• BIST 96.153
 • Altın 239,668
 • Dolar 5,8253
 • Euro 6,5531
 • İstanbul 14 °C
 • Ankara 12 °C

Yeşim Salkım... DENSİZLİĞİNE MGD'DEN TOKAT GİBİ CEVAP!..

Yeşim Salkım... DENSİZLİĞİNE MGD'DEN TOKAT GİBİ CEVAP!..
Hülya Avşar'ın Türkmax'taki proğramına katılan Yeşim Salkım'ın, magazin gazetecileri ve magazin yazarları hakkında yaptığı suçlamalara büyük tepki topladı... Kuşkusuz en büyük tepki de Magazin Gazetecileri Derneği (MGD)'den geldi...

YEŞİM SALKIM NE DEMİŞTİ?

Hülya Avşar'ın TV programına katılan Yeşim Salkım, gazetecileri kızdıracak ağır sözler sarf etti. Uzun zamandır bazı magazin gazetecileriyle arası iyi olmayan Salkım, "Bu entel-dantel gazeteciler var ya çok gülüyorum" dedi.

Salkım, sözlerine şöyle devam etti:

"Hani kelin merhemi olsa kendi kafasına sürermiş. O kadar kötü giden bir özel hayatları var ki... Bunları her çeşit meyhanede, her çeşit barda her gece görebilirsin. Hepsi acayip alkol alır, kime âşık olduklarını bilemezler. Sürekli mutsuzdurlar. Sürekli bakımsızdırlar. Erkeği kadını buna dahildir. Erkekler evli kadınlara âşıktır, kadınlar evli adamlara... Böyle abuk sabuk bir keşmekeşin içinde yaşarlar. Onlar da sürekli bizleri kültürsüzlükle suçlar, okumamakla suçlar, geliştirmemekle suçlar. Ben onlara pabucumun köşe yazarları diyorum."

VE TEPKİLER

Özel hayatıyla iligili başarısızlıkların faturasını magazin gazetecilerine kesmek isteyen Yeşim Salkım'ın sözleri, yenilir yutulur gibi değil... MGD Yönetim Kurulu, yaptığı toplantıda, mesnetsiz ithamlarla bulunan Yeşim Salkım için açıklama yaptı...

MGD, açılamasında "Magazin gazetecilerine dönük saldırıların son günlerde gerek şifahi gerekse de fiziksel olarak artmaya başlaması ve 23 Aralık 2007 tarihli basına yansımış olan Yeşim Salkım''ın Magazin gazetecilerine ilişkin ağır ithamlar içeren haberi karşısında, olağanüstü toplanan Magazin Gazetecileri Derneği yönetim kurulu hukuk danışmanları ile birlikte konuyu hassasiyetle ele almış ve yapılan toplantı sonun da tüm kamuoyuna düşüncelerimizi aktarma gereği doğmuştur." ifadelerine yer verildi...

MGD'NİN BASIN AÇIKLAMASI ŞÖYLE:

"Magazin gazetecilerine dönük saldırıların son günlerde gerek şifahi gerekse de fiziksel olarak artmaya başlaması ve 23 Aralık 2007 tarihli basına yansımış olan Yeşim Salkım''ın Magazin gazetecilerine ilişkin ağır ithamlar içeren haberi karşısında, olağanüstü toplanan Magazin Gazetecileri Derneği yönetim kurulu hukuk danışmanları ile birlikte konuyu hassasiyetle ele almış ve yapılan toplantı sonun da tüm kamuoyuna düşüncelerimizi aktarma gereği doğmuştur." ifadelerine yer verildi...

Devam ederek artan saldırılar karşısında meslektaşlarımızın yanında olan Magazin Gazetecileri Derneği ,meslektaşlarımızın haklarının korunması konusunda üzerine aldığı görevin gereğini her şart ve koşul altında yılmadan kararlılıkla devam ettirecektir.

Söz konusu haberde ilgili kişinin yapmış olduğu açıklamalar karşısın da MGD olarak sesiz kalmamız beklenemeyeceği gibi konuya ilişkin gerekli işlemlerde özenle takip edilerek yürütülecektir.

Toplumun haber alma ihtiyacını gideren ve yapısı itibari ile toplumun genelini kapsayan bir görevi en zor şartlar altında yerine getiren magazin gazetecileri ve diğer basın mensuplarının maruz kaldıkları bu haksız muameleler bizleri oldukça üzmüştür.

Söz konusu haber ve benzer haberlerde magazin gazetecilerini hedef alan açıklamalar da bulunanlar tamamen reklam yapma isteklerini açıkça ortaya koymaktadırlar.

Magazin gazetecilerin yaptıkları haberlere göre değerlendirme yanlışlığı içerisinde bulunanlar ,magazin gazetecilerinin haberin konusu değil haberi sunanlar olduğu gerçeği unmakta ve sunulan haberlerle meslektaşlarımız özdeşleştirilmektedirler.Tüm kamuoyunun bu gerçek doğrultusun da hareket ederek Magazin emekçilerini yerine getirdikleri görevin çerçeveleri içerisinde ve bu bakış açısı doğrultusun da objektiflikten uzaklaşmadan ele alarak değerlendirmeleri gerektiği düşüncesini taşımaktayız.

Söz konusu haberde Yeşim Salkım''ın yapmış olduğu açıklamalar da yer alan ve magazin gazetecilerini alkolik,mutsuz,bakımsız,evli insanlarla birlikte olma uğraşı içerisinde olan,kültürsüz bir topluluk olarak ifade etmiştir.

Söz konusu açıklamalar kişilik haklarımıza açık bir saldırı olmakla beraber,etik değerler ve Gazeteci bilinç ve ruhu ile tarihsel misyonundan doğan sorumluluk içerisinde olan bizleri ve tüm melektaşlarımızı derinden üzmüş ve rencide etmiştir.

Gündemde kalabilmek için magazin basınını ve diğer değerli meslektaşlarımızı hedef almaktan kaçınmayan,kendi kişisel çıkarları uğruna her türlü iftira ve hakaretten çekinmeyen,basın mensuplarının emeklerini, onurunu,ve tüm değerlerini hiçe sayarak reklam malzemesi yapanlar ,kamu vicdanı önünde hesap verecektirler.

Bu ve benzeri olaylar karşısında güç birlikteliği içerisinde hareket edeceğimizi belirterek,ilgili olaylara ilişkin tüm hukuki yollara başvurulacağını tüm kamuoyuna saygı ile bildiririz.

MGD GENEL SEKRETERİ: FİKRET TÜRKYILMAZ

MGD BAŞKANI: SİNAN TOSUN

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Magazin Kolik | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.