“SEN ADIM AT, ONLAR HAYATA BAĞLANSIN”

“SEN ADIM AT, ONLAR HAYATA BAĞLANSIN”

Tük Böbrek Vakfı “Sen Adım At, Onlar Hayata Bağlansın” sloganı ile bu yıl ilk kez 12 Kasım’da yapılacak 39. Vodofone İstanbul Maratonu’na katılıyor…

Türk Böbrek Vakfı Başkanı Timur Erk, vakıf destekçileri Wilma Elles, İpek Tanrıyar, Hasan Yalnızoğlu ve vakıf yararına koşacak olan gönüllü sporcular Belgrad Ormanı Neşet Suyu Koşu Parkuru’nda antrenmanlara başladı.

Sabahın erken saatlerinde antrenman için buluşan  sağlık gönüllüleri, maratonda yer alarak, böbrek sağlığının korunması  ve  gönüllü Adım Adım oluşumunun yardımseverlik koşusu  organizasyonları  çerçevesinde oluşturulan,  kronik böbrek hastalarının tedavisinde kullanılan hemodiyaliz cihazı bağışı projesini vurgulayacaklar.

Türk Böbrek Vakfı,  maratonda sağlıklı yaşam için sporun önemine dikkat çekerken; Adım Adım oluşumunun organizasyonunda, Vakıf gönüllü koşucularının toplayacağı bağışlarla,  kronik böbrek hastalarının tedavisinde kullanılmak üzere,  5 adet  hemodiyaliz cihazı alınmasını hedefliyor.  Toplanan bağışlarla alınacak hemodiyaliz cihazları Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesine bağışlanacak.

 Türk Böbrek Vakfı, bu projesi ile böbrek hastalarının sesi olurken, hareketli ve sağlıklı yaşama da dikkat çekecek.

Türk Böbrek Vakfı Başkanı Timur Erk; “bu sene, aşırı şeker tüketimi ve çocuklarda obezite ile mücadele konularına ağırlık verdik. Her iki konuda da ülkemizde sıkıntılar var, böbrek hastalıklarının önemli  tetikleyicilerinden  olan bu konuların üzerine gidiyoruz, amacımız geleceğimiz olan çocuklarımızın sağlıklı nesiller olarak büyümelerini sağlamak” dedi.

Bunun için gönüllü koşucularımızın fazla olması çok sevindirici, özellikle Wilma, Hasan ve İpek, setlerinden işlerinden programlarından zaman yaratarak antremanları aksatmıyorlar.

Wilma’yı sabah antrenmanda arı sokmasına rağmen ara vermedi. Hasan keza Şehir dışındaki okul eğitimlerimize bizzat gelerek, çocuklara sporun önemini anlatıyor.

Onlar topluma karşı olan sorumluluklarını fazlasıyla yerine getiriyor. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum dedi.

Açıklamalarına devam eden Timur Erk,  “böbrek sağlığının koruması için sağlıklı beslenme, hareketli yaşam ve spor çok önemlidir, bugün vakfımızın bu projesi ile sporun önemini vurguluyoruz,  bu güzel  doğal spor alanında “Belgrat Ormanı Neşet Suyu Koşu Parkurunda” spor yapmayı ayrıcalık olarak görüyorum.”

hasanyalnizoglu_ipektanriyar.gif

Ayrıca,  gönüllü kişilerce yürütülen spor aktivitelerinin, kamu yararına dönüşmesine vesilen olan tüm  ‘Adım Adım’ oluşumunun gönüllülerini yürekten tebrik ediyorum. ‘Adım Adım’ organizasyonlarında,  desteklenen STK’lar  arasında  katılacağımız  İstanbul  Maratonunda,  vakfımızın projesi kronik böbrek yetmezliği hastalarının  yaşamlarını sürdürmeleri için gerekli olan hemodiyaliz cihazı bağışıdır

Bu projemizde vakfımız adına koşuya katılacak ve bağış talep edecek  değerli gönüllülerimizin desteklenmesini rica ediyorum..

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.