Şehrazat - Acun Medya... CEZA VE TAZMİNAT DAVASI'NDA 'SULH' SAĞLANDI!

Şehrazat - Acun Medya... CEZA VE TAZMİNAT DAVASI'NDA 'SULH' SAĞLANDI!

Şarkılarının ses yarışmalarında izinsiz kullanıldığını belirterek Acun Medya ve TV 8’e dava açan ve tazminat kazanan Şehrazat Kemali Söylemezoğlu'nun ikinci davasında karar çıktı.

Mahkeme, davalıların, söz yazarı, besteci, yapımcı, şarkıcı Şehrazat Kemali Söylemezoğlu'na 249 bin lira tazminatı 4 yıllık yasal faiziyle birlikte ödemesine karar vermişti.

Söz yazarı aynı zamanda 2. Fikri ve Sinai Haklar Ceza Mahkeme’sine başvurarak yeni bir dava açmıştı. O davada da karar çıktı.

Davacı Şehrazat'ın izinsiz kullanılan eserlerinin mahkemece tespit edilen bedellerini kabul ederek, şikayetinden vazgeçtiği duruşmada belirtildi.

Mahkemenin tespit ettiği tazminatını alan davacı tarafın, davalı ile sulh sağlaması nedeniyle davanın düşürülmesine karar verildi.

Hakim, tazminatı ödenen davacı Şehrazat'ın avukatlarının şikayetlerinden vazgeçtikleri ve davalı tarafla sulh sağlandığını ifade eden dilekçeyi mahkemeye sunduklarını açıkladı.

Bunun üzerine mahkeme davanın düşürülmesi yönünde karar verdi.

www. magazinkolik. com'un ulaştığı; Davalı taraf Şehrazat Kemali Söylemezoğlu'nun avukatı Sadettin Dayıoğlu; Mahkemenin belirlediği tüm tazminatların ödenmesinin ardından, hem ceza hem de tazminat davasının kapatılması konusunda davalı taraf ile sulh yapıldığını belirtti.

NE OLMUŞTU?

Söz yazarı, besteci, yapımcı, şarkıcıŞehrazat, Fikri Sinai Haklar Hukuk Mahkemesi'ne başvurarak "Aynen Öyle", "Kınalı Bebek", "Yaz Yaz Yaz", "Yalnızlığa Hüküm Giydim", "Adaletsiz Yar", "Kıyamam", "Maazallah" ve "Çek Babam Çek" adlı eserlerinin programlarda izinsiz kullanıldığı belirterek Acun Medya ve TV 8 kanalına tazminat davası açmıştı.

249 BİN TL TAZMİNAT ÖDENMESİNE KARAR VERİLMİŞTİ

Geçtiğimiz yıl dava karara bağlanmış ve hukuk mahkemesi Şehrazat'a yasal faiziyle birlikte 239 bin 250 lira izinsiz kullanım bedeli ve 10 bin lira manevi tazminat ödenmesine hükmetmişti.

Şerazat  aynı zamanda 2. Fikri ve Sinai Haklar Ceza Mahkeme'sine başvurarak yeni bir dava açmıştı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.