Tuğçe Kazaz... NEDEN HRİSTİYAN OLDUĞUNU ANLATTI!

Tuğçe Kazaz... NEDEN HRİSTİYAN OLDUĞUNU ANLATTI!

Tuğçe Kazaz, Cüneyt Özdemir`in sunduğu 5N 1K`da neden Hristiyan olduğunu açıkladı. Kazaz, CHP zihniyetine tepki olarak Hristiyan olduğunu anlattı.

Tuğçe Kazaz, Kanal D ekranlarında Cüneyt Özdemir'in hazırlayıp sunduğu 5N1K programına konuk oldu. Program boyunca Cüneyt Özdemir ile görüş ayrılıklarına düşen Tuğçe Kazaz İslam'ı neden bıraktığından ve daha sonra neden İslamiyet'e döndüğünü de açıkladı.

"CHP'YE TEPKİ OLARAK HRİSTİYAN OLDUM"

Tuğçe Kazaz programda, neden Hristiyan olduğunu şu sözlerle açıkladı:

"Tepkisel bir seçimdi benimki. Ben bunu daha önce de açıkladım. Eski Türkiye'nin bizlere daha batılı bir zihniyetin getirdiği bir eğitim sisteminin sonucunda bu oldu. İttihat Terakki zihniyeti bizi dizden uzaklaştırdı. Dini bize öcü gibi gösterdi. Belli kalıplar üzerine kuruldu din. Üzerime bir realite dayatıldığı için ve kendi arayışım sonucunda tepkisel olarak bir zihniyete karşı din değiştirdim. Ben buna Cumhuriyet Halk Partisi zihniyeti de diyorum."

Tuğçe Kazaz'ın bu sözleri üzerine Cüneyt Özdemir gülerek tepki verdi.

"ÜSTÜME ÇOK GELDİLER"

Yıllarca dinin aslında belli kalıplar üzerinde anlatıldığını ve buna karşın kendisinin de bir tepkisel cevap verdiğini belirten Kazaz, din değişikliği konusunda o dönemlerde yanlış yapmış olduğunu da itiraf etti. Kazaz, Hıristiyanlığı seçtiği dönemde bir din arayışında olduğunu ve o dönemlerde de üstüne çok gelindiği için Hristiyan olduğunu anlattı .

"HRİSTİYANLIKLA KAYNAŞAMADIM"

Tam anlamı ile hiçbir zaman Hristiyan olamadığını ve kaynaşamadığını anlatan Tuğçe Kazaz, sonunda yine doğruyu bulduğunu açıkladı.

"HUZURU MÜSLÜMANLIKTA BULDUM"

Hiçbir zaman putperest olmadığını ama tüm dinleri araştırarak huzuru an sonunda yine Müslümanlık'ta bulduğunu söyleyen Tuğçe Kazaz, aynı zamanda programda kıldığı namaz içinde açıklama yaptı. Orada bir bilgi verdiğini ama bunun çarpıltıldığına dair açıklamalar yaptı.

"BU BENİM İLE ALLAH ARASINDA"

Tuğçe Kazaz Cüneyt Özdemir'in "Namaz kılıyor musunuz?" sorusuna ise "Bu benim ile Allah arasında geçen özel bir konu" diyerek yanıtladı

"ATATÜRK'Ü BU YÜZDEN SEVMİYORLAR"

Atatürk'ün sevilmeme nedenlerini ise genel olarak ise daha önce kapalı bayanların birçok haklarından mahrum kalmalarına bağladı ve onların bu yaptırımlar ile aslında zorla Atatürk'ün sevilmemesini sağlandı dedi. Kazaz ayrıca Atatürk'ü sevdiğini ve saygı duyduğunu açıkladı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.