11 - 18 KASIM 2022 EVDE SİNEMA VE YENİ VİZYONA GİRENLER!

Merhabalar, 

Bu hafta vizyona 6 filim birden giriyor, 

Bunlardan 4. ü Türk 2.si yabancı. 

Bu arada TRT2 Filmlerini de sakın kaçırmayın derim. 

Çok beğenip takdir ettiğim BEYKOZ KUNDURA’da bakalım bu hafta da neler neler oluyor? 

Perşembe’den Pazar’a, Istanbul, Kadıköy sokaklarında 

Belgesel tiyatronun öncü Alman grubu Rimini Protokoll’ün dünya metropollerine özel tasarladığı ve Berlin, Milano, Moskova, Taipei gibi 50’den fazla şehirde sahnelenen performansı “Remote X”in İstanbul uyarlaması olan Remote İstanbul, şehri sahneye ve oyunun başrol oyuncusuna dönüştürüyor.  

Şehirle kurduğumuz bağı görsel olduğu kadar işitsel olarak da güçlendiren oyun; İstanbul ile ilişkimize yeni gözlerle bakmaya ve onu anlayarak yeni bir momentum yaratmaya davet ediyor. 

Rimini Protokoll’ün kurucularından Stefan Kaegi’nin tasarladığı ve Jörg Karrenbauer’in yazıp yönettiği Remote İstanbul, 17 Kasım’da başlayacak ve 11 Aralık’a dek Perşembeden Pazar’a, dört gün boyunca düzenlenecek.  

Katılımcıları saat 15:30’da, Kadıköy Koşuyolu’ndaki başlangıç noktası Manolya Parkı’nda karşılayacak oyun, Türkçe gerçekleşecek. 

Kundura Sahne ile Lita Yapım Evi ortak yapımı olan Remote İstanbul, Kadıköy Belediyesi işbirliğinde ve Tepe Nautilus AVM’nin katkılarıyla gerçekleşiyor. 

Biletler her zaman olduğu gibi beykozkundura.com’da. 

Kundura Sinema’nın belgesel sinemanın yenilikçi ve yaratıcı örneklerini özel kürasyonlarla seyirciye sunan programı Belgesel Film Kuşağı, Portekiz sinemasından yakın dönem belgesellerin gösterileceği Doclisboa Seçkisi: Dünde ve Bugünde ile devam ediyor.  

Estetik ve biçimsel yaklaşımlar konusunda oldukça zengin olan Portekiz sinemasından 6 belgesel filmi bir araya getirecek seçki, 6-20 Kasım tarihleri arasında Pazar günleri Kundura Sinema’da ücretsiz izlenebilecek.  

Bu yıl 20. yaşını kutlayan ve belgesel sinemanın kalelerinden sayılan Doclisboa Film Festivali’nin program direktörü Joana de Sousa’nın küratörlüğünde hazırlanan seçki; Portekiz’in sömürge geçmişini, diktatörlük dönemindeki siyasi mücadeleleri ve Portekiz’in kadim inançlarını bağlamsallaştıran ve bunları bir arada anlamaya çalışan filmlerden oluşuyor.  

6, 13 ve 20 Kasım Pazar günleri saat 15:00’te Kundura Sinema’da gerçekleşecek Doclisboa Seçkisi: Dünde ve Bugünde gösterimleri için davetiyenizi randevu sistemiyle beykozkundura.com adresinden alabilirsiniz. 

Sizleri tv’nizin karşısına alayım ve kendi salonunuzdaki online sinema’ya gidelim. 

Ekim ayına merhaba dedik bakalım bu hafta neler varmış?.. 

Aslında bu kadar çok kendi salonumuza alışınca dışarı gitmeyi insan hiç istemiyor üstelikde korkutuyor. 

Lütfen, ellerinizi sürekli yıkayın, Kolonya ve maske’nizi hayatınızdan yine de eksik etmeyin aile büyüklerinize aşı yaptırmayı unutmayın. 

Zaman adını eskiden beri bildiğimiz Grip olma dönemi..  

Gelecek bize güzel gelecektir diyelim, yeterki olması gereken kurallara uyun. 

Hayatınız önemli! 

Birileriyle yok olmak için değil var olmak için yol alın. 

Hepinize iyi seyirler ve iyi haftalar 

Bizimle kalın keyifli olun. 

                        11 - 18 KASIM 2022 YENİ VİZYON TAKVİMİ      

11 Kasım 2022 tarihinde vizyona giren filmler 

MÜSTAKBEL DAMAT ★★★TÜRKİYE, Komedi, 2022 Yapımı 

Yönetmen İlker Ayrık  

Oyuncular: İlker Ayrık, Erdal Özyağcılar, Hande Soral  

BLACK PANTHER: YAŞASIN WAKANDA-WAKANDA FOREVER ★★★★ ABD, Macera, 2022 Yapımı 

Yönetmen Ryan Coogler  

Oyuncular: Letitia Wright, Angela Bassett, Danai Gurira  

TAMİRHANE ★★★ TÜRKİYE, Komedi, 2022 Yapımı 

Yönetmen Erkan Kolçak Köstendil  

Oyuncular: Erkan Kolçak Köstendil, Rıza Kocaoğlu, Nejat İşler  

KARLAR KRALİÇESİ VE PRENSES-THE SNOW QUEEN&THE PRİNCESS ★★★★ RUSYA, Animasyon, 2022 Yapımı 

Yönetmen Andrey Korenkov, Aleksey Tsitsilin  

NİLOYA ★★★★ TÜRKİYE, Animasyon, 2022 Yapımı 

Yönetmen Arkın Aktaç  

KLONDİKE ★★★★ TÜRKİYE, UKRAYNA, Dram, 2022 Yapımı 

Yönetmen Maryna Er Gorbach  

Oyuncular: Oksana Cherkashyna, Evgeniy Efremov, Sergiy Shadrin  

              11 - 18 KASIM 2022 YENİ VİZYON’DAN SEÇKİLER 

BLACK PANTHER: YAŞASIN WAKANDA-WAKANDA FOREVER ★★★★ ABD, Macera, 2022 Yapımı 

2018’de yayınlanan ilk ‘Black Panther’ filminin başarısından sonra herkes ikinci bir filmi bekliyordu.  

Ancak 2020’de filmin ana karakterini canlandıran Chadwick Boseman’ın kanser mücadelesine yenik düşmesi ile birlikte prodüksiyona ara verilmişti.  

Vefatı ile hayranlarını, oyuncu arkadaşlarını ve Hollywood dünyasını yasa boğan Boseman’ın ardından ‘Black Panther’ filminin devamı da soru işareti olarak kalmıştı.  

Black Panther’ filminin devamı 2019’da duyurulsa da Boseman’ın vefatı ile birlikte Marvel, çekimlere ara verdiğini duyurmuştu.  

Şimdi ise yeni kadro üyeleri ile birlikte prodüksiyona geri dönen Marvel, ikinci ‘Black Panther’ filmi ile nihayet vizyonda.. 

Black Panther: Yaşasın Wakanda, uluslarını tehdit eden dünya güçlerine karşı savaşmaya hazır olan Queen Ramonda, Shuri, M'Baku, Okoye ve Dora Milaje'nin hikayesini konu ediyor.  

Kral T'Challa'nın ölümünün ardından, onlara müdahale etmeye çalışan dünya güçleri ortaya çıkar.  

Uluslarını bu tehdite karşı korumaya kararlı olan Queen Ramonda, Shuri, M'Baku, Okoye ve Dora Milaje, savaşmak için hazırdır.  

Hayatlarının bir sonraki bölümüne geçen Wakanda halkı, bunu benimsemek için çabalar. Bu sırada War Dog Nakia ve Everett Ross'un yardımıyla bir araya gelen kahramanlar, Wakanda Krallığı için yeni bir yol çizmeye çalışır. 

İyi seyirler, 

TAMİRHANE ★★★ TÜRKİYE, Komedi, 2022 Yapımı 

Yönetmenliğini Erkan Kolçak Köstendil’in yaptığı , Senaryosunu Bülent Şakrak’ın yazdığı film muhteşem kadrosu ile vizyona girdi. 

Hayatımda ilk defa Türk komedi filmini seyrederken ağzım kapanmadı..  

Yılmaz ve Müjdat, yetiştirme yurdunda büyüyen iki kader kardeşidir.  

Onlara, tıpkı kendileri gibi yetiştirme yurdunda büyüyen manevi babaları Erkan ve Bülent’ten boya ve kaporta dükkanı miras kalır.  

Bir gün yaşlı bir adamın arabasını iki sokak öteye bırakmak için yola çıkan Yılmaz ve Müjdat'ın hayatı, onları arabaya düz kontak yaparken gören ihtiyarın kalbinin dayanamasıyla bambaşka bir hal alır.  

Cesedi ne yapacaklarını bilemeyen ikili, sonunda cesedi yakıt tankına koymaya karar verirler.  

Rutin hayatlarına geri dönüp, araba boyamaya devam eden Yılmaz ve Müjdat, cesedin bulunduğu tanktan alınan tinerle boyanan arabaların daha iyi gözüktüğünü fark ederler. 

Filmin oyuncu kadrosunda; Nejat İşler, Rıza Kocaoğlu, Merve Dizdar, Bülent Şakrak, Ali Seçkiner Alicı, Gökhan Kıraç, Engin Hepileri, Yaren Alaca, Erkan Kolçak Köstendil ve Erkan Can yer almakta. 

İyi seyirler,          

KLONDİKE ★★★★ TÜRKİYE, UKRAYNA, Dram, 2022 Yapımı 

Maryna Er Gorbach’ın yönettiği, Mehmet Bahadır Er’in ortak yapımcılığını üstlendiği Ukrayna-Türkiye ortak yapımı 'Klondike' filmi, Saraybosna Film Festivali ve Santiago Uluslararası Film Festivali tarafından ödüle layık görüldü. 

'Klondike', bu yıl 12-19 Ağustos tarihleri arasında 28’incisi gerçekleştirilen Saraybosna Film Festivali (SFF) kapsamında “En İyi Yönetmen” ödülünün sahibi oldu.

“Saraybosna’nın Kalbi” olarak adlandırılan ödüller, başkent Saraybosna’daki Ulusal Tiyatro binasında verilirken; Ukrayna Devlet Film Ajansı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün desteğiyle hazırlanan Klondike filminin yönetmeni Maryna Er Gorbach, dünya prömiyerinin yapıldığı Sundance Film Festivali’nde aldığı “En İyi Yönetmen Ödülü”ne bir yenisini ekledi. 

Ukrayna-Türkiye ortak yapımı filme iki ödül de 14-21 Ağustos tarihleri arasında Şili’de gerçekleştirilen Santiago Uluslararası Film Festivali (SANFIC) tarafından verildi.  

Şili ve Güney Amerika’nın en prestijli film festivallerinden kabul edilen ve bu yıl 18’incisi düzenlenen SANFIC, Uluslararası Yarışma’da “En İyi Film” ödülünün yanı sıra bağımsız jüri SIGNIS tarafından verilen “En İyi Film” ödülüne de bu yıl Klondike filmini layık gördü. 

SIGNIS Uluslararası Yarışma jürisi; SIGNIS Şili Başkanı Juan Pablo Donoso, SIGNIS Şili Sekreteri Jackie P. Olivo ve SIGNIS ALC Başkan Yardımcısı Alejandro Caro Klondike filmine dair şunları söyledi:  

“Ukrayna’daki savaş kadar sıcak bir drama oynamanın yanı sıra mükemmel sanatsal performansı ve kadınların bu kadar acımasız bir şekilde kahramanca tutumunu vurgulaması nedeniyle bu ödülü veriyoruz.                               

SIGNIS Şili jürisi insan onurunu, adaleti ve uzlaşmayı teşvik etme arzusuyla SANFIC18 Uluslararası Yarışması’nda ‘Klondike’ adlı uzun metrajlı filmi ödüllendirmeye karar verdi. Ukraynalı film yapımcısı Maryna Er Gorbach tarafından yazılıp yönetildi.  

Bize böylesine açıklayıcı ve etkileyici bir eser verdiği için kendisine hayranlığımızı ve şükranlarımızı sunuyoruz.” 

Filmin hikayesi; 

Klondike, Ukrayna-Rusya sınırında yaşayan hamile bir kadın olan Irka'nın (İrka), köyü ayrılıkçı gruplar tarafından kuşatılmış olmasına rağmen evini terk etmeyişini konu alıyor.  

Ira ve ailesinin, 17 Temmuz 2014 günü kendilerini uluslararası bir uçak felaketinin merkezinde bulmalarıyla başlayan olayların anlatıldığı Ukrayna Devlet Film Ajansı, TürkiyeCumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve TRT 12 Punto ortak yapımı.. 

Filmin oyuncu kadrosunda; Oksana Cherashyna, Evgeniy Efremov, Sergiy Shadrin, Oleg Cherbina, Oleg Shevchuk, gibi isimler oynamakta. 

İyi seyirler, 

                                      

                     ONLİNE FİLM VE DİZİ İZLEYEBİLECEĞİNİZ  

                       ÜCRETLİ VE ÜCRETSİZ PLATFORMLAR 

 

ONLİNE PATFORMLAR ve SİNEMA SALONLARI İŞİNİZE YARAYABİLİR. 

Farklı kategorilerde gişe rekortmeni, ödüllü ya da festivallerde gösterilmiş 250 den fazla yerli ve yabancı sinema filmi ücretsiz olarak sizler ile buluşmak üzere buradalar.

İNAT TV 

Tek geçerim helebir indirin o zaman beni daha iyi anlayacaksınız. 

İnanılmaz güzel android işletiminde bedava tv ve film hatta spor izleme uygulamasıdır. 

Çok kullanışlı uygulama, tv box uyumlu, sağlam bir arşivi bulunmakta. 

Netflix dahil her türlü şifreli uygulamaları rahatça seyredebiliyorsunuz 

Ben üçünü de indirdim bence sizde indirin her üçündede inanılmaz flmler tvler yurt dışı tv ler harika bir uygulama. 

https://inattv7.xyz/inat-box.html  >> İnat Box yedek link 

https://inattv7.xyz/inat-tv-pro.html  >> İnat tv Pro apk 

FİLMİZLE 

Bu da yeni bulduğum ücretsiz film izlenicek sitelerden biri. 

Biraz daha amatörce hazırlanmış bir site ama filmler oldukça iyi 

Tek yapabileceğiniz şey üye olmak. 

https://www.filmizle.life/ 

BEİNCONNECT.COM.TR  

Digiturk üyelerinin paketleri dahilindeki içerikleri herhangi bir ekstra ücret ödemeden, mevcut TV kanallarının yayın akışınabağlı kalmadan internet üzerinden birçok farklı içeriği izleyebildiği BEINCONNECT uygulaması, Digiturk'ü internete bağlayarak hem cepten ve tabletten hem de masa üstünden erişim imkânı sunuyor 

30 gün boyunca ücretsiz seyredebilirsiniz. 

https://www.beinconnect.com.tr/hosgeldiniz 

Harika filmler var tavsiye ederim bakın bir başkası daha benden gelsin.. 

HABERE GİDER 

Bu siteyi sizler için yeni buldum. 

gerçekten içinde yok yok o kadar güzel filmler varki anlatamam. 

Senelere göre listeler hazırlamışlar tek yapmanız gereken şey istediğiniz seneye tıklayıp filmleri seçmek. 

Aynı zamanda katogorilere göre de ayrılmış listeleri var. 

https://haberegider.com/fullhd3dfilmizle1080pOnline.php 

Hurriyet.com.tr ‘DEN SEÇMELER 

Kanal D, Corona Virüsü salgınına karşı başlatılan ‘Evde kal’ çağrısını desteklemek ve bu süreci eğlenceli hale getirmek için harekete geçti. 

Kanal D’de yer alan güncel/arşiv dizi ve programların yayın hizmetini sunan hurriyet.com.tr#EvdeKalFilmleKal hareketiyle farklı kategorilerde gişe rekortmeni, ödüllü ya da festivallerde gösterilmiş 100’den fazla yerli ve yabancı sinema filmini izleyicilerinin beğenisine 'ücretsiz' sunuyor. 

İster web’den, ister mobil cihazlardan kolaylıkla izlenilebilir. 

                  TRT2’de 11 - 18 KASIM 2022 haftasında  

                               HER AKŞAM FARKLI FİLM 

TRT 2'nin yeni yayın dönemi itibarıyla filmler saat 22.00'de izleyenlerle buluşacak. 

Aralarında televizyonda ilk kez gösterilecek yapımların da yer aldığı, Kasım ayında orjinal dilinde yayınlanacak filmler aynen şöyle; 

TRT2 SUNAR..   

11 Kasım Cuma – HATIRLANINCA VAR OLAN HİKAYELER - Histórias que Só Existem Quando Lembradas  

12 Kasım Cumartesi – ATEŞ ARABALARI - Chariots of Fire  

13 Kasım Pazar – SON VARDİYA - The Last Shift  

14 Kasım Pazartesi – 400 DARBE - Les quatre cents coups 

15 Kasım Salı – BABA - Pedar 

16 Kasım Çarşamba - SÜT 

17 Kasım Perşembe – İYİ ELMA - Bonne pomme  

“12 KASIM CUMARTESİ 

ATEŞ ARABALARI - CHARİOTS OF FİRE★★★★ ABD, İNGİLTERE, Dram, 1981 Yapımı 

Senaryosunu Colin Welland'ın yazdığı filmi Hugh Hudson yönetti.  

Yedi dalda Akademi Ödüllerine aday olan film, En iyi Film’de dahil olmak üzere dört ödül kazandı.  

Britanya Film Enstitüsünün BFI 100 British Flims listesinde 19. sırada yer aldı. 

Harold Abrahams ve Eric Liddell iki atlettir.  

Biri Yahudi öbürüyse Hıristiyan'dır.  

Biri tanrının yaptıkları her işte bir şekilde varolduğunu düşünmektedir, diğeriyse spora olan tutkusunu kendini aşmak için bir mücadeleye dönüştürmüştür.  

İkisinin de amacı tektir, 1924 Olimpiyatları'na katılmak ve kazananlarla birlikte podyuma çıkabilmek. 

İyi seyirler,                                      

 

 

                                        BU HAFTALIK BU KADAR  

              ÜCRETSİZ EVDE SİNEMA ve YENİ VİZYON FİLMLERİ İLE       

       HAFTAYA GÖRÜŞMEK ÜZERE, MASKENİ TAK, KENDİNİ KOLLA  

                                          SAĞLIKLI KAL TÜRKİYE. 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.