SAHTE VİRÜS HAPININ REKLAMINI YAPAN ÜNLÜLERE SORUŞTURMA; YA KANALLARA?

SAHTE VİRÜS HAPININ REKLAMINI YAPAN ÜNLÜLERE SORUŞTURMA; YA KANALLARA?

Ünlü isimler ruhsatsız sahte bir vitamin hapının koronavirüse iyi geldiğini söyleyerek reklamını yapmıştı. Seda Sayan'ın "Eczanede satılıyor" iddiasına ise eczacılar odasından yalanlama gelmişti. Şimdi gözler reklamları yayınlayan TV kanallarında...

Ünlü isimler ruhsatsız sahte bir vitamin hapının koronavirüse iyi geldiğini söyleyerek reklamını yapmıştı. Seda Sayan'ın "Eczanede satılıyor" iddiasına ise eczacılar odasından yalanlama gelmişti. Şikayetler artınca Bakanlık harekete geçti ve ürünle ve tanıtımı gerçekleştiren ünlü isimlerle ilgili ilgili soruşturma başlatıldı.

Ünlü isimler "koronavirüsten koruyor" diyerek sahte bir vitaminin reklamını yapmış, üründe talep patlaması yaşanmıştı. Oysa koronavirüs için Dünya Sağlık Örgütü tarafından önerilen bir ilaç bulunmuyor. 

SEDA SAYAN'IN İDDİALARINA YALANLAMA

Vitaminin reklamını yapan ünlü isimlerden Seda Sayan, “Eczane satışı onaylı bir ilacın tabii reklamını yaparım” derken İstanbul Eczane Odası Başkanı Zafer Cenap Sarıalioğlu ise “Asla eczanelerimizde böyle bir ürünümüz yoktur. Çok ciddi boyutta sahtekarlık” yanıtını vermişti.

SORUŞTURMA AÇILDI

Tarım ve Orman Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı ruhsatsız ürün ve tanıtımını yapan ünlü isimlere karşı harekete geçip soruşturma başlattı.

ŞİMDİ GÖZLER TV KANALLARINDA...


No Attack adlı ürünün reklamını yapan sanatçılar hakkında soruşturma açılmasının ardından, gözler, aynı ürünü ekranlarda yayınlamakta sakınca görmeyen TV kanallarına çevrildi...  Özellikle haber kanalları bu ürünü günde defalarca kez, hem de "tüm Eczanelerde" ibaresiyle ekranlarına getiriyorlar...Ruhsatı olmayan, hatta bunun için müracaatı bile olmayan böyle bir ürünü televizyon kanallarının nasıl olup da reklamlarında yayınlaması kafalarda soru işareti bıraktırıyor...

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.