SANATIN SANATÇI İLE BULUŞTUĞU GECE!

SANATIN SANATÇI İLE BULUŞTUĞU GECE!

Ülkemizin sayılı radyo ve TV sunucularından biri olan Özlem Kurt Bakırköy Maranta’da sanatçı dostlarına gece tertip ederek farkındalık getirmek istedi.

Organizasyona büyük katılım olurken, geceye ayrı bir renk katan dünyaca ünlü Osmanlı Modacısı ve Tarih Araştırmacısı Sabiha Alakuşu hanımefendide katıldı.

 Alakuşu’’ bu tür gecelerin olması demek cemiyet hayatımızın ve özellikle kendi alanlarında birbirinden değerli sanatçı dostlarımızın katılması sahne ,ekran sinema ve kültürel anlamda birbirimize karşı diyaloglarımızın artması demektir.’’ Dedi.

Bu yıl ilki düzenlenen ve her yıl olması planlanan insanların yaşam kalitesinin artırılmasına katkıda bulunan kişi kurum ve iş insanlarını teşvik etmek amacıyla, sinema, sahne sanatları, iş dünyası  ve kültür alanlarından birine verilen ‘’Özlem’le Gökkuşağı Sanat ve Onur Gecesi adıyla gece organize edildi.

Gece coşkulu ve kalabalık bir şekilde başladı. Organize edilen gecede Özlem Kurt konuşmasında ‘’Bu aralar yapılan ve adına gece denilen her şeyden değişik spekülatif duyumlar duyuyorum.

Ben bu gecede sadece dostlarımı, sevenlerimi ve ailemi konuk olarak çağırdım ve geldiğiniz, teşrif ettiğiniz için teşekkür ederim.’’dedi.

Gecede dünyaca ünlü Osmanlı Modacısı Tarih Araştırmacısı Sabiha Alakuşu hanımefendi, bunun yanında Sabah Gazetesi İstanbul İstihbarat Şefi Mustafa Kaya, Magazinkolik.com genel yayın yönetmeni Nurcan Sabur, Ses  sanatçısı Cansever, sanatçı Şafak Sönmez, İstanbul Aktüel Medya Grup Başkanı duayen gazeteci Osman İslam, Türk sinemasının taçsız kraliçesi Şükran Çağman ve birbirinden değerli sanatçı, sinemacı , şair, akademisyen ve bir çok ünlü isim katıldı.

 Gecenin organizasyonunda asıl damgayı vuran ve dünyanın dört bir tarafında katıldığı organizasyon, gece ve defilelerde büyük yankı uyandıran Osmanlı Modacısı ve Tarih Araştırmacısı Sabiha Alakuşu hanımefendinin  tasarladığı kostümler bahsediliyor.

ozlemkurt-odultoreni2.jpg

‘’Osmanlı’nın kadim tarihindeki saklı sayfalardaki harem hayatının bütün detaylarını araştırarak, o dönemde sultanın karakteristik özelliklerine varana kadar üzerinde giydiği kostümünün birebir aynısını tasarlayarak günümüz çağına modernize ediyorum.

Bu da gelecek nesillere ışık olduğunu düşünerek tasarladığım kostümleri tarihinden şaşmayarak dünya insanına sunuyorum. Beni bu geceye davet eden değerli arkadaşım  Özlem Kurt’a sonsuz teşekkürlerimi sunarım’’ dedi.

Gecede ayrıca sanatçı Cansever’de ödülünü alırken günlerdir sosyal medyada ve diğer yayın organlarında SMA  hastası Hamin için ses olmuştu.

Bütün ülkede bu amansız hastalığın sesi olan Cansever ’’Ne olur bu sesimize kulak verin Hamin ve siğer SMA hastalarının sesi olmak için yola çıktım.

İnanın gücüm olsa ben kendim yaparım, herkes bir tele bile verse bu hastalıktan her gün belki biri kurtulabilir.

Benim hayatım çok çileli ve acı tramvalarım var. İnsanlarımız ölmesin, bu toplumun dinamikleri olan çocuklarımıza ışık olalım’’ dedi.

ozlemkurt-odultoreni1.jpg

Bazen duygulu ve bazende coşkulu organizasyonun sonunda Özlem’le Gökkuşağı Sanat ve Onur Gecesinde ödüllerini alan birbirinden değerli ve  kendi alanlarında başarılı sanatçılar teşekkürlerini Özlem Kurt!a sundular.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.