Tebessüm... VİZYON İÇİN GÜN SAYIYOR!

Tebessüm... VİZYON İÇİN GÜN SAYIYOR!

Yapımcılığını Avcı Film ve Su Yapım’ın üstlendiği, senaryosunu Sezgin Cengiz’in yazdığı, yönetmenliğini Sezgin Cengiz ve Şiyar Gedik’in birlikte yaptığı "Tebessüm" filmi 23 Haziran’da vizyona giriyor.

Sevilen oyuncu Onur Buldu’nun dramatik bir karakteri canlandırdığı Tebessüm filmi; 35 yaşlarında bir devlet kurumunun arşiv bölümünde çalışan Mustafa’nın yaşamına odaklanıyor. 

Çevresi tarafından asık suratlılığı ve asosyalliği ile tanınan Mustafa’nın bir gecede değişen ve absürdleşen hikayesine tanıklık ediyoruz. Karakterin başına gelen trajikomik durumlardan beslenerek bir kara komedi örneği sunan filmde Onur Buldu, Seda Türkmen, Adem Tosun, Güvenç Selekman, Özlem Gök ve Emir Çubukçu gibi oyuncular rol alıyor.

Tebessüm / Kısa Sinopsis 

Çevresi tarafından asık suratlılığı ve asosyalliği ile tanınan Mustafa İstanbul’da bir devlet dairesinde arşiv bölümünde çalışmaktadır. Mustafa’nın iş yerinden arkadaşı Zeki her fırsatta Mustafa’nın asık suratlılığını eleştirmektedir.

Mustafa’nın imajından hoşnutsuzluğunu bilen Zeki, kendi uydurduğu bir hikayeyle Mustafa’yı etkileyerek onu, saçlarını sarıya boyamaya ve gülümser gözükmesi için dudak kenarını kesmeye ikna eder. Ancak, kendinde radikal bir imaj değişikliğine giden Mustafa için bundan sonra hayatında, pek de gülünecek bir şey kalmaz.

Henüz yarası kabuk bile tutmamışken, babasının Denizli’de hastaneye kaldırılıp, bacağının kesildiğini öğrenir. Kesik bacağı gömmekle vazifelendirilen sarı saçlı, yüzü yaralı Mustafa ve her şeye sinirlenip öfkelenen amcasının oğlu Mehmet kendilerini beklenmedik hataların ve absürtlüklerin içinde bulurlar.

 Zeki’nin etkisiyle kendinde radikal bir imaj değişikliğine gider. Sarı saçları ve gülümsermiş gibi görünmesi için kesilmiş suratı ile memleketine dönüp babasının bir kaza dolayısıyla kesilmiş bacağını dini usullere uygun olarak gömmesi gerektiğinde, hayatında, pek de gülünecek bir şey kalmadığını fark eder.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.