1-7 NİSAN 2024 HAFTASI HAFTALIK BURÇ YORUMLARI

1/7 Nisan Haftası Astroloji Gündemi:

Hoşgeldin Nisan..  Yılın 4. ayına geldik. Bir bahar vaktindeyiz yine.

Koç burcunda gerçekleşecek 8 Nisan Güneş tutulması koridorundayız. 

Merkür 1-26 Nisan arasında retro hareketinde başlıyoruz haftaya. Ayın tamamını düşünebiliriz. Retrolar, transitler, açılar, yeniaylar, dolunaylar. Olanlar ilahi sistem tarafından hepimizi ilgilendiriyor.

Yıl içerisinde 3 – 4 kez yavaşlama haline geçen Merkür, hayatımızı bazı açılardan etkiliyor. Merkür’ün iletişim, teknoloji, haber gibi gündelik hayatımızı ilgilendiren birçok konuyla ilgilidir. İşte bu sebeple Merkür gerilediğinde gündelik hayatımızda bazı aksilikler, yavaşlıklar meydana gelebiliyor.

Exlerin dönüşü cabası … 

Güneş 19 Nisan’a kadar Koç burcunda.

Hareket zamanı

Bakalım Nisan ayının ilk haftası bize ne enerjiler  getirecek, burcunuza etkisi haftasını sizin için yorumladım.

Yükselen burcunuzu okumayı unutmayın. Sevgili okuyucum.

1-7 NİSAN 2024 HAFTASI HAFTALIK BURÇ YORUMLARI

 

KOÇ / YÜKSELEN KOÇ

Koç burcu 1/7 Nisan Haftası  burç yorumum şu şekildedir; Merkür 1-26 Nisan arasında retroda olacak. Bu retro yükseleninizde gerçekleşecek. Yani 1.evinizde. Güneş ise 19 Nisan’a kadar burcunuzda ve yine 1. Evinizde olacak. Güneş ile başlangıçlar zamanıdır. Planladıklarınızı, hazırladıklarınız gerçekleştirmek güzel bir destektir. Üzerinizdeki tozları atacağınız, yerinizden doğrulup hareketleneceğiniz bir dönemdir. Son zamanlarda düzeniniz nerelerde dağıldıysa, şimdi oraları toparlama vaktidir. Görünür alana çıkıyorsunuz denektir.

Kendi yeniden doğumuna şahit olmadan, durduğun ve geri çekildiğin yerden daha güçlü ve güzel başlamadan önce, hayatına şöyle bir uzaktan bakabilirsin. Şimdi sessizlik, planlama ve dürtülerini, iletişim şeklini yenileme vakti. Ne yaptığımız, neyi nasıl yaptığımız, yolumuzda nasıl yürüdüğümüz, yaşam planlarımız, hedeflerimiz, hedeflerimize varmak için yaptığımız, işlerinizde şimdiye dek yeterince anlatmadığınız/tanıtmadığınız için az talep görmüş üretimlerimizi daha çok öne çıkarabilirsiniz. İçerik üretenler için tempolu bir dönem diyebiliriz. Yenilikler de yapabilirsiniz retronun getireceği farkındalıkla. Yaptıklarınızı yenileyeceğiniz, günlük yaşamınızı, yapılması gerekenleri, rutinlerinizi, çalışma/dinlenme saatlerinizi ayarlamanızı, kendinize daha iyi bir düzen oluşturmanızı istiyor olabilirsiniz. Kelime seçimlerinize, söylediklerinize, sosyal medyada yazdıklarınıza dikkat etmemiz gerekebilir. Yanlış ifade etmeden kendinizi.

 

BOĞA / YÜKSELEN BOĞA 

Boğa burcu 1/7 Nisan Haftası burç yorumum şu şekildedir; Güneş 19 Nisan’a kadar koç burcunda. 12.evinizde. Merkür ise 1-26 Nisan arasında retroda olarak yine 12. Evinizde. İç dünyana dönerek büyük aydınlanmalar ve uyanışlar yaşayacağın özel bir zamandasın. Durduğun ve hayatına uzaktan baktığın bu döngüyü en güzel şekilde değerlendirmek için sessizliğe, uzaklaşmaya ve yalnızlığa izin verebilirsin. Geçmişle ilgili önemli yüzleşmeler yaşanırken, bazı defterler kapanabilir. Sahneye yeniden çıkmadan önce önemli planlar yapabilir, seni heyecanlandıracak bir hazırlık içine girebilirsin.

 

İKİZLER / YÜKSELEN İKİZLER 

İkizler burcu 1/7 Nisan Haftası yorumum şu şekildedir; Güneş 19 Nisan’a kadar koç burcunda. 11.evinizde. Güneş ile başlangıçlar zamanıdır. Merkür 1-26 Nisan arasında yine 11. Evinde retro olacak. Gelecek hayallerini, ideallerini, toplumda nasıl var olmak istediğini sorgulayacağın bir döneme giriyorsun. Bu dönemde hayallerini gerçeğe dönüştürmek için cesur ol ve mutlaka planlamalar yap. İçine gireceğin yeni çevreler veya geçmişten gelen kişiler, kimlerin seni gerçekten desteklediğini gösterecek. Sosyal çevrende çatışmalı ortamlardan uzak durarak, odağını kendine çevirmeyi unutma.

 

YENGEÇ / YÜKSELEN YENGEÇ  

Yengeç burcu 1/7 Nisan Haftası yorumum şu şekildedir; Güneş 19 Nisan’a kadar koç burcunda. 10. evinizde. Merkür 1-26 Nisan arasında 10. Evinde retroda olacak. Ayın Geleceğini, kariyerini, hedeflerini, hayat planlarını ve statünü sorgulayacağın önemli bir döngüye başlıyorsun. Bu döngüde seni görünür kılacak yeni planlar yapabilir, geleceğin için heyecanlı kararlar alabilir veya kendin olamadığın iş, yaşam alanı ya da birlikteliğinle ilgili uyanışlar yaşayabilirsin. Sınırlarını korumak bu dönemde önemli olurken, rekabet dolu ortamlarda bakış açını yenileyebilirsin.

 

ASLAN / YÜKSELEN ASLAN

Aslan burcu 1/7 Nisan Haftası burç yorumum şu  şekildedir; Güneş 19 Nisan’a kadar koç burcunda. 9. evinizde. Merkür 1-26 Nisan arasında 9. Evinde retroda olacak. Hayata yepyeni bir pencereden bakacağın, diğerlerinin etki, yargı ve beklentilerinden sıyrılacağın, kendini özgürce ifade edeceğin bir döngüye başlıyorsun. Bu döngü sana geçmişte yaşananların ilahi adaletle hediyelerini getirebilir. Sınırlarını aşabilir, geleceğin için eğitim, seyahat, vize planlamaları yapabilirsin. Ancak retro bitene dek gecikme ve iptaller olabileceğinden, plan aşamasında kalmayı unutma.

 

BAŞAK / YÜKSELEN BAŞAK

Başak burcu  1/7 Nisan Haftası burç yorumum şu şekildedir; Güneş 19 Nisan’a kadar koç burcunda. 8. evinizde. Merkür 1-26 Nisan arasında 8. Evinde retroda olacak. Ruhunun derinliklerine inerek, seni durduran ve kısıtlayan düşünce kalıplarından özgürleşmeye davetlisin. Bu döngüde korktuklarını bıraktıkça hafifleyecek, vadesi dolmuş olanı bıraktıkça yeniliklerle dolacaksın. Özellikle bütçe planı yapmak, geçmiş alacakları almak gündeminde olurken, kendini almaya açtıkça, bolluk bereketinin çoğaldığını fark edeceksin. Riski yatırımlar ve mali alanlardaki dürtüsel adımlardan uzak durmalısın.

 

TERAZİ / YÜKSELEN TERAZİ

Terazi burcu 1/7 Nisan Haftası burç yorumum şu şekildedir; Güneş 19 Nisan’a kadar koç burcunda. 7. evinizde. Merkür 1-26 Nisan arasında retroda 7. Evinde olacak. Diğerlerinin aynasından kendini göreceğin bu döngüde, kendini daha çok düşünmeye, diğerlerinin onayından özgürleşerek kendini bulmaya davetlisin. Bu süreçte ilişkin, evliliğin ve ortaklıklarında açık ve sakin iletişim kurmak önemli olurken, geçmiş sorunları iyileştirebilir, bağlarınızı dengeleyebilirsin.

 

AKREP / YÜKSELEN AKREP 

Akrep burcu 1/7 Nisan Haftası  burç yorumum şu şekildedir; Güneş 19 Nisan’a kadar koç burcunda. 6.evinizde. Merkür 1-26 Nisan arasında retroda 6. Evinde olacak. Hayatı bir pencereden izlemek yerine yeniden hayata karışmak isteyeceğin, üretken, hevesli ve motivasyon dolu olacağın zamanlara hazırlanıyorsun. İş ve günlük yaşam akışın için planlamalar sürecine gireceğin bu döngüde zaman daha yavaş akabilir. Eski iş fırsatları dönebilir veya eski işlerini tamamlayabilirsin. Rakiplerine karşı temkinli olmayı unutma. Sağlığına iyi gelmek, sana iyi gelmeyen alışkanlıklardan arınmak için güzel bir süreçtesin.

 

YAY / YÜKSELEN YAY

Yay burcu  1/7 Nisan Haftası burç yorumum şu şekildedir; Güneş 19 Nisan’a kadar koç burcunda. 5. evinizde. Merkür 1-26 Nisan arasında retroda 5. Evinde olacak. Kendini, eski yaşam enerjini yeniden bulacağın, eskiden sana iyi gelen hobi ve aktivitelere döneceğin zamanlara başlıyorsun. Bu süreçte ilişkiler ve sosyal çevrende karmik gündemler yaşayabilir, seni senden uzaklaştıranları geride bırakabilir, gücünü hatırlayabilirsin. İlişkilerinde ani çıkışlar yapmamaya dikkat etmelisin. Öte yandan beklenmedik kişiler aniden geri dönebilir ve bir dersi hatırlatarak gidebilirler.

 

OĞLAK / YÜKSELEN OĞLAK

Oğlak burcu  1/7 Nisan Haftası burç yorumum şu şekildedir; Güneş 19 Nisan’a kadar koç burcunda. 4. evinizde. Merkür 1-26 Nisan arasında retroda 4. Evinde olacak. Geçmişe; geçmişe, daha da geçmişe gideceğin, çocukluğunun, ailenin ve kök karmalarının gündemde olacağı zamanlardasın. İçindeki çocuk hızla ve cesurca adımlar atmak isterken, bu dönemde gerçek ihtiyaçlarını fark edebilirsin. Bastırılmış ihtiyaçlarının evde öfke olarak çıkmaması için zihnini sakinleştir. Eski eşyalardan arınmak, ruhsal çalışmalara katılmak, gelecek planları yapmak için güzel bir zamandasın.

 

KOVA / YÜKSELEN KOVA  

Kova burcu  1/7 Nisan Haftası burç yorumum şu şekildedir; Güneş 19 Nisan’a kadar koç burcunda. 3. evinizde. Merkür 1-26 Nisan arasında retroda 3. Evinde olacak. İçinde büyük heyecanlar, aklında yepyeni ilhamlar, zihninde dönüp dolaşan fikirler olabilir. Ancak onları nasıl hayata geçireceğini bilemeden erteleyip duruyor olabilirsin. Ve bu da sende öfke yaratıyor olabilir. Şimdi doğru planlar yapmak, geçmiş konuları tamamlamak için destekleniyorsun. Beklediğin haberleri alabilirsin. İletişim, eğitim, seyahat, ticaret, maillerinde dikkatli olmayı unutma.

 

BALIK / YÜKSELEN BALIK 

Balık burcu 1/7 Nisan Haftası burç yorumum şu şekildedir; Güneş 19 Nisan’a kadar koç burcunda. 2. evinizde. Merkür 1-26 Nisan arasında retroda 2. Evinde olacak.

Öz değerini, değerlerini, sahip olduklarını yeniden değerlendiriyor, yaşamında doğru dengeler kurmaya davet ediliyorsun. Kaynaklarını, kazançlarını doğru yönetmek gündeminde olurken, riskli adımlardan kaçınmalı, emeklerine önce kendin adil yaklaşmalısın. Yeteneklerine güven, yepyeni adımlar için cesur ol ve sessizce planlamalar yapmaya başla. Bolluk bereketini çoğaltacak fikirler kapında.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.