• BIST 96.886
 • Altın 237,544
 • Dolar 5,8039
 • Euro 6,5177
 • İstanbul 11 °C
 • Ankara 10 °C

Şarkıcı Segah... HAYALİ İÇİN ALBÜM YAPMIŞ..

Şarkıcı Segah... HAYALİ İÇİN ALBÜM YAPMIŞ..
Segah 28 yaşında, Üniversite mezunu genç ve güzel bir şarkıcı? Bülbül Kaside'yi yorumlayarak ve çektiği ilginç kliple TV'lerin de bir dönem dikkatini üzerine çekmiş? Üniversiteyi bitirip idealindeki mesleği yapmak için tek başına albüm bile yapmış.

Renkli dünyaya böyle adım atan Üniversiteli güzel şarkıcı Segah'ın hayatı, "en değme acılı film senaryolarını bile" gölgede bırakacak kadar dramatik?

GERÇEK ANNE VE BABASIYLA YILLARCA KOMŞU OLARAK YAŞADI

Çünkü güzel Segah, daha bebekken fakir olan ailesi tarafından başkasına evlatlık verilmiş? Yıllar yılı gerçek anne ve babasıyla "komşusu" gibi yaşamış, başkasını ise gerçek anne ve babası bilmiş?

Yerli Sindirella Segah, hayatının daha çocukken nice dramlarla tanıklık ettiğini büyüdüğünde anladı? Ama anladığında da sorunları bitmedi?

Anne-baba dediği kişilerin aslında gerçek anne babası olmadığını öğrendiğinde dünyası yıkıldı! Ve, bir adım ötesinde "komşu bildiği" kişilerin öz anne ve babası olduğunu öğrendiğinde yaşadığı duygular hep beynine, yüreğinin bir tarafına kazındı?

Gerçek anne-babasına dönmek zorunda kaldığında "korku ve şiddet" tunelinin içindeki "çocuk yüz" olarak büyüdü? Segah'ın "hüzün dolu" bakışlarının, gözlerinin ardında yaşadığı nice dramların izi var artık?

ŞARKICI SEGAH'IN HÜZÜNLÜ GÖZLERİNİN ARDINDA, MEĞER NE DRAMLAR GİZLİYMİŞ!

Evlatlık anne-babanın kızı olan güzel şarkıcı Segah, şimdi müzik dünyasında "Sindirella gibi" iğneyle kuyu kazıyor adeta?

Fakir bir ailenin güzel çocuğu olarak dünyaya gelen Elazığ'lı Segah, "İnsanın kaderi ve şansı güzel olmalı" diyerek yaşadığı acı ve dramatik yılları özetliyor adeta?

Peki, daha bebekken fakir olduğu için evlatlık verilen Segah, gerçek ailesine kavuşunca mutlu oldu mu?

Segah, o yılları hatırladığında bile ağlamaklı oluyor, gözyaşlarına hakim olamıyor hala?

"Babam, sevmiş ve bir köy kızıyla kendini Elazığ'a atmış? Ancak, elde yok, avuçta yok? İş yok? Bir dilim ekmeğe bile muhtaç oldukları günlerde ben kulübede dünyaya gelmişim? Bakamamışlar. Bakamayacaklarını anlayınca, hiç çocukları olmayan halama evlatlık vermişler. Oda beni nüfusuna alıp büyütmüş? Halam, babama evlerin yanındaki derme-çatma odunluktan bozma evde yaşamaları için de yardımda bulunmuş? Yıllarca, ben Hala mı ve eniştemi gerçek annem ve babam bilerek büyüdüm? Komşumuz Hüseyin Dayı'nın gerçek babam olduğunu nereden bilebilirdim ki!"

BABAM SÜREKLİ OLARAK ANNEMİ DÖVÜYORDU

Segah'ın gerçek ailesinin "yan komşuları" olduğu bir tartışma sonrasında ortaya çıkmış. Tam sevinecekken işler yine sarpa sarmış? Ailesinin yanına dönüp, yaşayamadığı duyguları yaşamaya çabalamış Segah? Ama, bekledikleriyle yaşadıkları umduğu olmamış Segah'ın?

"Babam sürekli annemi dövüyordu... Altı kardeşimle birlikte çok korkuyordum... Bu nedenle gerçek babamla hiç yakın olamadık... Baba-evlat duygularını yaşayamadık. Ama babam öldüğünde öyle bir acı yaşadım ki, bir yıl kendimi toparlayamadım... Doyamadığım babamın acısını ölünce yüreğimde hissetmeye başladım?"

Segah, gerçekle yüzleştiğinde onunla büyümeyi de öğrendiğini söylüyor. Bu nedenle yıllarca iki aile arasında gidip geldiğini söylüyor... Durum hala da öyleymiş Segah için... "Benim de 2 tane annem, 2 tane babam var... Reşit olduktan sonra evlatlık anne baba ile yaşamayı tercih ederdim... Ancak annem 7 çocukla baş başa kalınca, anneme dönmek zorunda kaldım... Bugün, gerçek annem kim diye sorsalar, beni yıllarca büyüten, yaşamamı sağlayan Halam ve eniştemi anne-babam olarak görüyorum. 28 yaşındayım hala, senin babam, benim babam tartışması yaşıyorum... Kardeşlerimin sözleri benim canımı acıtıyor... Ama hayat ve acı gerçekler böyle...

Ailelere, anne ve babalara mesajım şu; "bakamayacakları çocukları doğurmasınlar, ya da evlatlık vermesinler. Veriyorlarsa da o çocuğu unutsunlar ve o çocuğun bir daha hayatına girmesinler... "

ONURUMLA , YETENEKLERİMLE BİR YERLERE GELMEK İSTİYORUM

Segah, çocukluktan itibaren yaşadığı bunca sıkıntıya rağmen üniversite okudu ve mezun oldu... Tek başına albüm yaptı... Koca bir ailenin (6 kardeş ve annesi) sorumluluğunu sırtına aldı...

Bazen ölümü düşünse bile, yaşadıkları sorumlulukları düşünerek vaz geçtiğini söylüyor Segah... O, şimdi buğulu sesi, hüzün dolu "Ceylan Gözleri"nden süzülen yürek yangınlarını, yaşadığı acıları, şarkılarının, mısralara dökerek hayat mücadelesi vermeye devam ediyor...

Segah, müzik dünyasında onuruyla ve yetenekleriyle bir yerlere gelmek için mücadele vermeye devam edeceiğini belirtiyor...

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Magazin Kolik | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.