C
 • Ankara 7 °C

Önder Açıkbaş... ASUMAN KRAUSE İLE BİTEN İLİŞKİSİ HAKKINDA İLK KEZ KONUŞTU!

Önder Açıkbaş... ASUMAN KRAUSE İLE BİTEN İLİŞKİSİ HAKKINDA İLK KEZ KONUŞTU!
Asuman Krause ile 2.5 yıllık ilişkisini geçtiğimiz haftalarda noktalayan Önder Açıkbaş, bu ilişki hakkında ilk kez açık açık konuştu...

Yakında üç sinema filmi, bir gece şovu ve mantıcı olarak karşımıza çıkacak olan Önder Açıkbaş, Asuman Krause ile biten ilişkisi hakkında da şunları söyledi: Şeriatın kestiği parmak acımaz. Asuman aslan gibi kızdır. O, "Bitti" diyorsa, bitmiştir. Eğer ayrıldıysak, sabıkamıza çirkinlikler eklemeyiz!

Müjde Ar ile birlikte NTV'de sunduğu 'Güzel Haberler' programına devam eden Önder Açıkbaş, bir yandan da yeni bir sinema filmi ve TV'de gece şovuna hazırlanıyor. Asuman Krause ile 2.5 yıllık ilişkisini geçtiğimiz haftalarda noktalayan Açıkbaş, bu ilişki hakkında ilk kez açık açık konuştu...

'Güzel Haberler' yaz tatiline giriyor mu?

Bütün programlar haziran başında tatile girdi ama bizim programımız ay sonuna kadar devam edecek. Programın gerçek bir fan kitlesi var. O yüzden devam etmesi uygun bulundu.

Programa sizin katkınız ne, kendinizi o formatın içinde nerede görüyorsunuz?

Müjde'nin şakaları yerine cuk oturuyor. Ben biraz daha eğlenceli tarafını üstleniyorum işin. Kadınla erkeğin farklı şaka anlayışlarını bizim programda çok net görüyorsunuz. Mesela Müjde, Fatih Ürek'in yedi Rus kadın askeri ile klip çekmesine bir şey diyemez ama ben, "Bu ordu ile ölene kadar savaşırım" diyebiliyorum. Fatih Ürek tut elimden. Ama elimden... Müjde yapamaz bunu...

RECEP BEY BENİM BABAM

Stand-up'a ara mı verdiniz?

Şu aralar yeni şeyler yazıyorum. Babamla ilgili anlatacak çok şey birikti çünkü. Bu arada filmin hazırlıklarını tamamladık. 'Recekop'u nihayet çekiyoruz.

Son haftalarda gündemde olan 'Recep Bey' ile bir ilgisi var mı bu Recekop'un?

Yok canım, Recep Bey benim babam. Babama evde, "Recekop n'apıyon?" derdim hep, oradan çıktı. Gerçi babam 'Robocop'un ne olduğunu bilmiyor ki 'Recekop'u bilsin... Şükrü Avşar ile anlaştık yakında çekimlerine başlayacağız. Onun dışında bir TV kanalında gece şovu hazırlamak için görüyorum. İki de sinema filmi var. İkisi de uzaylı hikayesi. Bunların hepsi büyük bir zamanı kaplayacak. Halbuki ben biraz kafamı dinleyip yeni evimin tadını çıkartmak istiyorum.

Hakkında, taksitlerini ödeyemediğiniz ve Asuman Krause'nin size büyük masraflar yaptırdığı yolunda haberler çıkan ev mi?

Bu koca bir yalan. Ayrıca taksitler ödenemese bile bunu söyleyecek adam ne kadar delikanlı? Herhalde 'çocuğun onurunu kırarız, kızın içine de bir mide bulantısı yerleştiririz' gibi bir durum yaratmak istediler. Kimse merak etmesin; annem çok beğendi ve ben de bu evi, alın terimle kazandığım parayla nakit olarak aldım. Siteye aidat borcum da yok... (gülüyor)

MANTICI AÇACAĞIM

Şu anki piyasada kendinizi nerede görüyorsunuz?

Gösteri sanatları anlamında BKM Mutfak'ta çok iyi iş yapıyor olmama rağmen o dönem TV kameraları yasak olduğu için, o gösteride estirdiğim fırtınayı göremediler. Ben de düşündüm, 'bu ülkede sadece sinema yapıp, sinema ile sevilen bir adam olmak mümkün mü?' Çok mümkün olmasa da 'Türkler Çıldırmış Olmalı' filmi mesela, belli bir kitleyi aldı.

Oyunculuk kurallarınız var mı?

Ben hep 'pahalı bir adam' olayım istedim. Pahalılıktan derdim, kazandığı parayı çok önemseyen adam olmak değil ama kazandığım paranın miktarı arttıkça bir rütbe almışım gibi hissediyorum. O yüzden şu anda tanınırlılığıma baktığımda akranlarımdan yüksek oranda farkım var. Reha Erdem'in 'Hayat Var'ında oynadım. O filmden para almadım. Reha Erdem o kadar değerli bir adam ki ondan para alırsam ellerim kırılır.

E, Şükrü Avşar değerli değil mi de ondan para alıyorsunuz?

Aradaki hukuk başka. Şükrü Avşar benim abim. Gerçekten öyle... Kendisi şu günlerde bana koca bir restoran hediye etmek üzere. Bir alışveriş merkezinde aldığı sinema kompleksinin restoranını veriyor. Ben de Bodrum Mantı ile anlaştım. Şahane mantı yapıyorlar. Oraya bir mantıcı açacağım.

Yasal olarak ayrıldık ama kimyevi olarak bilemem...

Aşk hayatınız da bir çorba. Biliyorum ki bu konuda konuşmuyorsunuz ama bir handikap var. Asuman Krause verdiği röportajlarda "İlişkim yok, aşk yok" derken siz, "Asuman benim için insanlık abidesi, başımın tacı" filan gibi laflar ediyordunuz. Kim doğru söylüyor?

Bu konularla ilgili konuşacak çocuk değilim ben.

Ama konu başka bir yere gitti. Yani sanki siz sanal bir aşk yaşıyorsunuz gibi...

İnsanların bizi çok umursadığını düşünmüyorum. Umursayanlara da buradan selam olsun. Asuman aslan gibi kızdır. O, "Ayrıldık" diyorsa ayrılmışızdır ve ben de aslan gibi yoluma giderim. Şeriatın kestiği parmak acımaz. O, "Aşk yok" diyorsa, yoktur! Ben o hanımefendiyle tanışmadan evvelki kadar aklı başında ve sağlıklı olarak hayatımı sürdürmeye gayret gösteriyorum.

EVLENMEYİ ÇOK İSTEDİM

Ayrıldınız mı?

Yasal olarak evet, ama kimyevi olarak, bilemem; ayrıldık mı gerçekten onu zaman gösterecek!

Evleneceğinize dair haberler de çıkmıştı hakkınızda?

Ben hayatımda ilk defa evliliği hayal edebildim. O da onunla... Eğer ayrıldıysak, hayatımıza kaldığımız yerden devam ederiz, sabıkamıza çirkinlikler eklemeyiz.

Ayrılık sebebinizi sorsam?

Biz medyatikler gibi yaşamadık ki bu aşkı. O yüzden oturup da anlatacak değilim. İki taraftan biri bir gün 'olmaz' diyor, Öteki taraf 'olsa, iyi olurdu' diyor. Öteki taraf da diyor ki, 'sen deyince olmuyor aslanım. Ben bitti diyorsam bitmiştir..." Seviyor muyum? Sevilmez mi, bir dünya anımız var. Her şeyim onda kalsın ama bir Adidas eşofman altım var, onu almak istiyorum... (gülüyor)

Şimdi bunu okuyunca kızmasın?

O, bana hiç gülmüyor ki zaten..

Ne kadar zamandır birlikteydiniz?

2.5 yıl olmuştu. Bu konuşmanın bir terapi halini almasın istemiyorum. (gülüyor) O yüzden "Yaz geliyor, ben iyiyim, mutluyum, her koşulda halime şükrediyorum" deyip, konuyu kapatıyorum. Aile ve arkadaş ilişkilerim çok iyi. Onlarla vakit geçiriyorum ve utanılacak şeyler yapmıyorum.

Utanılacak şeyden kastınız, dağıtmak, günübirlik ilişkiler yaşamak mı?

E tabii, zaten utanılacak şeyler yapan insan diğer tarafı haklı çıkarır. Kalbinde bir başkasının izini taşırken bir başkasına yakın durmak, delikanlı adama yakışmaz. Ben, insanların cürmü neyse o kadar kaliteli bir hayat yaşaması gerektiğine inanıyorum. Kalitesizleşmenin alemi yok. Türkiye'de kadınların büyük bir kısmının şöhretli erkek takıntısı var. Lassie'yi bulsalar onunla da yatacalar... (gülüyor) Evet, kalbim kırıldı, üzüldüm ama niye mutsuz olayım? Allah bana hayalini kurduğum şeyi nasip etmiş, kendi evimde kendi hayatımı yaşıyorum. İşim, gücüm, sağlığım var. Keyfim yerinde yani.

BEBEK ARABASI BAKMIŞTIK

O zaman, evlilikle ilgili fikriniz de değişti?

Sağlıklı bir evliliğim olsun hâlâ çok istiyorum. Biz onunla bebek arabaları bile baktık ama olmayınca olmuyor! 50 yaşına geldiğinde, Allah'ın kulu dönüp de bakmaz yüzüne. Popülarite filan, hepsi çöpe gider. İşte onun için aile olmak gerekir. Tabii ki evleneceğim. Bizim aile geleneğimiz olan Kurban Bayramı kahvaltısını eksik bırakamam... Abilerim, eşleri, yeğenlerim.... Ben de öyle olayım istiyorum. Bizim hikayemizde, incir çekirdeğini doldurmayacak şeyler büyütüldü. Benim gibi bir fırlamadan ayrılmayıp da ne yapacak?

Zaten son verdiği röportajda açıkladı ki, kendisi Colin Farrell'a aşıkmış?

Ben de aşığım ona. Alayımız aşığız!

"Benim gibi fırlamadan ayrılmayıp da ne yapacak" dediniz? Bu ayrılıkta kendinizi mi suçluyorsunuz?

Oldu tabii arızalarım... Ama yine de Allah'a her gün bu kaliteli hayatı benim gibi bir salağa verdiği için şükrediyorum. Sevimli bir salaklıktan bahsediyorum. Yoksa işimi iyi yapan bir çocuğum. Ama bu kadarını hak ettim mi? Bilmiyorum...

Niye 'iyi çocuk', 'salak', 'arızalıyım' filan gibi mahalle ağzıyla konuşuyorsunuz?

Çünkü mahalleliyim ben.... Robert Koleji'ni bitirip de Galatasaray Üniversitesi'ne gitmedim ki... Bostancı Civciv mahallesinde büyüyüp, Hayrullah Kefoğlu Lisesi'ni bitirdim. Okulda her gün 16 kavga çıkmazsa, diğer liselerden kavga çıkarsınlar diye takviye ekip çağırırdık... (gülüyor) Halkçı bir adamım o yüzden. Ben buralara, her ay bir bölüm oynadığım 'İkinci Bahar' dizisinin parasıyla bir ay geçinerek; canlandırma programlarında oynayarak geldim. Nereden geldiğimi çok iyi biliyorum...

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Magazin Kolik | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.