Eylem İpek - Seren Serengil... TAZMİNAT DÜELLOSU!

Eylem İpek - Seren Serengil... TAZMİNAT DÜELLOSU!

Seren Serengil kişisel bilgilerini sosyal medyadan paylaşan Eylem İpek Şafak’a açtığı tazminat davasını kazandı. Mahkeme Şafak’ın Serengil’e yasal faiziyle birlikte 15 bin TL ödemesine karar verdi. Eylem İpek Şafak da sosyal medyadan Serengil’in yaptığı paylaşımlar nedeniyle açtığı karşı davadan 20 bin TL tazminat kazandı.

Sağlık sorunlarıyla mücadele eden şarkıcı ve magazin programı yorumcusu Seren Serengil 2020 yılında boşandığı Yaşar İpek ile teknedeki görüntüleri magazine yansımıştı.

Seren Serengil’in bu fotoğrafların photoshoplu olduğunu iddia ederek görümcesi Eylem İpek Şafak’ı suçlamıştı.

KİŞİSEL BİLGİLERİNİ PAYLAŞTI

Yaşanan olayın ardından Seren Serengil ve eski görümcesi arasındaki sular bir türlü durulmamıştı.

Serengil'e karşı koruma kararı aldıran Şafak, kararı sosyal medya hesabından paylaşmıştı.

Bunun üzerine ünlü şarkıcı, sosyal medyada paylaşılan bu bilginin kendisini açık hedef haline getirdiğini, fiziki saldırıya maruz kalma riskini yaşattığını ve güvenliğinden endişe duyduğunu ileri sürerek savcılığa şikayet etmişti.

CEZA DAVASINA TAZMİNAT DAVASI EKLENDİ

Savcılık soruşturma sonunda eski görümce Eylem İpek Şafak hakkında “Kişisel verileri, hukuka aykırı olarak ele geçirmek veya yaymak” suçundan 4 yıla kadar hapis istemişti. Savcılığa şikayetin ardından Seren Serengil Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvurarak tazminat davası açmıştı.

EYLEM İPEK DE KARŞI TAZMİNAT DAVASI AÇTI

Eylem İpek Şafak da Seren Serengil'in instagram paylaşımlarında kişilik haklarına hakaret ettiği gerekçesiyle tazminat davası açtı.

BİRBİRLERİNE TAZMİNAT ÖDEYECEKLER 

Seren Serengil'in toplam 50 bin TL isteyerek açtığı maddi ve manevi tazminat davası ile Eylem İpek Şafak'ın tazminat davası aynı mahkemede birleştirildi.

Karşılıklı tazminat davaları bugün sonuçlandı. İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesinde görülen davada tarafları avukatları temsil etti.

Mahkeme davayı sonlandırarak Eylem İpek Şafak'ın yasal faiziyle birlikte Seren Serengil'e 15 bin TL tazminat ödemesine karar verdi.

Mahkeme Şafak'ın açtığı davada Serengil'i kusurlu bularak 20 bin TL tazminat ödemesine hükmetti.

Taraflar dava tarihlerinden itibaren tazminat miktarlarını yasal faiziyle birlikte birbirine ödeyecek.

Kaynak:sözcü.com.tr / Hayati ARIGAN

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.