Seyfi Dursunoğlu... VASİYETNAME İPTALİ' DAVASINDA SON GELİŞME!

Seyfi Dursunoğlu... VASİYETNAME İPTALİ' DAVASINDA SON GELİŞME!

1970’den 2000’li yılların başına kadar 'Huysuz Virjin' tiplemesiyle televizyonlarda yer alan Seyfi Dursunoğlu’nun iki yeğeninin açtığı 'vasiyetnamenin iptali' davasının dördüncü duruşması görüldü. Mahkeme, Garabet Baltaoğlu’nun akli dengesinin yerinde olup olmadığını tespit etmek için Adli Tıp raporu istedi.

Geçtiğimiz yıl vefat eden ve servetini Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bırakan Seyfi Dursunoğlu’nun vasiyetine, iki yeğeni tarafından dava açılmıştı.

Mahkeme, 'vasiyetnamenin iptali' davasının üçüncü duruşmasında tanık Garabet Baltaoğlu’nun akli dengesinin yerinde olup olmadığının araştırılmasını istemişti.

Konuyla ilgili son dava önceki gün görüldü.

Hürriyet gazetesinden İsmail Bayrak'ın haberine göre; mahkeme, Dursunoğlu’nun noterde vasiyetname hazırlattığı sırada yanında olan eski dostu Garabet Baltaoğlu’nun akli dengesinin yerinde olup olmadığının incelenmesini istedi.

OCAK AYINA ERTELENDİ 

Garabet Baltaoğlu’nun o dönem kullandığı ilaçlarının ve hastane kayıtlarının incelenmesi için dosyayı Adli Tıp Kurumu’na gönderip, davayı ocak ayına erteleyen mahkeme heyeti, Adli Tıp’tan gelecek rapora göre konuyla ilgili karara varacak.

"CENAZEMİ BİLE KALDIRMAZLAR" 

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne evi ve bankadaki parasını bağışlayan, şahsi eşyalarını yeğeni Güliz Buyrukbilen’e bırakan Seyfi Dursunoğlu, vefatından önce Hürriyet’e verdiği röportajda şunları söylemişti:

 “Doktora gittim, akli dengemin yerinde olduğuna dair rapor çıkardım.

Noter huzurunda da vasiyetimi yaptım. Yeğenlerim var, hem de dokuz tane.

‘Onu ben alayım, bunu sen al’ diye birbirlerine gireceklerine en iyisi hepsini derneğe bağışlamak.

Zaten cenazemi bile kaldıramazlar.”

VASİYETİNDE NELER VARDI? 

KOAH hastası olan ve zatürre tedavisi sırasında hayatını kaybeden Seyfi Dursunoğlu, Üsküdar’daki evinin ve banka hesabında yer alan tüm maddi birikiminin Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne verilmesini vasiyet etti.

Usta sanatçı ayrıca evindeki tüm şahsi eşyalarını yeğeni Güliz Buyrukbilen’e, kullandığı Land Rover marka cipi de yardımcısı Ümit Yazıcı’ya bıraktı.

Seyfi Dursunoğlu, 'Huysuz Virjin’ karakteriyle özdeşleşen tüm sahne kıyafetleri ve aksesuarları ise muhafaza edilip sergilenmesi için Türker İnanoğlu Vakfı’na emanet etti.

Kaynak:hürriyet.com.tr

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.