ŞUH, DOLGUN VE SEKSİ  DUDAKLARA NASIL SAHİP OLABİLİRSİNİZ?..

ŞUH, DOLGUN VE SEKSİ DUDAKLARA NASIL SAHİP OLABİLİRSİNİZ?..

Kadınların vazgeçilmez unsuru olan ruju doğru kullanarak muhteşem ve şuh görünen dudaklara sahip olabilirsiniz...

Kadınların vazgeçilmez unsuru olan ruju kullanmayanımız yoktur. Çünkü ruj, makyajı sadece rujdan oluşsa bile muhteşem görüneceğini bilen kadınların vazgeçilmezi.

RUJ NASIL SÜRÜLÜR?...

Dudaklarınızın seksi görünmesini istiyorsanız herşeyden önce kurumuş ve çatlamış olmamalarını sağlamalısınız. Bunun için yanınızda taşıyacağınız bir çatlak kremini 'lipstick' gerektiğinde sürmeniz yeterli olacaktır. Makyaja başladığınızda dudaklarınız çatlak olmamalı çünkü bunu bir anda gideremezsiniz.

Ayrıca özellikle kışın, ruj seçiminizi dudak koruyuculu olanlardan yapmayınız. Bazı pudralı rujlar güzel görünmelerine rağmen dudaklarınızı kurutabilir.

Ruj sürmeye başlamadan önce ne kadar hafif makyaj yapıyor olsanız da dudak kalemi kullanmalısınız. Doğru sürülen bir dudak kalemi makyajın naturelliğinden asla bir şey eksiltmez.

Dudaklarınız inceyse kalemi dudağın biraz dışından çekebilirsiniz fakat bunu abartmayın.

Kalemin ucunun biraz küt olması size daha yumuşak bir etki yaratacaktır.

Keskin ve koyu renkte kalem çekilmesi dudaklarızın doğallığını bozacaktır, günlük makyajda bundan uzak durun.

Dudak kaleminizi rujun üstünden de sürebilirsiniz, bu iki rengin daha iyi kaynaşmasını ve çizginin yumuşamasını olanak sağlar.

Makyaj uzmanları genelde rujun fırça ile sürülmesini önerir ama bunu özellikle günlük makyajınızda yapmasanız da olur.

Ruju sürerken dudak kalemininde hafifçe üstünden geçmelisiniz, sürdükten sonra dudaklarınızı biririne yapıştırıp biraz hareket ettirirseniz de olur. Rujun fazlasını da bir parça mendille alırsanız daha pürüzsüz görünürler. Sürdüğünüz rujun kalıcı olmasını istiyorsanız kolay çıkmayan long-lasting rujlardan kullanabilir veya dudaklarınızın kuruma problemi yoksa rujdan önce biraz pudra sürebilirsiniz.

Rujun rengine gelince, modadan önce kendinize, yaptığınız makyaja ve gideceğiniz yere uygun olmasına dikkat edin. Örnek kahverengi tonlarında far kullanmışsanız kırmızı yada pembe değil yine kahverengi tonlarında bir ruj kullanın. Gündüz, fazla iddialı renklerden kaçının, dudak renginizden biraz daha koyu yada biraz daha açık, 'ruj sürdüm' diye bağırmayan doğal renkleri tercih edin.

RUJ SEÇERKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER.

Kesinlikle dudaklarınıza test ürünü sürmeyin.. Bu hijyen bakımından uygun değil.. Bunu yerine rujunuzun rengini görmek için parmak ucunuza sürmeniz yeterli.

Parmak uçlarınızdaki renkler dudağınızdaki renge daha yakın olur.

Eğer rujunuzun da uzun süre kalmasını istiyorsanız ilk olarak dudak kalemi kullanın ve rujdan biraz daha koyu bir dudak kalemi seçin. Dudak kenarlarınızı ve dudaklarınızı kalemle belirginleştirerek üzerine ruj sürünüz.

Dudaklarınızın daha yumuşak durmasını istiyorsanız, likit rujlardan kullanın. Bu dudaklarınızı daha çekici ve yumuşak gösterir.

Dişlerinizin üzerine ruj sürmeyin. Uygulamadan sonra işaret parmağınızla dudaklarınızın kenarlarını temizleyiniz, parmağınızla dudağınızın üzerinden geçin.

Böylece rujunuzun fazlası dişlerinize sürünmez.

Dudaklarınızı birbirine sürtmeniz daha kırmızı görünmesini sağlayabilir. Fakat asla dudaklarınıza allık kullanmayın.

Ruj veya parlatıcıyı dudaklarınızın kenarlarına kalemle belirlemeden önce de uygulayabilirsiniz.

50'nin üzerindeki bayanlarla krem ruj mat ya da parlak rujdan daha iyi duracaktır. Nemli olanlarını tercih etmeleridaha iyi olur.

Eğer rujunuz düşündüğünüzden daha parlak görünüyorsa, rujunuzdan daha koyu bir dudak kalemi kullanabilirsiniz.

Örneğin koyu kırmızı rujun altına kahverengi kalem kullanabilir veya rujunuzun üzerini daha koyu parlatıcılı ile kaplayabilirsiniz. Bu ateşli görüntünüzü azaltacak.

Likit ruj dudaklarınızda uzun süre durur. Rujunuzu sürerken kendi fırçasını kullanın. Dudaklarınızın normal sınırlarına sürün. Daha sonra üzerine parlatıcı sürebilirsiniz. Hassas özellikteki bu boyayı yüzünüz için de kullanabilirsiniz. Çabuk kurudukları için dağılmaz. Bu boyayı ilk önce nemlendirici uyguladıktan sonra allık olarak da kullanabilirsiniz. Nemlendirici boyanın daha kolay dağılmasını sağlar. Çabuk dağıtmak için pamuğunuzu hazır bulundurun

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.