Tebessüm Kahvesi... ÜSKÜDAR’IN 2. GÖNÜL MERKEZİ AÇILIŞINDA SANATÇI YAĞMURU!..

Tebessüm Kahvesi... ÜSKÜDAR’IN 2. GÖNÜL MERKEZİ AÇILIŞINDA SANATÇI YAĞMURU!..

Gerçekleştirdiği etkinliklerle engelleri ortadan kaldıran Üsküdar Belediyesi, bundan 3yıl önce hizmete sunduğu, down sendromlu gençlerin görev aldığı Tebessüm Kahvesi’nin 2.sini İstanbullulara kazandırdı.

Tebessüm Kahvesi’nin 2. şubesi; sosyal medyada şarkıları milyonlarca kez izlenip dinlenen Reynmen, Manga grubunun solisti Ferman Akgül, Serkan Çağrı, Yavuz Bingöl, Yusuf Güney, Gökçe, Ekin Uzunlar, Aydilge, Irmak Arıcı, Melike Öcalan, Ceyhun Yılmaz, Aslı Hünel, Bekir Aksoy, Eypio gibi ünlü sanatçıların katılımıyla hizmete sunuldu.

Tebessüm Kahvesi ile ünlenen down sendromlu gençlerin de yer aldığı açılışa vatandaşlar tarafından büyük ilgi gösterildi. 

Özellikle Reynmen’in gelişiyle açılış alanında küçük çaplı bir izdiham yaşandı. Açılışa gelenlerle sık sık fotoğraf çektiren Reynmen daha sonra down sendromlu çocuk ve gençlerle buluştu.

Yusuf Güney hayranlarının ricasını kırmayıp onlarla bol bol fotoğraf çektirdi.

Tebessüm Kahvesi’nin 2. şubesinin açılışı sırasında yaptığı konuşmada Tebessüm Kahvesi’ni Sadece sevgi ve tebessümle hizmet veren Üsküdar’ın en saf, en temiz kafesi” olarak tanımlayan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, şunları söyledi:

 


 

Himi Türkmen:

“Tebessüm Kahvesi, ‘Üsküdar’ın gönül merkezi’ oldu”

“İlk Tebessüm Kahvesi’ni 2016’da açmıştık. Bu güzel mekânın şöhreti kısa sürede Üsküdar’ın ve hatta Türkiye’nin sınırlarını aştı ve dünyanın farklı yerel yönetimleri tarafından takdir edildi.

Tebessüm Kahvesi, ‘Üsküdar’ın gönül merkezi’ olarak down nsendromlu gençlerimizin hayatına anlam katan özel bir mekân oldu.

Ama daha önemlisi down sendromlu bireylere karşı önyargısı olan insanları hayata entegre etmeye yarıyor.

Ve şimdi bu güzel mekânın ikincisi açıyoruz. Bundan dolayı yaşadığımız mutluluğu tarif edemem.

 Tebessüm Kahvesi bugün sıcacık, hayat dolu bir Üsküdar markası, Üsküdar simgesi..

Buranın başka yerlerdeki kurumlar tarafından model alındığını biliyoruz. Üsküdar Belediyesi Hizmet Binamızın içinde konumlandırdığımız 2. Tebessüm Kahvelerimiz bizlere, çalışanlarına, çalışanlarının ailelerine umut olmaya, mutluluk vermeye devam edecek.”

Hilmi Türkmen’in ardından sanatçılarda tek tek Tebessüm Kahvesi’nin açılışına gelen vatandaşları selamlayarak herkesin dünya engelliler gününü kutladılar.

Açılış sonra sanatçılar Tebessüm Kahvesi’ne geçerek görevli down sendromlu gençlerle sohbet ettiler, birlikte fotoğraflar çektirdiler.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.