Özcan Deniz - Feyza Aktan... 'YARALAMA' DAVASINDA YENİ GELİŞME!

Özcan Deniz - Feyza Aktan... 'YARALAMA' DAVASINDA YENİ GELİŞME!

Eski eşler Özcan Deniz ile eski Feyza Aktan arasındaki gerilim devam ediyor. Feyza Aktan’a şiddet uyguladığı gerekçesiyle ‘Yaralama’ suçundan 1 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle Özcan Deniz hakkında iddianame düzenlenmişti.

Feyza Aktan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına sunduğu şikayet dilekçesinde, eski eşi Özcan Deniz tarafından birçok kez şiddete maruz kaldığını iddia ederek birden fazla kasten yaralama suçundan cezalandırılmasını talep etmişti.

Özcan Deniz'in birlikte oldukları dönemde kendisini aldattığını, ayrılmak istediğinde ise odaya kilitleyerek ölümle tehdit ettiğini öne süren Aktan, şiddete maruz kaldığını iddia etmişti.

Şikayet üzerine Özcan Deniz hakkında 'Yaralama' suçundan 1 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle dava açılmıştı.

İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'ne açılan davaya iki tarafta çeşitli dilekçeler sundu.

Feyza Aktan dilekçesinde, eski eşi Özcan Deniz tarafından birçok kez şiddete maruz kaldığını iddia ederek birden fazla kasten yaralama suçundan cezalandırılmasını talep etti.

Feyza Aktan'ı hamile olduğu dönemde eve kilitleyen Özcan Deniz'in şiddet uyguladığının anlatıldığı dilekçede, "Özcan Deniz daha sonra 2018 Haziran ayında Göcek tatilinde Feyza Aktan'a annesinin yanında şiddet uygulamıştır.

En son şiddet olayı ise Haziran 2019 tarihinde Almanya'da tatilde yaşanmıştır.

Özcan Deniz, Feyza Aktan'ı kız kardeşinin yanında darp etmiştir" denildi.

Özcan Deniz ise mahkemeye sunduğu dilekçede ise Feyza Aktan'ın iddialarının herhangi bir delil ile desteklenmediğini belirterek, davanın düşürülmesini ve beraatını istemişti.

Tarafların sunduğu dilekçeleri inceleyen İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi basit yargılama uygulamasından vazgeçilerek davanın normal olarak devam edilmesine karar verdi.

Mahkeme ayrıca olay anına tanıklık eden iki kişinin dinlenmesi için talimatta bulunurken Özcan Deniz, Feyza Aktan ve Eda Aktan'ın Haziran 2019 tarihine ilişkin yurtdışı giriş-çıkış kayıtlarını talep etti.

 

Kaynak:Sabah/ ATAKAN IRMAK

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.