Tuncay Akça... 'ADİLE NAŞİT BENİ EVLATLIK ALMAK İSTEDİ!'

Tuncay Akça... 'ADİLE NAŞİT BENİ EVLATLIK ALMAK İSTEDİ!'

Hababam Sınıfı'nın 'Bacaksız'ı olarak tanınan Tuncay Akça, Adile Naşit ile çok yakın bir ilişkisi olduğunu belirterek, "Adile Naşit beni evlatlık almak istedi. Ben bayramlarda Adile Abla'ya giderdim" dedi.

Yeşilçam'ın efsanevi filmi Hababam Sınıfı'nda canlandırdığı 'Bacaksız' rolüyle tanınan Tuncay Akça, "Kim Seslendirdi" adlı YouTube programında keşfedilme hikayesinden ve birçok filmde birlikte çalıştığı Adile Naşit ile yakın ilişkisinden bahsetti.

Yönetmen Ertem Eğilmez tarafından keşfedildiğini söyleyen Akça, şöyle konuştu:

"Yaşım 12'ydi. Ortaokula yeni başlamıştım. Ayakkabı boyacılığı yapan ufak tefek bir çocuktum. Kahveciye, manava, kasaba yardım eden birisiydim. Sonra bir gün okulda aşağıdan yukarıya doğru 'Mahmut hoca, Mahmut hoca' diye bağırttırdılar bizi.

O ara meğer bizim okul hastane olmuş Mahmut hocaya da sahte bir diploma vermişler biz de okulun öğrencileri olarak bağırdık.

Sonra bir gün beni arkadaşım ısrarla filmin çekildiği sete götürmek istedi. Ben de ayakkabı boyacılığı yapıyordum, sete gittim. Birileri bir şeyler çekiyor falan. Ben de orada bir sahnede güldüm.

Ertem abi Adile ablaya bir laf söyledi,. Ama bir buçuk dakika o lafa güldüm. Ertem abi orada 'stop' dedi, şöyle bir baktı bana. Ben ileri gittim yine gülüyorum. Sonra ara verdi beni çağırdı ayakkabısını boyattı.

10 lira para verdi bana, 'Ayıp değil mi oğlum burada iş yapıyoruz' dedi. Özür diledim ama yüzüne bakamıyorum. Oradaki abilerin de ayakkabılarını boyadım.

Birkaç gün geçti aradan, o gülmem Ertem abinin hoşuna gitmiş beni çağırdı 'Normal gülüşüm abi' dedim. Samimiyet kurmaya başladık Adile ablayla, Ertem abiyle. Sonra Ertem abi bana - 'Yarın sen üniforman ve çantanla gel' dedi. Ben de boya sandığımı da alıp gittim. 'Geç bakalım şunlara bir gül' dedi.

Geçtim, üç prova yaptı bir seferde çekti beni. Baktı ki bende bir ışık var. 'Yarın itfaiyeye gel' dedi. Gittim orada Tarık Akan, Kemal Sunal, Halit Akçatepe sırılsıklamdı ben de elimde şemsiye ile onlara güldüm. Gülüşümle sinemaya girişim oldu."

Tuncay Akça 'Bizim Aile' filminde annesi rolünü oynayan Adile Naşit için ise "Adile Naşit öldüğünde o televizyonun karşısında 3 saat donmuş kalmışım. Beni evlatlık almak istemişti.

Balmumcu'da otururdu. Ben bayramlarda Adile Abla'ya portakal, mandalina alır giderdim. Saat 11.00 gibi Adile Abla kahvaltı hazırlar birlikte kahvaltı yapardık. Onunla uzun yıllar anılarım oldu" diye konuştu.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.